XI Niedziela Zwykła 18.06.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś Uroczystości NMP z Rokitna – Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dziś Odpust w Rokitnie. Msza św. odpustowa o godz. 12.00.

 2. Dziś zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

 3. Dziś procesja z racji Oktawy Bożego Ciała w Lubrzy po Mszy św. o godz. 11.30. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 4. W czwartek 22 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 w Nowej Wiosce. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i procesja do 4 ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych będących symbolem ludzkiej pracy. Nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy zapraszamy do Nowej Wioski na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

 5. Ołtarze w Nowej Wiosce usytuowane będą tak jak w ubiegłym roku tylko 4 ołtarz przy figurze św. Floriana. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy i udział we Mszy św. i procesji.

 6. W piątek 23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ponieważ jest to uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 7. W sobotę, 24 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada comiesięczne wspomnienia MB Wspomożenia Wiernych.

 8. W sobotę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Uroczystość Odpustowa w Lubrzy będzie w niedzielę 25 czerwca na Mszy św. o godz. 11.30 po Mszy św. procesja wokół kościoła. Msze św. odpustowa odprawi i kazanie wygłosi ks. Michał Sabada SDB. Liturgię Mszy św. uświetni swoim śpiewem chór „Adoramus” ze Świebodzina.

 9. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. Mszy św. na zakończenie roku szkolnego dla Gimnazjum będzie w czwartek 22 czerwca o godz. 8.00. Natomiast w piątek 23 czerwca Msza Święta o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej. Na Mszach św. podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

 10. Mostki: Msza św.na zakończenie roku dla Szkoły Podstawowej w Mostkach będzie w piątek 23 czerwca o godz. 8.00. Potem zakończenie roku w szkole.

 11. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będą w soboty 1,8,15 lipca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 12. Jutro w poniedziałek 19 czerwca o godz. 19.00 spotkanie indywidualne z kandydatami do Bierzmowania klasy III Gimnazjum na plebanii w kancelarii. Przynosimy indeksy.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

             Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

 2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice i drogi naszych wiosek.

 3. Rozkład Mszy św. i procesji będzie następujący:

 4. LUBRZA godz. 8.30 i 11.30. Po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą przy następujących posesjach: u p. Pajęckich, Tarbajów, Klaczków i przy plebanii.

 5. MOSTKI godz. 10.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji w stronę cmentarza-na lipy. Lokalizacja Ołtarzy do ustalenia we własnym zakresie.

 6. PRZEŁAZY godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze zbudowane będą przy następujących posesjach: u państwa Więcków, Banasiów, Władkowskich i przy kościele.

 7. STAROPOLE godz. 10.00 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeden ołtarz przygotowują mieszkańcy ze Staropola Wieś, drugi mieszkańcy od strony Lubrzy do krzyżówki w stronę Sieniawy i dwa ołtarze przygotowują mieszkańcy bloków.

 8. NOWA WIOSKA godz. 10.00 Msza św. bez procesji.

 9. BUCZE I ZAGAJE godz. 8.30 Msza św. bez procesji.

 10. Prosimy wszystkich parafian o zaangażowanie się w budowę i przystrojenie ołtarzy. Prosimy również o przystrojenie domów. Przypominamy o przygotowaniu orszaku procesyjnego: chorągwi, poduszek, sztandarów i figur. Zapraszamy OSP z pocztami sztandarowymi. Na procesję zabieramy ze sobą książeczki. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Dzieci które nie sypia kwiatków z Lubrzy niosą w procesji duży Różaniec, pomogą im w tym ich rodzice. Procesja jest wyznaniem wiary.

 11. Próba dziewczynek sypiących kwiatki na Boże Ciało będzie w poniedziałek, wtorek, środę po Mszy św. o godz. 18.30 przy kościele.

 12. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.30. Zakończenie oktawy w Nowej Wiosce.

 13. Trzecie ostatnie spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę 17 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 14. W przyszłą niedzielę 18 czerwca zbiórka do puszek na KUL i Instytut  Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 15. Uroczystości NMP z Rokitna – Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbędą się w niedzielę 18 czerwca w Rokitnie. Msza św. odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem i z homilią kard. Gerharda L. Müllera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Ks. Biskup serdecznie zaprasza.

 16. Zakończenie roku ministranckiego będzie w sobotę 17 czerwca o godz. 11.00 w kościele w Lubrzy. Zapraszamy wszystkich ministrantów z całej naszej Parafii.

          Intencje Mszalne

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

             Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Zesłanie Ducha Świętego 4.06.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dziś swój jubileusz 25 lecia kapłaństwa obchodzi ks. Jarosław. Życzymy czcigodnemu Jubilatowi wielu łask w pracy salezjańskiej i kapłańskiej.

 2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc czerwiec: za Ojczyznę.

 3. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Tego dnia zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.

 4. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła.

 5. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

 6. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 7. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 8. Kolejne drugie spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę 10 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić dziecko powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 9. Lubrza i Nowa Wioska: Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania klasy II Gimnazjum p. Bogumiły Dziubińskiej będzie we wtorek 6 czerwca o godz. 18.30 na plebanii.

 10. Staropole: Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania p. Zofii Rusianiak będzie w piątek 9 czerwca o godz. 18.15.

 11. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

               Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Wniebowstąpienie Pańskie 28.05.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku.

 2. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP.

 3. 31 maja comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św.ucałowanie relikwii św. kapłana i wychowawcy.

 4. W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

 5. Od czwartku 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy św.

 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I Czwartek miesiąca 1 czerwca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, o 17.45 nabożeństwo czerwcowe i o 18.00 Msza św.

  W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o 18.00 Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

 1. W Mostkach w I Piątek M-ca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00 i Msza św o 16.30.

 2. 3 czerwca w I sobotę miesiąca w Lubrzy Msza św. w intencji Żywego Różańca i po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna na miesiąc czerwiec: W intencji Ojczyzny.

 1. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie w niedzielę 4 czerwca po Mszach św.

 2. W sobotę 3 czerwca będzie dekanalna pielgrzymka do Rokitna w ramach 100 lecia Objawień Fatimskich. Można zapisywać się w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie koszt 15 zł. Wyjazd z Lubrzy sprzed kościoła 3 czerwca o godz. 8.45. Jedziemy razem ze Świebodzinem, Łagowem i Sieniawą.

 3. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św. Tego dnia swój jubileusz 25 lecia kapłaństwa obchodzić będzie ks. Jarosław na Mszy św. o godz. 11.30 w Lubrzy. Zechciejmy złożyć serdeczne życzenia i wyrazić wdzięczność Jubilatowi za Jego 15 lat posługi w naszej Parafii.

 4. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 3, 10 i 17 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Po tych trzech spotkaniach rodzice i chrzestni otrzymają zaświadczenia o ukończeniu formacji do chrztu św. Nie będzie trzeba przechodzić takiej formacji kolejny raz przy następnym chrzcie dziecka. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić dziecko powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 5. W niedzielę 4 czerwca Święto Dziękczynienia. Tego dnia zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

VI Niedziela Wielkanocna 21.05.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Dziś Uroczystość I Komunii Świętej w Mostkach . W uroczystym dniu I Komunii Świętej życzymy Dzieciom obfitych Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 2. Biały tydzień w Mostkach codziennie do piątku włącznie o godz. 16.30.

 3. Od poniedziałku 22 maja Dni Krzyżowe, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb w naszym kraju i na całym świecie.

 1. W środę 24 maja w parafiach prowadzonych przez salezjanów obchodzimy Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych. W Staropolu Odpust ku czci Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy wszystkich parafian Staropola na Msze św. odpustową o godz. 18.00, po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie placu wokół kościoła i orszaku procesyjnego.

 2. 24 maja w środę nabożeństwo i Msza św. w Lubrzy o godz. 16.30 ze względu na odpust w Staropolu.

 3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach.W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.

 1. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

 1. W piątek 26 maja spotkanie kandydatów do Bierzmowania klas II i III gimnazjum w Lubrzy o godz. 17.30.

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 2. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej, które świadczą o naszej wierze, że jesteśmy katolikami praktykującymi i możemy uzyskać w kancelarii parafialnej różne zaświadczenia.

 3. W sobotę 3 czerwca będzie dekanalna pielgrzymka do Rokitna w ramach 100 lecia Objawień Fatimskich. Można zapisywać się w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie koszt 15 zł. Wyjazd z Lubrzy 3 czerwca o godz. 8.45. Jedziemy razem ze Świebodzinem, Łagowem i Sieniawą. Liczba miejsc ograniczona.

 4. 4 czerwca w niedzielę w Lubrzy jubileusz 25 lecia kapłaństwa ks. Jarosława. Msza św. jubileuszowa o godz. 11.30.

             Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

V Niedziela Wielkanocna 14.05.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Dziś Uroczystość I Komunii Świętej w Lubrzy.

 2. W uroczystym dniu I Komunii Świętej życzymy Wam Drogie Dzieci obfitych Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Sakrament Eucharystii niech umacnia w Was wiarę, nadzieję i miłość.

 3. Biały tydzień codziennie do piątku włącznie; o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i bezpośrednio po majowym Msza św.

 4. W przyszła niedzielę 21 maja I Komunia św. w Mostkach na Mszy św. o godz. 10.00.

 5. Spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców i chrzestnych w sobotę 20 maja o godz. 16.00.

 6. Próby dla dzieci komunijnych z Mostek będą od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 w kościele.

 7. Spotkanie do Bierzmowania w grupie domowej p. Zofii Rusiniak będzie w piątek 19 maja o godz. 18.15.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Daniel Juszczyk l. 89 ze Staropola i Adam Bogusław Młodawski l. 64 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

IV Niedziela Wielkanocna 7.05.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

 2. Dziś zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.

 3. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30.

 4. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 5. Za tydzień w niedzielę 14 maja Uroczystość I Komunii Świętej w Lubrzy na Mszy św. o godz. 11.15.

 6. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.00.

 7. Próby dla dzieci komunijnych będą od poniedziałku codziennie po wieczornej Mszy św. o godz.18.30.

 8. W niedzielę 21 maja I Komunia św. w Mostkach na Mszy św. o godz. 10.00.

 9. W niedzielę 4 czerwca na Mszy św. o godz. 11.30 w Lubrzy, ks. Jarosław będzie obchodził swój jubileusz 25 lecia kapłaństwa.

 10. Przypominamy wszystkim wierzącym o obowiązku Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 11. Przypominamy o wymaganiach Kościoła dotyczące chrzestnych:
  – wyrazili gotowość podjęcia się tego zadania.
  – ukończyli 16 rok życia,
  – są praktykującymi katolikami i przyjęli już sakrament bierzmowania,
  – prowadzą życie eucharystyczne,
  – żyją zgodnie z wiarą
  – jeśli są małżonkami – przyjęli sakrament małżeństwa (ślub kościelny),
  – nie zaciągnęli kary kościelnej,
  – nie są rodzicami naturalnymi dziecka.

  Nie dopuszcza się do pełnienia tej funkcji osób żyjących w związkach    niesakramentalnych czy młodzieży, która odmawia uczestnictwa w katechizacji     (wypisała się z uczestnictwa w katechezie szkolnej).

 12. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                 Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

III Niedziela Wielkanocna 30.04.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Chciejmy w tym tygodniu sięgnąć po Pismo św.

 2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.

 3. Jutro rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę odmówimy litanie na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 4. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

 5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.

 6. W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według rozkładu niedzielnego. W Lubrzy Msza św. o 8.30 w intencji Ojczyzny z udziałem poczt sztandarowych i akademia 3 Majowa.

 7. W czwartek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana patrona Strażaków. Dziękujemy za ich oddaną służbie i życzymy Bożego Błogosławieństwa.

 8. W piątek 5 maja przypada święto św. Dominika Savio patrona ministrantów. Wszystkim ministrantom, lektorom i kandydatom życzymy wytrwałości w tej pięknej i zaszczytnej służbie.

 9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I Czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszym Sakramentu w intencji powołań, o 17.30 nabożeństwo majowe i o 18.00 Msza św.

  W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00, o 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

 1. W Mostkach w I Piątek M-ca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00, potem nabożeństwo majowe i Msza św.

 1. W I sobotę m-ca 6 maja w Lubrzy zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: za rodziny naszej parafii, by były Bogiem silne. Zmiana Tajemnic w innych kościołach w niedzielę 7 maja po Mszach św.

 1. Trzecie i ostatnie spotkanie przygotowujące do Sakramentu chrztu dziecka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek 5 maja o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 1. W niedzielę 7 maja będzie zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.

            Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarł Stanisław Papelbaum l. 81 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

             Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Niedziela Miłosierdzia 23.04.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.

 2. Dziś przynosimy skarbonki Caritasu z jałmużną wielkopostną.

 3. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

 4. Lubrza: Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas częstuje symbolicznym słodkim serduszkiem. To wyraz wdzięczności dla wszystkich naszych darczyńców i ofiarodawców z Lubrzy.

 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 25 kwietnia po Mszy św.wieczornej o godz. 18.30.

 1. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu przypada comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych przed Mszą św. nabożeństwo do Wspomożycielki.

 2. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 3. Kolejne drugie spotkanie przygotowujące do Sakramentu chrztu dziecka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek 28 kwietnia o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 4. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

 5. Spotkanie młodzieży klas II i III Gimnazjum z całej Parafii przygotowujących się do Bierzmowania będzie w najbliższy czwartek 27 kwietnia w Lubrzy w kościele o godz. 18.00. Obecność kandydatów obowiązkowa.

 1. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Wacław Misiaczyk l.92 z Nowej Wioski i Tadeusz Zalasik l. 66 z Przełaz. Wieczny odpoczynek…

            Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16.04.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Parafianom i Gościom, składamy najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne: zdrowia, radości, pokoju i nadziei płynącej z wiary w Zmartwychwstanie. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi Wam wszystkim i obdarza potrzebnymi łaskami.

 1. Pragniemy podziękować za przygotowanie naszych kościołów do przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich: za posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za udział w liturgiach. Strażakom za trzymanie Straży przy grobie Pańskim. Dziękujemy również za przekazane życzenia świąteczne.

 2. Msze św. w drugi dzień świąteczny w poniedziałek wielkanocny:

  Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

  Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

  Bucze, Przełazy godz. 11.30

  Zagaje godz. 13.00.

  Taca z Poniedziałku Wielkanocnego jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 1. Za tydzień – niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 73 Tydzień Miłosierdzia. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii, a przede wszystkim mieszkańcom Aleppo.

 2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.

 3. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w piątek 21, 28 kwietnia, 5 maja o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Po tych trzech spotkaniach rodzice i chrzestni otrzymają zaświadczenia o ukończeniu formacji do chrztu św. Nie będzie trzeba przechodzić takiej formacji kolejny raz przy następnym chrzcie dziecka. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić dziecko powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 4. Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania pani Ewy Tarbaj będzie w piątek 21 kwietnia o godz. 17.00 na plebanii.

 5. LUBRZA. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w czwartek 20 kwietnia w Lubrzy na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 6. MOSTKI. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Mostkach w piątek 21 kwietnia na Mszy św. o godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 7. Intencje Mszalne.

 8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się