XII Niedziela zwykła 19.06.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze.

 2. W czwartek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

 3. W czwartek, 23 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 w Nowej Wiosce. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i procesja do 4 ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych będących symbolem ludzkiej pracy. Ołtarze w Nowej Wiosce usytuowane będą tak jak w ubiegłym roku. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy i udział we Mszy św. i procesji.

 4. W czwartek 23 czerwca nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy zapraszamy do Nowej Wioski na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

 5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego.

  Mostki: Msza św. na zakończenie roku dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mostkach będzie w piątek 24 czerwca o godz. 8.00. Zakończenie w szkole o g. 9.00.

  Lubrza: Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Lubrzy będzie w piątek 24 czerwca o godz. 8.00 Msza św. i zakończenie w szkole.

 1. W piątek 24 czerwca, przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i nakłada się z uroczystość odpustową Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza św. Odpustowa o godz. 17.00 z powitaniem nowego Proboszcza Parafii ks. Andrzeja Finca SDB. Po Mszy św. procesja. Serdecznie zapraszamy Parafian. Z okazji święta patronalnego, można w kościele parafialnym zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 2. Lubrza: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie wyjątkowo w sobotę 25 czerwca we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.30 Różaniec i Nabożeństwo do Wspomożycielki. Intencja modlitewna na najbliższy miesiąc: o pokój na świecie.

 3. Intencje Mszalne.

 4. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarł w ostatnim czasie Tomasz Ozimek l. 43 z Nowej Wioski . Pogrzeb był w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Trójcy Świętej 12.06.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu

 2. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej .

 3. W czwartek 16 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Rozkład Mszy św. i procesji będzie następujący:

  LUBRZA godz. 8.30 i 11.30. Po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą tak jak w minionych latach.

  MOSTKI godz. 10.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji w stronę pałacu – Szkoły. Lokalizacja Ołtarzy do ustalenia we własnym zakresie.

  PRZEŁAZY godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą tak jak w minionych latach.

  STAROPOLE godz. 10.00 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeden ołtarz przygotowują mieszkańcy ze Staropola Wieś, drugi mieszkańcy od strony Lubrzy do krzyżówki w stronę Sieniawy i dwa ołtarze przygotowują mieszkańcy bloków.

  NOWA WIOSKA godz. 10.00 Msza św. bez procesji.

  BUCZE I ZAGAJE godz. 8.30 Msza św. bez procesji.

 1. Prosimy wszystkich parafian o zaangażowanie się w budowę i przystrojenie ołtarzy. Prosimy również o przystrojenie domów. Przypominamy o przygotowaniu orszaku procesyjnego: chorągwi, sztandarów i figur. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Dzieci które nie sypia kwiatków z Lubrzy niosą w procesji duży Różaniec, pomogą im w tym ich rodzice. Baldachim niesie bractwo św. Józefa tak jak w ubiegłym roku.

 2. W czasie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W Niedzielę procesja po Mszy św. o 11.30.

 3. Dziś zbiórka do puszek po Mszach św. na KUL i IFT w Zielonej Górze.

 4. Centralne uroczystości jubileuszowe 50-lecie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Będą w sobotę – 18 czerwca. Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem bpa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza. Szczegółowy plan uroczystości na tablicy ogłoszeń.

 5. W sobotę 18 czerwca Uroczystości NMP z Rokitna – Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Tego dnia przypada XXXIII rocznica koronacji Obrazu MB Rokitniańskiej (18.06.1989).

 6. W czwartek 16 czerwca przypada X rocznica święceń biskupich bp. Tadeusz Lityńskiego. Módlmy się o opiekę Bożej Opatrzności dla Pasterza Diecezji.

 7. Odpust Parafialny w Lubrzy ku czci św. Jana Chrzciciela połączony z Uroczystością Najśw. Serca Pana Jezusa będzie 24 czerwca w piątek o godz. 17.00 z powitaniem nowego ks. Proboszcza.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Zesłanie Ducha Św. 5.06.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.

 2. Dziś o godz. 19.00 w naszym kościele będzie nabożeństwo uwielbienia bez Mszy św. które poprowadzi ks. Michał. Zapraszamy Parafian.

 3. Dziś z racji I niedzieli m-ca zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja na m-c czerwiec; Za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne.

 4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku.

 5. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania.

 6. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. wieczornej

 7. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

 8. W tym roku obchodzimy jubileusz 50-lecie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Centralne obchody planowane są na sobotę – 18 czerwca. Zapraszamy do Rokitna na Mszę św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem bpa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza. Szczegółowy plan uroczystości na tablicy ogłoszeń.

  • W ramach obchodów jubileuszowych Diecezji odbywać się będą Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie z udziałem zespołu Siewcy LEDNICY. Organizatorzy zapraszają młodzież 17 czerwca w piątek od godz. 15.00.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Wniebowstąpienie Pańskie 29.05.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” Dziś swój jubileusz 25 lecia kapłaństwa obchodzi w naszej Parafii ks. Zbigniew Conder SDB, otaczamy Go naszą modlitwą i życzymy wielu łask Bożych na dalsze lata posługi salezjańskiej i kapłańskiej.

 2. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

 4. Próba generalna przed Bierzmowaniem będzie w poniedziałek 30 maja o godz. 19.00 w Świebodzinie w kościele św. Michała Arch.

 5. We wtorek 31 maja o godz. 17.00 ks. biskup Tadeusz Lityński udzieli naszej młodzieży Sakrament Bierzmowania w Parafii św. Michała Archanioła w Świebodzinie. Młodzież w dniu Bierzmowania gromadzi się kościele w Świebodzinie wcześniej o g. 16.15.

 6. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.W czasie Mszy św. będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

 7. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej

 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 9. Lubrza: 2 czerwca w I Czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań i kapłanów, zakończymy Litanią do NSPJ. Zapraszamy na adorację.

 10. Chorych odwiedzimy z posługa sakramentalną w I Piątek M-ca 3 czerwca od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy.

 11. Lubrza: W I Piątek M-ca 3 czerwca Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej do g. 18.00. Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończymy Litanią do NSPJ. Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie w czasie adoracji.

 12. Mostki: Spowiedź w I piątek M-ca 3 czerwca w Mostkach dla dzieci rocznicowych od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30. Rocznica I Komunii św. w Mostkach będzie 5 czerwca o g. 10.00.

 13. Nabożeństwo I Sobotnie będzie 4 czerwca o godz. 17.20 : Różaniec i rozważanie. Potem Msza św. z Komunią św.wszystko w duchu wynagradzającym Niep.Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę.

 14. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wieczorem w Niedzielę Zesłania Ducha Św. będzie w naszym kościele o godz. 19.00 nabożeństwo uwielbienia bez Mszy św. które poprowadzi ks. Michał. Zapraszamy Parafian.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

VI Niedziela Wielkanocna 22.05.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

 2. Lubrza: Dziś Rocznica I Komunii św. które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Dzieciom rocznicowym życzymy trwania przy Panu Jezusie Eucharystycznym i by nie zapominały o niedzielnej Mszy św.

 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

 4. We wtorek 24 maja w Rodzinie Salezjańskiej przypada Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W Lubrza Zmiana Tajemnic Żywego Różańca we wtorek 24 maja o godz. 16.30 Różaniec i Litania do NMP, po nabożeństwie Msza św. o godz. 17.00. Zapraszamy cały Żywy Różaniec. Intencja modlitewna na cały miesiąc: Za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne. Zmiana godz. Mszy św. 24 maja ze względu na Odpust w Staropolu.

 5. W Staropolu w poniedziałek nie ma Mszy św. Zapraszamy we wtorek 24 maja na Odpusty ku czci NMP Wspomożenie Wiernych patronki Staropola. Msza św. odpustowa o godz. 18.00, po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego i placu wokół kościoła.

 6. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzień 24 maja jest poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w Chinach.

 7. Od piątku rozpocznie się nowenna przed Zesłaniem Ducha Św. w ramach nabożeństwa.

 8. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 9. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 10. W przyszłą niedzielę 29 maja swój jubileusz 25 lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. Zbigniew Conder SDB, który pracował w naszej Parafii. Jubilat odprawi Mszę św. w Lubrzy o godz. 11.30 w czasie której podziękujemy za dar kapłaństwa i wyrazimy nasze serdeczne życzenia.

 11. Informujemy że Bierzmowanie będzie we wtorek 31 maja o g. 17.00 w Parafii św. Michała w Świebodzinie. Spowiedź św. przed Bierzmowaniem dla młodzieży i świadków Bierzmowania będzie w piątek 27 maja o godz. 16.30.

 12. Przypominamy wszystkim wierzącym o obowiązku Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 13. Mostki: Rocznica I Komunii św. w Mostkach będzie 5 czerwca o godz. 10.00.

 14. Badanie komputerowe wzroku będzie 25 maja w środę od g. 14.00 do 15.30 parking przy Urzędzie Gminy. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Wczoraj była Uroczystość I Komunii Świętej w Lubrzy. Dzieciom z racji I Komunii św. życzymy obfitych Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 2. Biały tydzień codziennie do piątku włącznie; o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i bezpośrednio po majowym Msza św. Dzieci przychodzą na majowe i Mszę św.

 3. Lubrza: Rocznice I Komunii św. w Lubrzy będzie w niedzielę 22 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

 4. Próby dla dzieci rocznicowych będą w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej.

 5. Spowiedź dla dzieci które będą przeżywać swoja 1 rocznicę Komunii św. rodziców, chrzestnych będzie w sobotę 21 maja od godz. 16.30.

 6. Rocznicy I Komunii św. w Mostkach będzie w niedzielę 5 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00.

 7. Bierzmowanie będzie we wtorek 31 maja o g. 17.00 w Parafii św. Michała w Świebodzinie.

 8. W niedzielę 29 maja swój jubileusz 25 lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. Zbigniew Conder SDB, który pracował w naszej Parafii. Jubilat odprawi Mszę św. w Lubrzy o godz. 11.30 w czasie której podziękujemy za dar kapłaństwa i wyrazimy nasze serdeczne życzenia.

 9. Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, proszą Parafie o zorganizowanie w Polsce w dniu 15 maja pokutnych procesji różańcowych. Dzień 15 maja (niedziela) jest łącznikiem dla dwóch szczególnych dni. Bowiem 14 maja przypada Święto Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Natomiast 16 maja obchodzimy Święto św. Andrzeja Boboli. Niech z Polskiej Ziemi popłynie do Pana Boga wielka modlitwa i błaganie o Miłosierdzie nad nami. Wspólnie ratujmy od niewiary polską młodzież, polskie rodziny – by ustała plaga rozwodów i pijaństwa, by udoskonalone było prawo chroniące życie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, by chronić świętość Kapłanów i Pasterzy. Wszyscy bądźmy świętymi! Niech Polska będzie coraz piękniejsza przez moralną odnowę naszego narodu.

  Św. Andrzej Bobola wielokrotnie przez wiele lat ukazywał się obecnemu Proboszczowi w Strachocinie, przypominając w ten sposób o sobie oraz wskazując, że w tych trudnych dla naszej Ojczyzny czasach, mamy szczególnie do niego zwracać się o pomoc.

  Matka Boża Łaskawa, która ma w rękach siedem połamanych strzał Gniewu Bożego, od XVII wieku kilkukrotnie ratowała Warszawę, a także Kraków i Wilno, przed epidemiami. W 1920 r., to w tym wizerunku Matka Boża dwukrotnie ukazała się Rosjanom podczas Bitwy Warszawskiej. Dzisiaj chcemy ponownie za pośrednictwem Matki Bożej Łaskawej błagać o ratunek dla Polski i Polaków przed epidemiami i wojną realnie grożącą nam od wschodu, dlatego przyjdźmy na Procesje Różańcową.

  Procesja Różańcowa w Lubrzy będzie w niedzielę rozpoczęcie o g. 17.00 w kościele i trasa w stronę nowego cmentarza. Serdecznie zapraszamy Parafian.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Niedziela Dobrego Pasterza 8.05.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa.

 2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną.

 3. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

 4. W sobotę 14 maja Uroczystość I Komunii Świętej w Lubrzy. Dzieci przystąpi do I Komunii sw. na Mszy św. o godz. 11.00.

 5. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców i chrzestnych, rodzeństwa będzie w czwartek 12 maja od godz. 16.30.

 6. Próby dla dzieci komunijnych będą od poniedziałku 9 maja codziennie do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej o g. 18.30.

 7. Nocne czuwanie na Różańcu będzie wyjątkowo w drugą sobotę m-ca z 14 na 15 maja w intencji Ojczyzny oraz pokoju. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 18.00, a następnie przejście do Domu Mary wystawienie Najśw. Sakramentu i czuwanie do g. 8.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby i prosimy o dołączenie w dowolnej porze do modlitwy.

 8. Mostki: Zmiana terminu rocznicy I Komunii św. w Mostkach. To wydarzenie będzie w niedzielę 5 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00.

 9. Lubrza: Rocznice I Komunii św. w Lubrzy będzie w niedzielę 22 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

 10. Bierzmowanie będzie we wtorek 31 maja o g. 17.00 w Parafii św. Michała w Świebodzinie.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, a na kolejną niedzielę prosimy: Rodziców dzieci komunijnych

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

III Niedziela Wielkanocna 1.05.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc maj oprócz papieskiej i misyjnej: o pokój dla Europy Wschodniej.

 2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim.

 3. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę modlimy się litanią na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 4. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

 5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 6. We wtorek 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. To również 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 . Msze Święte będą odprawione według następującego porządku:

  w Lubrzy o godz. 8.30 i druga o godz. 10.30 w intencji Ojczyzny. Przed Mszą św. program artystyczny, po Mszy św. złożenie kwiatów przy pomniku w parku.

  w Staropolu o godz. 8.30 i w Bucze godz. 8.30

  w Nowej Wiosce o godz. 10.00, w Mostkach o godz. 10.00

  Przełazach o godz. 11.30, w Zagajach g. 11.30

 1. W czwartek 5 maja przypada święto św. Dominika Savio patrona ministrantów. Wszystkim ministrantom, lektorom i kandydatom naszej Parafii życzymy wytrwałości w tej pięknej i zaszczytnej służbie.

 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 3. Lubrza: 5 maja w I Czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań i kapłanów. Zapraszamy na adorację.

 4. Chorych odwiedzimy z posługa sakramentalną w I Piątek M-ca 6 maja od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy.

 5. Lubrza: W I Piątek M-ca 6 maja Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej do g. 18.00. Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie w czasie adoracji.

 6. Mostki: Spowiedź w I piątek M-ca 6 maja w Mostkach od godz. 16.15 i Msza św. o godz. 16.30.

 7. Nabożeństwo I Sobotnie będzie 7 maja o godz. 17.20 : Różaniec i rozważanie. Potem Msza św. z Komunią św.wszystko w duchu wynagradzającym Niep.Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę.

 8. Spotkanie młodzieży klas VII i VIII przygotowujących się do Bierzmowania będzie w piątek 6 maja rozpoczęcie o g. 17.30 nabożeństwem majowym.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 24.04.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 78 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem:Miłosierdzie nadzieją dla świata”. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Dziś zbiórka do puszek na działalność dobroczynną CARITASU.

 2. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia ze względu na Oktawę Wielkanocną.

 3. Od przyszłej niedzieli 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę odmówimy litanie na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 4. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

 5. W kościołach filialnych zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w niedzielę 1 maja po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc maj: O pokój dla Europy Wschodniej.

 6. I Komunia św. będzie w sobotę 14 maja o godz. 11.00 w Lubrzy w kościele parafialnym.

 7. Informujemy parafian, że Rocznica I Komunii św. w Lubrzy będzie w niedzielę 22 maja o godz. 11.30.

 8. Rocznica I Komunii św . w Mostkach będzie w niedzielę 15 maja o godz. 10.00.

 9. LUBRZA. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w środę 27 kwietnia w Lubrzy na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 10. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 26 kwietnia po Mszy św. wieczornej.

 11. Intencje Mszalne.

 12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »

Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

 1. Pragnę podziękować za przygotowanie naszych kościołów do przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich – katolickich: ks. Krzysztofowi i ks. Jarosławowi i wszystkim naszym parafianom, którzy pomagali i włączyli się gorliwie w przygotowanie dekoracji, za posprzątanie kościoła, za uporządkowanie placu kościelnego, za udział i zaangażowanie w liturgii Triduum Paschalnego, szczególnie LSO. Dziękujemy bardzo serdecznie za życzenia świąteczne. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

 2. Msze św. w drugi dzień świąteczny w poniedziałek wielkanocny:

  Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

  Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

  Bucze, Przełazy, Zagaje godz. godz. 11.30

  Taca z Poniedziałku Wielkanocnego jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 1. Za tydzień – niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 78 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem:Miłosierdzie nadzieją dla świata” W niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na działalność CARITASU. Prosimy o przyniesienie i złożenie przed ołtarzem skarbonek Caritasu z jałmużną wielkopostną.

 2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego na zakończenie Mszy św. wieczornej do soboty do 23 kwietnia włącznie.

 3. Lubrza: Zmian Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie wyjątkowo w sobotę 23 kwietnia o godz. 17.30 Różaniec i Msza św. Intencja modlitewna; o pokój dla Europy Wschodniej.

 4. Wojownicy Maryi Zapraszają wszystkich, a szczególnie wspólnoty parafialne na „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” które odbędzie się z soboty na niedzielę 23 na 24 kwietnia. Czuwanie Rozpocznie się w kościele w Lubrzy w sobotę 23 kwietnia o godz. 21.00 i potrwa do niedzieli 5.00 rana.

 5. LUBRZA. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą środę 27 kwietnia w Lubrzy na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 6. Intencje Mszalne.

 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na Święta

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się