XIX Niedziela Zwykła 13.08.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego. Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym.

 2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.Taca z uroczystości przeznaczona jest na uboższe parafie.

 3. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 4. 15 sierpnia Pielgrzymka Rolników do Rokitna i Dożynki Diecezjalne. Suma odpustowa w Rokitnie o godz. 12.00.

 5. Dziś zbiórka do puszek ofiary na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Natomiast taca z dzisiejszej II niedzieli m-ca przeznaczona jest na prace konserwatorskie przy ołtarzu głównym w Lubrzy. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

 6. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze. Cegiełki są w różnych nominałach i można nabywać w zakrystii.

 7. Kolejne spotkanie (drugie), przed chrztem będzie w sobotę 19 sierpnia o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku.

                                                    Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XVIII Niedziela Zwykła 6.08.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

 2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc sierpień: W intencji Ojczyzny.

 3. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Natomiast taca z II niedzieli m-ca przeznaczona jest na prace konserwatorskie przy ołtarzu głównym w Lubrzy. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

 4. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze. Cegiełki są w różnych nominałach. Cegiełki można nabywać w zakrystii.

 5. Wyjazd  do Drezna i innych miejsc jest w środę 9 sierpnia o godz. 7.00. Natomiast przed wyjazdem Msza św. w intencji całej grupy, o Boże Bł. i szczęśliwą podróż. o godz. 6.30 w kościele parafialnym w Lubrzy.

 6. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 12, 19 i 26 sierpnia o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Po tych trzech spotkaniach rodzice i chrzestni otrzymają zaświadczenia o ukończeniu formacji do chrztu św. Nie będzie trzeba przechodzić takiej formacji kolejny raz przy następnym chrzcie dziecka. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić dziecko powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 7. Przypominamy o wymaganiach Kościoła dotyczące chrzestnych:
  – są praktykującymi katolikami i przyjęli już sakrament bierzmowania,
  – żyją zgodnie z wiarą
  – jeśli są małżonkami – przyjęli sakrament małżeństwa (ślub kościelny),
  – nie zaciągnęli kary kościelnej,
  – nie są rodzicami naturalnymi dziecka.
  Nie dopuszcza się do pełnienia tej funkcji osób żyjących w związkach niesakramentalnych czy młodzieży, która wypisała się z uczestnictwa w katechezie szkolnej

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku.

 3. W ostatnim czasie odeszły do wieczności: Maria Pyś i Helena Sokół. Wieczny odpoczynek…

                                                                          Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XVII Niedziela Zwykła 30.07.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

 2. W poniedziałek 31 lipca ostatni dzień miesiąca, comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego wychowawcy młodzieży.

 3. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

 4. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 6. W I Czwartek miesiąca 3 sierpnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, o 17.45 nabożeństwo w intencji powołań i o 18.00 Msza św.

 7. Chorych odwiedzimy dopiero po wakacjach – od września. W razie potrzeby zgłaszamy telefonicznie.

 8. Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o 18.00 Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

 1. 5 sierpnia w I sobotę miesiąca w Lubrzy Msza św. w intencji Żywego Różańca i po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: W intencji Ojczyzny.

 2. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie w niedzielę 6 sierpnia po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc sierpień: W intencji Ojczyzny.

 3. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego.

 4. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej po pożarze. Cegiełki są w różnych nominałach. Cegiełki można nabywać w zakrystii.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku.

 3. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Mieczysław Maciak, Jan Rektor i Ewa Laufer. Wieczny odpoczynek…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XVI Niedziela Zwykła 23.07.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30 w Lubrzy będzie koncert muzyki sakralnej „ Ave Maria” w 100 rocznicę objawień w Fatimie. Po koncercie można będzie nabyć płyty. Serdecznie zapraszamy.

 2. Dzisiejsza taca z IV niedzieli miesiąca w Lubrzy przeznaczona jest na renowacje ołtarza głównego i tabernakulum. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 3. W poniedziałek 24 dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych przed Mszą św. o godz. 17.45 nabożeństwo do Wspomożycielki.

 4. We wtorek 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 5. 25 lipca swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof. Tego dnia będzie nieobecny gdyż jest na urlopie. Solenizant odprawi Mszę św. imieninową w Lubrzy w sobotę 29 lipca o godz. 18.00. Zechciejmy przyjść na Mszę św. i pomodlić się w Jego intencji oraz wyrazić wdzięczność za Jego pracę składając życzenia.

 6. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

 7. W środę 26 lipca Odpust w Nowej Wiosce ku czci św. Anny patronki kościoła. Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 18.00, po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego. Serdecznie zapraszamy Parafian.

 8. 26 lipca w środę Msza św. w Lubrzy będzie wyjątkowo o godz. 17.00, ze względu na Odpust w Nowej Wiosce.

 9. W niedzielę 30 lipca na Mszy św. o godz. 11.30 w Lubrzy będzie poświęcenie organów po remoncie i koncert organowy w wykonaniu organomistrzów. Również krótki koncert będzie po Mszy św. o godz. 8.30. Zapraszamy wszystkich parafian i ofiarodawców na Mszę św. i koncert.

 10. Kto nie wpłacił na wycieczkę do Drezna może to uczynić do 30 lipca.

 11. Są cegiełki na odbudowę katedry Gorzowskiej. Cegiełki są w różnych nominałach. Cegiełki można nabywać w zakrystii.

 12. 1 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka grupa błękitna na Jasna Górę z kościoła św. Michała ze Świebodzina. Więcej szczegółów na plakacie.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim, wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku.

 3. Zmarła Anna Kaliszak l. 44 z Nowej Wioski. Wieczny odpoczynek…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XV Niedziela Zwykła 16.07.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

 2. Przypominamy wszystkim o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Msza św. opuszczona świadomie i dobrowolnie jest grzechem ciężkim. Przypominamy również, by zadbać o strój godny miejsca świętego jakim jest kościół.

 3. Odpust w Nowej Wiosce ku czci św. Anny będzie w środę 26 lipca o godz. 18.00.

 4. Chcemy dokonać renowacji ołtarza głównego i tabernakulum. Prace będzie prowadzić zakład konserwatorski z Torunia. Dlatego prosimy o dobrowolne ofiary, natomiast taca z drugiej i czwartej niedzieli miesiąca będzie przeznaczone na ten cel.

 5. Można wpłacać na wycieczkę do Drezna i innych miejsc. Termin wycieczki 9 do 11 sierpnia (środa do piątku). Koszt 415 zł.

 6. W niedzielę 23 lipca bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30 w Lubrzy będzie koncert muzyki sakralnej „ Ave Maria” w 100 rocznicę objawień w Fatimie. W programie muzyka sakralna różnych epok w wykonaniu kameralnego zespołu „Orchestra Paradiso”. Więcej informacji na plakatach.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

             Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XIV Niedziela Zwykła 9.07.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.

 2. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z zarządzeniem biskupa jest zbiórka do puszek na rzecz odbudowy zniszczonej po pożarze Katedry Gorzowskiej.

 3. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 4. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku.

 5. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne.

 6. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę 15 lipca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 7. Można wpłacać na wycieczkę do Drezna i innych miejsc. Termin wycieczki 9 do 11 sierpnia (środa do piątku). Koszt 415 zł.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarła Irena Wrońska l. 60 z Buczyny pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 w kaplicy w Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

            Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XIII Niedziela Zwykła 2.07.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

 2. Dziś zmian Tajemnic Różańcowych w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc lipiec: O wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.

 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 • W I Czwartek miesiąca 6 lipca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego. Sakramentu w intencji powołań, o 17.45 nabożeństwo w intencji powołań i o 18.00 Msza św.

 • Chorych odwiedzimy dopiero po wakacjach – od września. W razie potrzeby zgłaszamy telefonicznie.

 • Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o 18.00 Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

 1. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę 8 lipca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 2. W okresie wakacyjnym w tygodniu nie ma Mszy św. w kościołach filialnych.

         Intencje Mszalne

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

            Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XII Niedziela Zwykła 25.06.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś przeżywamy parafialną uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela.

 2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

 3. W czwartek 29 czerwca czcimy Apostołów Piotra i Pawła, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. odprawimy w Lubrzy o godz. 9.00 i 18.00. Tego dnia składane we wszystkich kościołach ofiary przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 4. W piętek 30 czerwca ostatni dzień miesiąca czerwca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii świętego wychowawcy młodzieży.

 5. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy w I sobotę m-ca (1 lipca), po Mszy św. o godz. 18.00. Zmian Tajemnic Różańcowych w kościołach filialnych będzie 2 lipca po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc lipiec: O wiarę, nadzieje i miłość dla naszych parafian.

 6. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę 1 lipca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 7. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominam, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

 8. W okresie wakacyjnym w tygodniu nie ma Mszy św. w kościołach filialnych.

            Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

              Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XI Niedziela Zwykła 18.06.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś Uroczystości NMP z Rokitna – Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dziś Odpust w Rokitnie. Msza św. odpustowa o godz. 12.00.

 2. Dziś zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

 3. Dziś procesja z racji Oktawy Bożego Ciała w Lubrzy po Mszy św. o godz. 11.30. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 4. W czwartek 22 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 w Nowej Wiosce. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i procesja do 4 ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych będących symbolem ludzkiej pracy. Nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy zapraszamy do Nowej Wioski na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

 5. Ołtarze w Nowej Wiosce usytuowane będą tak jak w ubiegłym roku tylko 4 ołtarz przy figurze św. Floriana. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy i udział we Mszy św. i procesji.

 6. W piątek 23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ponieważ jest to uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 7. W sobotę, 24 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada comiesięczne wspomnienia MB Wspomożenia Wiernych.

 8. W sobotę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Uroczystość Odpustowa w Lubrzy będzie w niedzielę 25 czerwca na Mszy św. o godz. 11.30 po Mszy św. procesja wokół kościoła. Msze św. odpustowa odprawi i kazanie wygłosi ks. Michał Sabada SDB. Liturgię Mszy św. uświetni swoim śpiewem chór „Adoramus” ze Świebodzina.

 9. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. Mszy św. na zakończenie roku szkolnego dla Gimnazjum będzie w czwartek 22 czerwca o godz. 8.00. Natomiast w piątek 23 czerwca Msza Święta o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej. Na Mszach św. podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

 10. Mostki: Msza św.na zakończenie roku dla Szkoły Podstawowej w Mostkach będzie w piątek 23 czerwca o godz. 8.00. Potem zakończenie roku w szkole.

 11. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będą w soboty 1,8,15 lipca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 12. Jutro w poniedziałek 19 czerwca o godz. 19.00 spotkanie indywidualne z kandydatami do Bierzmowania klasy III Gimnazjum na plebanii w kancelarii. Przynosimy indeksy.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

             Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

 2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice i drogi naszych wiosek.

 3. Rozkład Mszy św. i procesji będzie następujący:

 4. LUBRZA godz. 8.30 i 11.30. Po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą przy następujących posesjach: u p. Pajęckich, Tarbajów, Klaczków i przy plebanii.

 5. MOSTKI godz. 10.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji w stronę cmentarza-na lipy. Lokalizacja Ołtarzy do ustalenia we własnym zakresie.

 6. PRZEŁAZY godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze zbudowane będą przy następujących posesjach: u państwa Więcków, Banasiów, Władkowskich i przy kościele.

 7. STAROPOLE godz. 10.00 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeden ołtarz przygotowują mieszkańcy ze Staropola Wieś, drugi mieszkańcy od strony Lubrzy do krzyżówki w stronę Sieniawy i dwa ołtarze przygotowują mieszkańcy bloków.

 8. NOWA WIOSKA godz. 10.00 Msza św. bez procesji.

 9. BUCZE I ZAGAJE godz. 8.30 Msza św. bez procesji.

 10. Prosimy wszystkich parafian o zaangażowanie się w budowę i przystrojenie ołtarzy. Prosimy również o przystrojenie domów. Przypominamy o przygotowaniu orszaku procesyjnego: chorągwi, poduszek, sztandarów i figur. Zapraszamy OSP z pocztami sztandarowymi. Na procesję zabieramy ze sobą książeczki. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Dzieci które nie sypia kwiatków z Lubrzy niosą w procesji duży Różaniec, pomogą im w tym ich rodzice. Procesja jest wyznaniem wiary.

 11. Próba dziewczynek sypiących kwiatki na Boże Ciało będzie w poniedziałek, wtorek, środę po Mszy św. o godz. 18.30 przy kościele.

 12. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.30. Zakończenie oktawy w Nowej Wiosce.

 13. Trzecie ostatnie spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę 17 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 14. W przyszłą niedzielę 18 czerwca zbiórka do puszek na KUL i Instytut  Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 15. Uroczystości NMP z Rokitna – Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbędą się w niedzielę 18 czerwca w Rokitnie. Msza św. odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem i z homilią kard. Gerharda L. Müllera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Ks. Biskup serdecznie zaprasza.

 16. Zakończenie roku ministranckiego będzie w sobotę 17 czerwca o godz. 11.00 w kościele w Lubrzy. Zapraszamy wszystkich ministrantów z całej naszej Parafii.

          Intencje Mszalne

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

             Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się