XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku. Ofiarodawcom Bóg zapłać!

 2. W dzisiejszą niedzielę na terenie naszej parafii przeprowadzona zostanie zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Przypominamy, że jest to kolejna próba ograniczenia procederu aborcji w polskich szpitalach. Wyjątkowość tego projektu zakłada zmianę dotychczasowego brzmienia ustawy o uchyleniu zapisu dającego możliwość dokonania tzw. aborcji eugenicznej czyli w przypadku prawdopodobieństwa upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Pozostaje natomiast w mocy zapis o zagrożeniu życia matki oraz ciąży w wyniku czynu zabronionego. Projekt nie zakłada karania kobiet za czyn aborcyjny. Aby podpisać się pod projektem ustawy należy byś osobą pełnoletnią 18 lat, oraz wykazać się nr PESEL. Listy na wpis są wyłożone pod chórem.

 3. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

 4. Nabożeństwa różańcowe, w kościele parafialnym odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30. Natomiast w niedzielę Różaniec w Lubrzy o godz. 17.00.

 5. Różaniec prowadzony przez dzieci jest w poniedziałki, środy i piątki.

 6. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie szczególnie naszą miejscową Służbę Zdrowia.

 7. W przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca przeznaczona jest na Misje.

 8. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiarę na Seminarium w Lądzie i Paradyżu.

 9. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku. Prosimy wpisać nazwę miejscowości gdzie mają być wyczytywane i pisać czytelnie.

 10. Dnia 21 października br.(sobota) o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem tzn. ”Dzieci Utraconych”. Pochowane zostaną dzieci nienarodzone z okręgu Świebodzina zmarłe i pozostawione w świebodzińskim szpitalu, między 20.03.2017., a 20.10.2017 roku . Pół godziny wcześniej rozpocznie się w kaplicy nabożeństwo różańcowe.Do udziału w tym smutnym obrzędzie zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu świebodzińskiego.

 11. Od piątku 20. X do niedzieli 22. X odbędzie się 77 zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych w Lubrzy pod hasłem:” OTO MATKA TWOJA” Przybędzie młodzież z całej Polski, aby odbyć swoje spotkania formacyjne. Zapraszamy naszych parafian w piątek na godz. 19.30 na Mszę św. i nabożeństwo uwielbienia. Natomiast w sobotę o godz. 16.00 odbędzie się Marsz Ewangelizacyjny ulicami naszej miejscowości a o godz. 17.30 młodzież razem z naszymi parafianami odmówi Różaniec św. Serdecznie zapraszamy.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                               Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXVII Niedziela Zwykła 8.10.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiaj, już po raz XVII obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przy wyjściu z kościoła do specjalnych skarbonek można złożyć dobrowolną ofiarę. Wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”

 2. Nabożeństwa różańcowe, w kościele parafialnym odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30. Natomiast w niedzielę Różaniec w Lubrzy o godz. 17.00.

 3. Różaniec prowadzony przez dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek.

 4. Różaniec z kapłanem w Kościołach filialnych, w te dni kiedy jest odprawiana Msza św., w pozostałe dni tygodnia zachęcamy by wierni sami gromadzili się w kościołach naszej Parafii i odmawiali różaniec.

 5. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z remontem Ołtarza Głównego.

 6. Lubrza: W poniedziałek 9 października w Lubrzy spotkanie dzieci komunijnych i rodziców na Mszy św. o godz. 18.00. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone różańce. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 7. Mostki: Natomiast w Mostkach spotkanie dzieci komunijnych i rodziców będzie 13 października w piątek na Mszy św. o godz. 16.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone różańce i spotkanie dla rodziców.

 8. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

 9. W przyszłą niedzielę 15 października na terenie naszej parafii za zgodą i aprobatą Episkopatu Polski, w tym również Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego przeprowadzona zostanie zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Jest to kolejna próba ograniczenia procederu aborcji w polskich szpitalach. Wyjątkowość tego projektu zakłada zmianę dotychczasowego brzmienia ustawy o uchyleniu zapisu dającego możliwość dokonania tzw. aborcji eugenicznej czyli w przypadku prawdopodobieństwa upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Pozostaje natomiast w mocy zapis o zagrożeniu życia matki oraz ciąży w wyniku czynu zabronionego. Projekt nie zakłada karania kobiet za czyn aborcyjny. Aby podpisać się pod projektem ustawy należy byś osobą pełnoletnią 18 lat, oraz wykazać się nr PESEL.

 10. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiarę na Seminarium w Lądzie i Paradyżu.

 11. W przyszła niedzielę 15 października zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.

          Intencje Mszalne.

 1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, a na kolejną niedzielę.

 2. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 1. Zmarł Tadeusz Rega l. 69 z Lubrzy i Zofia Kaczmarek l. 87 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

                                                               Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXVI Niedziela Zwykła 1.10.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencje modlitewne oprócz Papieskiej i Misyjnej, w intencji naszej Parafii.

 2. Ks. Michałowi z okazji imienin życzymy Bożego Światła, w pracy dla dobra młodzieży.

 3. Weszliśmy w miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele parafialnym w Lubrzy będą w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00.

 4. Różaniec prowadzony przez dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek.

 5. Dzieci będą otrzymywać obrazki przedstawiających poszczególne tajemnice różańca, które będą naklejać na planszę. Za gorliwy i aktywny udział w modlitwie różańcowej pod koniec miesiąca rozdamy specjalne upominki.

 6. Różaniec z kapłanem w Kościołach filialnych, w te dni kiedy jest odprawiana Msza św., w pozostałe dni tygodni zachęcamy by wierni sami gromadzili się w kościołach naszej Parafii i odmawiali różaniec.

 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o godz. 17.30 Różaniec. W czasie adoracji i Różańca modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Różańcu Msza św.

  W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00, potem różaniec i Msza św.

 1. Mostki: W I piątek m-ca okazja do Spowiedzi św. w Mostkach od godziny 16.00. O 16.30 Różaniec i Msza św.

 2. W tym tygodniu przypada I sobota m-ca i wspomnienie NMP Różańcowej. W Lubrzy zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. Intencja modlitewna w intencji naszej Parafii.

 3. W przyszłą niedzielę już po raz 17 będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!” Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Zbiórka do puszek po Mszach św.

 4. Diecezjalne obchody 100. rocznicy objawień fatimskich, odbędą się w Rokitnie. Rozpoczną się one o godz. 10.00 przywitaniem peregrynującej po diecezji, a pobłogosławionej przez Ojca św. Franciszka, figury Matki Bożej Fatimskiej. W programie: adoracja, modlitwa różańcowa oraz o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.Ks. Biskup zaprasza wszystkich diecezjan, a zwłaszcza wspólnoty róż różańcowych, gdyż jest to zarazem Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna.

 5. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiarę na Seminarium w Lądzie i Paradyżu.

 6. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze, można je nabyć w zakrystii.

 7. Taca z Lubrzy z II niedzieli października przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z remontem Ołtarza Głównego.

 8. Spotkanie grupy domowej przed Bierzmowaniem p. Zofii Rusiniak ze Staropola będzie w poniedziałek 2 października w kościele po Mszy św.

 9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie we wtorek 3 października w Lubrzy na plebanii o godz. 18.30.

          Intencje Mszalne.

 1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXV Niedziela Zwykła 24.092017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny.

 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów za wykonane prace przy Ołtarzu Głównym.

 3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Michał. Solenizant odprawi Mszę św. imieninową w niedzielę 1 października o godz. 11.30. Chciejmy wyrazić wdzięczność poprzez złożone życzenia.

 4. W piątek 29 września grupa młodzieży przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w Świebodzinie w Parafii św. Michała Archanioła na Mszy św. o godz. 18.00.

 5. Próba przed Bierzmowaniem będzie w czwartek w kościele św. Michała w Świebodzinie o godz. 19.00. Spowiedź dla młodzieży i świadków Bierzmowania będzie w Lubrzy w środę o godz. 17.00 z rozdaniem poświęconych krzyży.

 6. W sobotę przypada ostatni dzień miesiąca – comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. wychowawcy i nauczyciela młodzieży.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele parafialnym będziemy celebrowali w niedziele o godz. 17.00 w dni powszednie o godz. 17.30.

 8. Różaniec prowadzony przez dzieci będzie w poniedziałki, środy i piątki.

 9. Różaniec z kapłanem w Kościołach filialnych, w te dni kiedy jest odprawiana Msza św., w pozostałe dni tygodni zachęcamy by wierni sami odmawiali różaniec w kościele według stałego zwyczaju.

 10. Spotkanie parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 26 września po Mszy św. wieczornej.

 11. Zostały rozprowadzone koperty na ofiary na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych. Dziękujemy tym którzy w najbliższym czasie złożyli ofiarę na Seminarium. Dla tych którzy nie otrzymali, koperty są wyłożone na stoliku.

 12. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze można je nabyć w zakrystii.

 13. Ostatnie trzecie spotkanie z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 30 września o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 14. Dnia 7-go października jest organizowany wyjazd na granicę przez Parafię Miłosierdzia. Naszym kościołem stacyjnym jest kościół NMP Matki Kościoła w Kostrzyniu n/Odrą. Można się zapisywać na ten wyjazd w zakrystii. Koszt wyjazdu – 25 zł. Godz wyjazdu – 8.00 ze Świebodzina.

 15. W piątek 29 września Msza św. w Lubrzy będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 17.00 ze względu na Bierzmowanie naszej młodzieży w Świebodzinie.

Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                           Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV Niedziela zwykła

17.09.2017

Odczytać komunikat ks. Biskupa „ Różaniec do granic”

 1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

 2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

 3. 23 września wspominamy św. ojca Pio prezbitera, kapucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej.

 4. Dziś zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 5. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 pierwsze organizacyjne spotkanie kandydatów do Bierzmowania z całej Parafii klas VII, II i III Gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

 6. Zostały rozprowadzone koperty na ofiary na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych. Dziękujemy tym którzy w najbliższym czasie złożyli ofiarę na Seminarium. Dla tych którzy nie otrzymali, koperty są wyłożone na stoliku.

 7. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze można je nabyć w zakrystii.

 8. Drugie spotkanie z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 23 września o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższych miesiącach będą chrzcić dziecko powinni obowiązkowo zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 9. W przyszła niedzielę 4 w miesiącu taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów za wykonane prace przy Ołtarzu Głównym.

 10. Dnia 7-go października jest organizowany wyjazd na granicę przez Parafię Miłosierdzia Bożego tak jak słyszeliśmy w komunikacie ks. Biskupa. Naszym kościołem stacyjnym jest kościół NMP Matki Kościoła w Kostrzyniu n/Odrą. Można się zapisywać na ten wyjazd w zakrystii. Autokary są zamówione. Koszt wyjazdu – 25 zł. Godz wyjazdu – 8.00 ze Świebodzina.

         Intencje Mszalne

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                            Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. 6 czerwca br. w Zakopanem członkowie Konferencji Episkopatu Polski ponowili „Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”. Było to nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi na wzór ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Decyzją episkopatu Akt ten ma zostać ponowiony w każdej parafii w dniu 8 lub w niedzielę 10 września na zakończenie Mszy św.

 2. Dzisiejsza taca w Lubrzy przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z renowacją ołtarza. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

 3. Lubrza: Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 17.00 do Domu Ewangelizacyjnego Królowej Pokoju wszystkich rodziców ministrantów i ministrantów z Lubrzy na spotkanie formacyjno – integracyjne.

 4. W poniedziałek 11 września w Lubrzy na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie dzieci komunijnych i rodziców. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 5. W Mostkach spotkanie organizacyjne dla dzieci komunijnych i rodziców będzie 15 września w piątek na Mszy św. o godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 6. Rodzice dzieci komunijnych mają obowiązek jak najszybciej dostarczyć wyciąg z Aktu Chrztu, gdy dziecko było ochrzczone poza naszą Parafią. Gdy dziecko było ochrzczone w naszej Parafii takiego aktu nie trzeba dostarczać.

 7. W czwartek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.

 8. Przełazy: W czwartek 14 września Odpust w Przełazach. Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja wokół kościoła.

 9. Lubrza: W czwartek 14 września nie ma Mszy św. w Lubrzy ze względu na Odpustu w Przełazach.

 10. W piątek 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

 11. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 12. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 13. Zostały rozprowadzone koperty na ofiary na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych.

 14. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze można je nabyć w zakrystii.

 15. W przyszłą trzecią niedziele września zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 16. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 16, 23, 30 września o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższych miesiącach będą chrzcić dziecko powinni obowiązkowo zgłosić się na katechezy przed chrztem.

         Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                                   Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXII Niedziela Zwykła 3.09.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

 2. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św.

 3. W poniedziałek 4 września rozpoczyna się rok szkolny. Zatroszczmy się, by dzieci rozpoczęły go w imię Boże. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w Lubrzy o godz. 8.00 i w Mostkach o godz. 8.00. Po Eucharystiach rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach. Dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej przynoszą na Msze św. tornistry i przybory szkolne, które zostaną poświęcone. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię. Przed Mszą św. okazja do Spowiedzi św.

 4. 7 września w I Czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań, o 17.45 nabożeństwo w intencji powołań i o 18.00 Msza św. Zapraszamy do licznego udziału w adoracji.

 1. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej wieczornej pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

 2. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze. Cegiełki można nabyć w zakrystii.

 3. Taca z drugiej niedzieli z 10 września w Lubrzy przeznaczona jest na renowacje ołtarza. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

 4. Od września rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w dni powszednie w kościołach filialnych o godz. 16.30.

 5. W poniedziałek 11 września w Lubrzy na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie dzieci komunijnych i rodziców. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 6. W Mostkach spotkanie organizacyjne dla dzieci komunijnych i rodziców będzie 15 września w piątek na Mszy św. o godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 7. Informujemy, że I Komunia św. w Lubrzy będzie 13 maja, natomiast w Mostkach 20 maja 2018 roku.

 8. Młodzież, która przygotowała się do Bierzmowania i została dopuszczona przystąpi do Bierzmowania 29 września w Świebodzinie w kościele św. Michała o godz. 18.00. Próba do Bierzmowania dla tej młodzieży będzie w najbliższą sobotę 9 września o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Obecność obowiązkowa.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                              Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXI Niedziela Zwykła 27.08.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś w Mostkach uroczystość odpustowa ku czci MB Częstochowskiej. 

 2. Dzisiejsza taca w Lubrzy jest przeznaczona na renowację ołtarza. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

 3. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

 4. W czwartek 31 sierpnia wspomnienie comiesięczne ku czci św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Ojca i Nauczyciela Młodzieży.

 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I piątek 1 września od godz. 9.00 po wakacyjnej przerwie odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  Lubrza: Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o godz. 18.00 Msza św. po Mszy nabożeństwo wynagradzające do NSPJ.

  Mostki: Spowiedź I piątkowa 1 września w Mostkach o godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30.

 1. W Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny.

 2. Rozpoczęcie roku ministranckiego będzie w sobotę 2 września o godz. 10.30 w kościele w Lubrzy. Zapraszamy wszystkich ministrantów z całej naszej Parafii.

 3. W I sobotę miesiąca 2 września po Mszy świętej zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy. W tym miesiącu modlimy się o religijne wychowanie dzieci.

 4. Natomiast Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych w przyszłą niedzielę 3 września po Mszach św.

 5. Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w Lubrzy 4 września o godz. 8.00 i w Mostkach o godz. 8.00.

 6. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze. Cegiełki można nabyć w zakrystii.

 7. Od piątku 1 września rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w dni powszednie w kościołach filialnych o godz. 16.30.

 8. Odpust w Przełazach ku czci Podwyższenia Krzyża św. będzie w czwartek 14 września o godz. 18.00.

           Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim, wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku.

              Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XX Niedziela Zwykła 20.08.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową.

 2. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

 3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 4. W czwartek 24 dzień miesiąca wspomnienie comiesięczne Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, przed Mszą św. o godz. 17.40 nabożeństwo do Wspomożycielki i Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

 5. W sobotę, 26 sierpnia nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

 6. Odpust w Mostkach ku czci MB Częstochowskiej będzie w niedzielę 27 sierpnia. Msza św. odpustowa o godz. 10.00. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego i placu przykościelnego.

 7. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze. Cegiełki można nabyć w zakrystii.

 8. Kolejne, trzecie spotkanie  przed chrztem będzie w sobotę 26 sierpnia o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 9. Taca w Lubrzy z przyszłej czwartej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na renowację ołtarza. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku.

 3. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Bolesław Kołakowski z Lubrzy i Jan Pyś. Wieczny odpoczynek…

                                           Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XIX Niedziela Zwykła 13.08.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego. Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym.

 2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.Taca z uroczystości przeznaczona jest na uboższe parafie.

 3. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 4. 15 sierpnia Pielgrzymka Rolników do Rokitna i Dożynki Diecezjalne. Suma odpustowa w Rokitnie o godz. 12.00.

 5. Dziś zbiórka do puszek ofiary na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Natomiast taca z dzisiejszej II niedzieli m-ca przeznaczona jest na prace konserwatorskie przy ołtarzu głównym w Lubrzy. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

 6. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze. Cegiełki są w różnych nominałach i można nabywać w zakrystii.

 7. Kolejne spotkanie (drugie), przed chrztem będzie w sobotę 19 sierpnia o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku.

                                                    Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się