Zesłanie Ducha Świętego 20.05.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »

 

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 3. Dziś w Mostkach I Komunia św. i rocznica I Komunii św. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach prosząc Boga, aby przez całe swoje życie miały zawsze otwarte serca dla Jezusa. Biały tydzień w Mostkach: Msza św. o godz. 16.30 do piątku włącznie.

 4. Dnia 21 maja w poniedziałek czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

 5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 1. W czwartek 24 maja Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych patronki naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Nabożeństwo majowe w Lubrzy o godz. 16.30 i po nabożeństwie Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów. Zmiana godziny, ze względu na odpust w Staropolu.

 2. W Staropolu w czwartek 24 maja Odpusty ku czci NMP Wspomożenie Wiernych. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. odpustową o godz. 18.00, po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego.

 3. Staropole: W poniedziałek nie ma Mszy św. w Staropolu zapraszamy jeszcze raz na odpust w czwartek 24 maja.

 4. Przełazy: W czwartek 24 maja nie ma Mszy św. w Przełazach za względu na Odpust w Staropolu.

 5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

 6. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w sobotę 26 maj , 2 ,9 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższych miesiącach będą chrzcić dziecko powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 7. Spotkanie młodzieży klas VII i II i III Gimnazjum z całej Parafii przygotowujących się do Bierzmowania będzie w najbliższy piątek 25 maja w Lubrzy w kościele o godz. 17.30. Obecność kandydatów obowiązkowa.

 8. W niedzielę 3 czerwca swój jubileusz 60 lecia kapłaństwa będzie obchodzić ks. Ryszard Ptasiński SDB były proboszcz tej Parafii. Jubilat odprawi Mszę św. w Lubrzy o godz.11.30. Chciejmy również złożyć życzenia tak zacnemu jubilatowi.

 9. Spotkanie grupy domowej pani Bogumiły Dziubińskiej będzie we wtorek 22 maja o godz. 16.00 w Oratorium.

 10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 11. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                   Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

VI Niedziela Wielkanocna 6.05.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne.

 2. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja modlitewna: za rodziny naszej parafii, by były Bogiem silne.

 3. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30.

 4. Za tydzień w niedzielę 13 maja Uroczystość I Komunii Świętej w Lubrzy na Mszy św. o godz. 11.00. ( pół godziny wcześniej)

 5. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców i chrzestnych, rodzeństwa w sobotę o godz. 16.00.

 6. Próby dla dzieci komunijnych będą od poniedziałku codziennie po wieczornej Mszy św. o godz.18.30.

 7. W niedzielę 20 maja I Komunia św. i rocznica I Komunii św. w Mostkach na Mszy św. o godz. 10.00.

 8. Rocznica I Komunii św. w Lubrzy będzie 20 maja o godz. 11.30. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będzie 14 maja(poniedziałek) po Mszy św. wieczornej.

 1. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

 2. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Dni modlitwy o urodzaje i Błogosławieństwo w pracy na roli.

 4. Przypominamy wszystkim wierzącym o obowiązku Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 5. Dziękujemy p. Sołtysowi Stanisławowi i Jego pomocnikom za pomalowanie muru przy kościele. Bóg zapłać!

 6. Na pomoc dla pana Bolesława Lewandowskiego zebraliśmy 3 tys. zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Pieniądze zostały przekazane.

 7. W dniach 16,17 i 18 sierpnia organizujemy wycieczko – pielgrzymkę do WIEDNIA, po drodze MORAWSKI KRAS i BRNO. Koszt 540 zł. Można już rezerwować swój udział.

     
 8. Intencje Mszalne

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. W ostatnim czasie zm. Roman Jańczak l. 54 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Zgodnie z zapowiedzią dziś dobrowolna zbiórka do puszek na pomóc panu Bolesławowi Lewandowskiemu. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

 3. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.

 4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę odmówimy litanie na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 5. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

 6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.

 7. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. To również 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według następującego porządku:

  w Lubrzy o 8.30 w intencji Ojczyzny z udziałem poczt sztandarowych i akademia 3 Majowa i druga o godz. 11.30, w Staropolu o godz. 8.30, w Nowej Wiosce o godz. 10.00, w Mostkach o godz. 10.00 i w Zagajach o godz. 10.00, w Bucze o godz. 11.30 i Przełazach o godz. 11.30.

 1. W piątek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana patrona Strażaków. Dziękujemy za ich oddaną służbę i życzymy Bożego Błogosławieństwa wszystkim druhom strażakom.

 2. W piątek 5 maja przypada święto św. Dominika Savio patrona ministrantów. Wszystkim ministrantom, lektorom i kandydatom naszej Parafii życzymy wytrwałości w tej pięknej i zaszczytnej służbie.

 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  w I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00, o 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

 1. W Mostkach w I Piątek M-ca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00 potem nabożeństwo majowe i Msza św.

 2. W I sobotę m-ca 5 maja w Lubrzy zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: za rodziny naszej parafii, by były Bogiem silne. Zmiana Tajemnic w innych kościołach w niedzielę 6 maja po Mszach św.

 3. Na 4 maja – piątek ks. biskup udzielił dyspensy od zachowania 4 przykazania kościelnego. W związku tym nie ma tego dnia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 4. W tygodniu nie ma Mszy św. w poniedziałek w Staropolu ( tylko w 3 Maja) i w Nowej Wiosce w środę. W środę w Nowej Wiosce tylko Msza św. pogrzebowa śp. Janiny Okopnej o godz. 14.00.

 1. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarła Janina Okopna l.80 z Nowej Wioski Wieczny odpoczynek…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Niedziela Dobrego Pasterza 22.04.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

 2. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

 3. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

 4. 24 kwietnia comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych przed Mszą św. o godz. 17.40 nabożeństwo do Wspomożycielki przed Jej ołtarzem.

 5. LUBRZA. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie we wtorek 24 kwietnia w Lubrzy na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 6. W sobotę 28 kwietnia w kościele w Lubrzy o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. i nabożeństwo uwielbienia z modlitwą wstawienniczą oraz namaszczeniem olejem św. Charbela. Zapraszamy parafian.

 1. W przyszła niedzielę 29 kwietnia chcemy pomóc panu Bolesławowi Lewandowskiemu, który jest bardzo ciężko chory – po amputacji nogi. Po Mszy św. można będzie złożyć dobrowolna ofiarę do puszek na rehabilitację. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

 2. Rodzice Mateusza Hoćko wyrażają wielką wdzięczność tym wszystkim którzy złożyli 1% na rzecz Fundacji.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                   Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.

 2. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z całej Parafii będzie w piątek 20 kwietnia. Młodzież przychodzi punktualnie na Mszę św. na godz. 18.00. Obecność kandydatów na spotkaniu obowiązkowa. Prosimy bardzo by na spotkanie przyszli także rodzice kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie.

 3. MOSTKI. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz rodziców i dzieci rocznicowych będzie w Mostkach w piątek 20 kwietnia na Mszy św. o godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 4. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, a na kolejny tydzień prosimy Panie: Edyta Wierzbicka, Wioletta Walczak, Wanda Walczak.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                  Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Niedziela Miłosierdzia Bożego 8.04.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Dziś podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja na miesiąc kwiecień: o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.

 2. Dziś także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Mocni w Duchu Świętym. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas.

 3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia.

 4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 10 kwietnia po Mszy św.wieczornej o godz. 18.30.

 5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Zachęcamy parafian do osobistej lektury Pisma Świętego. Czy w naszym domu jest Pismo św. ?

 6. Kurs przedmałżeński będzie w Parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie w dniach 13,14 i 15 kwietnia. Rozpoczęcie 13 kwietnia w piątek o godz. 19.00.

 7. Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania p. Bogumiły Dziubińskiej będzie we wtorek 10 kwietnia o godz. 17.00 w Oratorium.

 8. Pamiętajmy o Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jest to obowiązek każdego katolika; Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św. Czas ten trwa od Środy Popielcowej do Zesłania Ducha św.

 9. Informujemy parafian, że I Komunia św. w Lubrzy będzie 13 maja o godz. 11.00. Natomiast w Mostkach 20 maja o godz. 10.00. Rocznice I Komunii św. będą w Lubrzy 20 maja o godz. 11.30, w Mostkach 27 maja o godz. 10.00.

 10. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Jarosław Hawrylczak l. 53 z Mostek i Kazimierz Szymański l. 85 z Przełaz. Wieczny odpoczynek…

  Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1.04.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy drogim Parafianom, oraz Gościom najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa. Niech przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego napełni nasze serca radością i pokojem, abyśmy każdego dnia porzucając grzech wzrastali w miłości do Boga i ludzi. Byśmy już więcej nie czuli się smutni i samotni, ponieważ „Jezus żyje!

 2. Pragniemy podziękować za przygotowanie naszych kościołów do przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich: za posprzątanie, przygotowanie dekoracji ks. Krzysztofowi i ks. Jarosławowi i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za udział w liturgiach. Strażakom za trzymanie Straży przy grobie Pańskim. Dziękujemy również za przekazane życzenia świąteczne.

 3. Msze św. w drugi dzień świąteczny w poniedziałek wielkanocny:

  Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

  Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

  Bucze, Przełazy godz. 11.30

  Zagaje godz. 13.00. Taca z Poniedziałku Wielkanocnego jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 1. Za tydzień – niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 74 Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność CARITASU. Prosimy o przyniesienie i złożenie przed ołtarzem skarbonek Caritasu z jałmużną wielkopostną.

 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. a o godz. 18.00 Msza św.. W czasie adoracji modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 1. W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

 2. Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30 i Msza św. o g. 18.00 po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 3. Mostki: W I piątek m-ca okazja do Spowiedzi św. w Mostkach od godziny 16.00. Msza św. o godz. 16.30.

 4. 7 kwietnia przypada I Sobota M-ca. W Lubrzy zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc kwiecień: o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.

 5. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.

 6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku zostało przeniesione z 25 marca na 9 kwietnia ze względu na Niedzielę Palmową.

 7. W niedzielę 8 kwietnia na wszystkich Maszach św. będziemy mieli możliwość włączenia się w Duchową Adopcje Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej, oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. Zachęcamy parafian do włączenia się w tę dobra i szlachetną inicjatywę.

 8. Intencje Mszalne.

 9. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                      Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Niedziela Palmowa 25.03.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 2. Po zmianie czasu Msza św. wieczorna w dni powszednie w Lubrzy o godz. 18.00.

 3. WIELKI CZWARTEK: Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo.Wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego.

 4. LUBRZA. W kościele Parafialnym Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy świętej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza Adoracji /Ciemnicy/ i adoracja do godziny 21.00.

 5. KOŚCIOŁY FILIALNE. Msze św. w Wielki Czwartek będą sprawowane według następującego rozkładu:

  Zagaje, Bucze godz. 15.30.

  Nowa Wioska, Staropole, Przełazy godz. 16.30

  Mostki godz. 18.00. Po Mszy świętej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza Adoracji /Ciemnicy/ i adoracja do godziny 21.00.

 1. WIELKI PIATEK Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Ofiary z Wielkiego Piątku są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko trochę.

  LUBRZA . Adoracja Wielki Piątek w Lubrzy od 10.00 do 21.00. Przeczytać program adoracji. Program adoracji jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

  Droga Krzyżowa w Lubrzy w Wielki Piątek w kościele o godzinie 15.00 i pierwszy dzień nowenna do Miłosierdzia Bożego.

  Liturgia Wielkiego Piątku w Lubrzy rozpocznie się o godz.18.00. Po skończonej liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 21.00.

  MOSTKI. Adoracja w Wielki Piątek w Mostkach od 15.00 do 21.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00 i po liturgii adoracja do godziny 21.00 w Grobie Pańskim.

 1. WIELKA SOBOTA.

  LUBRZA. Adoracja od 10.00 do Wigilii Paschalnej do godz. 19.00 z przerwą na sprzątanie od 14.00 – 16.00.

  MOSTKI – adoracja od g. 10.00 do Wigilii Paschalnej do godz. 19.00 z przerwą na sprzątanie od 14.00 – 16.00.

  WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

  LUBRZA – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece.

  MOSTKI – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece.

 1. ŚWIĘCENIE POKARMÓW

Lubrza – godz. 10.00, 11.00, 12.00.

Mostki – godz. 10.00, Przełazy godz. 10.30, Zagórze – godz. 11.00, Bucze godz. 11.30

Zagaje – godz. 10.00, Staropole – godz. 10.30, Nowa Wioska – godz. 11.00.

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Lubrza – Rezurekcja godz. 6.00 i Msza św. g. 11.30

Mostki – Rezurekcja godz. 6.00 i Msza św. g.11.30

Przełazy – Rezurekcja godz. 8.00

Staropole Rezurekcja godz. 8.00

Nowa Wioska Rezurekcja godz. 8.00

Bucze – godz. 11.30,

Zagaje – 13.00

 1. Na Rezurekcję prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego: dziewczynki do sypania kwiatków, chorągwie, figury i baldachim. Zapraszamy strażaków.

 2. DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT Wielkanocnych

Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

Bucze, Przełazy godz. 11.30

Zagaje godz. 13.00. Taca z drugiego dnia świąteczne przeznaczona jest na KUL.

 1. W Wielki Wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy dorosłych i młodzież do wykonywaniu Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy w kościele parafialnym.

 2. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Tym którzy złożyli ofiary składamy Bóg zapłać.

 3. Staropole: Nie ma Mszy św. w Wielki Poniedziałek w Staropolu ,

 4. Bucze: Nie ma Mszy św. w Wielki Wtorek w Bucze

 5. Nowa Wioska: Mszy św. w Wielką Środę o godz. 16.30 bez mian.

 6. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w sobotę 7 kwietnia w Lubrzy, a w niedzielę 8 kwietnia w innych kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc kwiecień o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.

 7. Intencje Mszalne.

 8. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                  Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 3. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 23 marca, odprawimy przechodząc ulicami Lubrzy. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.00 po Mszy św. Prosimy o zabranie książeczek do nabożeństwa i zniczy, które potem złożymy przy krzyżu misyjnym. Zapraszamy do licznego udziału. Drogę Krzyżową ofiarujemy w intencji wszystkich mieszkańców Lubrzy.

 4. Jutro 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na Mszy Świętej wieczornej będziemy się modlić i zawierzać mężów i ojców św. Józefowi.

 5. Przyszła Niedziela to Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

 6. W Lubrzy procesja z palmami – przed Mszą św. o godz. 11.30. Na rozpoczęcie liturgii przed Mszą św. zbierzemy się przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym i po poświęceniu palm procesja wokół kościoła parafialnego.

 7. Caritas będzie rozprowadzał palmy, zabierając palmę składamy dobrowolną ofiarę na działalność naszego Parafialnego Caritasu. Caritas rozprowadza kartki Wielkanocne i Paschaliki wielkanocne w cenie 15 zł które są cegiełką na pomoc konkretnym rodzinom w Syrii, w Aleppo. Niech nasza ofiara wspomoże akcje Caritas i biednych z Aleppo.

 8. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 9. Staropole: Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania ze Staropola p. Zofii Rusiniak będzie w poniedziałek 19 marca po Mszy św. o godz. 16.30.

 10. Przełazy: Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania z Przełaz ks. Jarosława będzie w czwartek 22 marca po Mszy św. o godz. 16.30.

 11. We wtorek nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy tylko rano o godz. 8.30 ze względu na Spowiedź św. w Szczańcu.

 12. W sobotę 24 marca w kościele w Lubrzy o godz. 17.30 będzie odprawiona Msza św. i nabożeństwo uwielbienia z modlitwą wstawienniczą oraz namaszczeniem olejem św. Charbela. Zapraszamy parafian.

 13. Z soboty na niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.

 14. Intencje Mszalne.

 15. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                   Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 2. Od dziś rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Serdecznie witamy Rekolekcjonistę ks Michała i życzymy światła Ducha Św. w przepowiadaniu Słowa Bożego.

 3. Przypominamy plan Rekolekcji: I część parafii: Lubrza, Staropole, Nowa Wioska i Zagaje od 11 marca do 13 marca.

  Poniedziałek i wtorek:; Lubrza g 9.00 i 18.30 ; Zagaje g. 15.30; Staropole g. 16.30 i Nowa Wioska g. 17.30.

  Spowiedź św. we wtorek: Zagaje g 15.15; Staropole od g. 16.00, Nowa Wioska od g. 17.00, Lubrza od g. 17.45.

 1. II część parafii : Mostki, Przełazy i Bucze 14 i 15 marca

 2. Środa, Czwartek: Bucze g. 15.30; Przełazy g. 16.30 i Mostki g. 17.30. Spowiedź w czwartek pół godz. przed Mszą św.

 3. Droga Krzyżowa w Lubrzy – dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz.17.00.

 4. Lubrza: W środę i czwartek nie ma Mszy św. w Lubrzy ze względu na rekolekcje w drugiej części Parafii.

 5. Nowa Wioska: W środę nie ma Mszy św. w Nowej Wiosce ze względu na rekolekcje w drugiej części Parafii.

 6. Bucze: We wtorek nie ma Mszy św. w Bucze ze względu na rekolekcje w innych kościołach. Przychodzimy w środę i czwartek na rekolekcje.

 7. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 8. Caritas rozprowadza kartki Wielkanocne.

 9. Od przyszłej niedzieli 18 marca Caritas będzie rozprowadzać Paschaliki wielkanocne w cenie 15 zł które są cegiełką na pomoc konkretnym rodzinom w Syrii, w Aleppo. Niech nasza ofiara wspomoże akcje Caritas i biednych z Aleppo.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                              Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się