Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego.

 2. Dziś DPS z Toporowa przedstawi misterium Bożonarodzeniowe w Lubrzy na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na Dom Pomocy Społecznej w Toporowie.

 3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

 4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

 5. Msza św. w czasie kolędy do środy włącznie w Lubrzy tylko rano o godz. 8.30. Od czwartku Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

 6. W czasie kolędy nie ma Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych dopiero od 2 lutego.

 7. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

 8. W niedzielę 20 stycznia ks. Jarosław będzie obchodził swoje imieniny w Mostkach, Przełazach i Bucze. W następna niedziele 27 stycznia w Staropolu, Nowej Wiosce, Lubrzy i Zagajach. Złóżmy życzenia wyrażając w ten sposób naszą wdzięczność za Jego posługę kapłańską.

 9. Organizatorzy serdecznie zapraszają parafian na wieczór kolęd w niedzielę 20 stycznia w Domu Kultury w Lubrzy, na g.17.00.

 10. ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

PONIEDZIAŁEK 14.01.2019 LUBRZA od godz. 15.00

ul. Świebodzińska – od pp. Oleszczak do pp. Jurek

ul. Zamkowa i ul. Świebodzińska – do pp. Kołakowskich przy Poczcie

ul. Noblistów, pl. Wdzięczności, Klasztorna i ul. Krzywa

WTOREK 15.01.2019 LUBRZA od godz. 15.00

Osiedle Zamoście

ul. Leśna i Plażowa

ŚRODA 16.01.2019 LUBRZA od godz. 15.00

ul. 3 Maja

CZWARTEK 17.01.2019 OD 16.00 Kolęda uzupełniająca. Zgłaszamy telefonicznie lub osobiście w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych,

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

                                                                       Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Objawienie Pańskie 6.01.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła, przez ofiarę złożoną na tace.

 2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

 3. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszy św.

 4. Msza św. w czasie kolędy w Lubrzy tylko rano o godz. 8.30.

 5. W czasie kolędy nie ma Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych.

 6. Lubrza: W przyszła niedzielę 13 stycznia Dom Pomocy Społecznej z Toporowa przedstawi misterium Bożonarodzeniowe w Lubrzy na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na Dom Pomocy Społecznej w Toporowie.

 7. Mostki: Dziś po Mszy św. w Mostkach występ chóru nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Świebodzina. Prosimy by pozostać i włączyć się w kolędowanie przy żłóbku.

 8. Mostki: 12 stycznia w sobotę o godz. 15.00 w świetlicy wiejskiej w Mostkach odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci ze scholi, a także wspólne kolędowanie z mieszkańcami, przy tym słodki poczęstunek. Pani Agnieszka wraz ze scholą serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Mostek.

 9. ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

PONIEDZIAŁEK 7.01.2017 od godz. 15.00

Zagórze

Chałupczyn, Romanówek i Stacja Bucze Doliska

WTOREK 8.01.2017 od godz. 15.00

Bucze

ŚRODA 9.01.2017 od godz. 15.00

Mostki – od pp. Papelbaum do pp. Hawrylczak

– od ośrodka zdrowia do szkoły

– od dawnego zakładu stolarskiego do pp. Maczalskich

CZWARTEK 10.01.2017 od godz. 15.00

Mostki – od p. Ciapcia do pp. Walczaków

– domy za Ośrodkiem Zdrowia i blok i domy za blokiem

od przejazdu kolejowego do pp. Hoppen

PIĄTEK 11.01.2017 LUBRZA od godz. 15.00

Osiedle Szkolne

ul. Świebodzińska i ul. Słoneczna – od pp. Walczaków do pp. Iskierskich

Osiedle Zacisze. ul. Łąkowa, ul. Jeziorowa

SOBOTA 12. 01.2017 LUBRZA od godz. 10.00

ul. Świebodzińska – od pp. Falkowskich do pp. Moszyńskich

ul. Świebodzińska, ul. Spokojna – od pp. Grodzickich do pp. Szpytko

ul. Świebodzińska – od pp. Słowikowskich do pp. Barwińskich

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

 4. Zmarł Wacław Kozioł l. 82 z Mostek i Mieczysław Kocemba l.69 z Mostek. Wieczny odpoczynek…                                                                                                                                      Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY 30.12.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.

 2. Jutro 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego 2018. Na Mszy św. o godz. 18.00 w Lubrzy podziękujemy Panu Bogu za miniony czas, za dobro, które w tym czasie doznaliśmy. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne i ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.

 3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

 4. W I Czwartek 3 stycznia na Mszy św. porannej o godz. 8.30 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 5. Chorych odwiedzimy z posługa sakramentalną w I piątek 4 stycznia od godz. 9.00 Prosimy powiadomić chorych.

 6. W I Piątek 4 stycznia okazja do Spowiedzi św. tylko rano przed Mszą św. Na zakończenie Mszy św. odmówimy litanię do NSPJ.

 7. 5 stycznia w I Sobotę M-ca o godz. 17.30 nabożeństwo w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec i rozważanie. Potem Msza św. o godz. 18.00 z Komunią św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę M-ca wszystkich Parafian. W I sobotę nie ma Mszy św. rano!!!

 8. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy 5 stycznia na Mszy św. o godz. 18.00. Intencja modlitewna na styczeń o Boże Bł. w Nowym Roku dla Rodzin całej Parafii.

 9. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie w niedzielę 6 stycznia.

 10. W niedzielę 6 stycznia będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody na każdej Mszy św.

 11. W Lubrzy w niedziele 6 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy Orszak Trzech Króli przejdziemy ul. Świebodzińską, Plażową do parku przy kościele i tam będziemy kolędować przy żywej Szopce. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. Kredę i kadzidło można będzie zabrać po Mszy św. przy Żywej Szopce.

 12. W uroczystość Objawienia Pańskiego będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Zbierane ofiary poznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

 13. Msza św. w czasie kolędy w Lubrzy tylko rano o godz. 8.30 z wyjątkiem I Soboty 5 stycznia Msza św. wieczorem o godz. 18.00.

 14. W czasie kolędy nie ma Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych.

 15. Mostki: 6 stycznia w niedzielę po Mszy św. ok. g. 11.00 będzie występ chóru nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Świebodzina. W programie koncert kolęd.

 16. ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

  ŚRODA 2.01.2017 od godz. 15.00 Staropole – bloki

  CZWARTEK 3.01.2017 od godz. 15.00 Staropole – od stacji , w kierunku Sieniawy i od początku wioski po jednej i po drugiej stronie

  PIĄTEK 4.01.2017 od godz. 15.00 Nowa Wioska od strony Lubrzy do mostu

  SOBOTA 5.01.2017 od godz. 10.00 Nowa Wioska – od mostu w stronę kościoła

 1. Intencje Mszalne.

 2. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 3. Zmarła Jadwiga Pajęcka l. 96 z Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

                                                                       Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

BOŻE NARODZENIE 25.12.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »

Życzenia Bożonarodzeniowe

Czcigodni Parafianie i Goście!

Na święta Bożego Narodzenia prosimy przyjąć najlepsze życzenia.Życzymy świąt przepełnionych miłością i nadzieją. Bóg staje się człowiekiem i przez to, uczy nas, że najważniejsza jest miłość. Tworząc w rodzinie wspólnotę przyjaźni i miłości możemy każdego dnia doświadczać mądrości słów błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty: „zawsze ilekroć pozwolisz, aby Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”. Takiego Bożego Narodzenia życzymy z całego serca.

 1. Dziękujemy za nadesłane życzenia świąteczne. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszych kościołów. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za choinki i za wykonane żłóbki w naszych kościołach.

 2. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawione według rozkładu:

  – Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

  – Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

  – Bucze, Przełazy i Zagaje godz. 11.30

 1. W drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte tak jak w pierwszym dniu świąt. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 2. Przypominamy, że Kolędę rozpoczynamy od piątku 28 grudnia. Program jest następujący:

  piątek 28.12 od godz. 10.00 Buczyna i Zagaje 3 kapłanów

  sobota 29.12 od godz. 10.00 Przełazy 3 kapłanów

 1. W czwartek 27 grudnia Msza św. w Lubrzy o godz. 18.00 natomiast w czasie kolędy w piątek i sobotę Msza św. w Lubrzy o godz. 8.30. Nie ma wieczornej.

 2. W niedzielę 30 grudnia przypada uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. jak w każdą niedzielę roku – według stałego rozkładu.

 3. Organizatorzy Żywej Szopki serdecznie zapraszają parafian, gości do wspólnego i rodzinnego kolędowania w I dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia na godz. 17.00.

IV Niedziela Adwentu 23.12.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś spotkanie opłatkowe dla Oazy o godz. 16.00 w Domu Maryi. Prosimy rodziców by podwieźli swoje dzieci na spotkania opłatkowe do Lubrzy.

 2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.00.

 3. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali paczki dla samotnych i potrzebujących włączając się tym samym w akcje Parafialnego Zespołu Caritasu.

 4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

 5. Pasterki w naszych kościołach będą odprawione według następującego porządku: Bucze i Zagaje – o godz. 21.00   Nowa Wioska, Przełazy i Staropole – o godz. 22.30   Lubrza i Mostki – o godz. 24.00

 1. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Wilhelma Pluty.

 2. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia, rozkład Mszy świętych przedstawia się następująco: Lubrza godz. 8.30 oraz godz.11.30 Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00 Bucze, Przełazy, Zagaje godz. 11.30

 1. W Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze święte tak jak w pierwszym dniu świąt. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 2. Kolędę rozpoczynamy 28 grudnia w piątek od g.10.00 Buczyna i Zagaje. 29 grudnia w sobota od g. 10.00 Przełazy.

 1. 27 grudnia w czwartek Msza św. w Lubrzy o godz. 18.00 natomiast w czasie kolędy w piątek i sobotę 28 i 29 grudnia Msza św. w Lubrzy o godz. 8.30.

 2. W niedzielę 30 grudnia Msze św. jak w każdą niedzielę roku – według stałego rozkładu.

 3. Organizatorzy Żywej Szopki serdecznie zapraszają parafian, gości do wspólnego i rodzinnego kolędowania w I dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia na godz. 17.00 w parku przy kościele.

 4. Przychylając się do prośby wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana bp Tadeusz Lityński zdecydował o podjęciu w diecezji inicjatywy uczczenia 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, którego sukces zadecydował o kształcie odrodzonej w 1918 r. Polski. Upamiętnienie tej ważnej także dla naszego regionu rocznicy będzie uruchomienie kościelnych dzwonów 27 grudnia br. o godz. 16.40, czyli w godzinę wybuchu powstania. Było to jedno z czterech zwycięskich powstań w dziejach Polski.

 5. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.

                                                                  Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

III Niedziela Adwentu 16.12.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 2. Dziś spotkania opłatkowe dla ministrantów o godz. 16.00 w Domu Maryi.

 3. Natomiast spotkanie opłatkowe dla Oazy będzie w niedzielę 23 grudnia o godz. 16.00 także w Domu Maryi. Prosimy rodziców by podwieźli swoje dzieci na spotkania opłatkowe do Lubrzy.

 4. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00.

 5. Roraty dla dzieci w Lubrzy są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

 6. Roraty w kościołach filialnych są w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

 7. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź przedświąteczna będzie we wtorek 18 grudnia.

  Plan Spowiedzi jest następujący:

  Zagaje od godz. 16.30.

  Staropole, Nowa Wioska, Bucze, Przełazy od godz. 17.00

  Lubrza i Mostki od godz. 17.30. Spowiadamy tak długo jak będą chętni do Spowiedzi. Będą zaproszeni Spowiednicy i bardzo prosimy by nie odkładać Spowiedzi na niedzielę.

 1. Do dziś można składać torby charytatywne dla potrzebujących i samotnych z naszej Parafii.

 2. Na piątek 21 grudnia na godz. 19.00 prosimy chętnych tak z dorosłych jak i z młodzieży do pomocy przy wykonywaniu żłóbka w kościele.

 1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.

                                                                             Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

II Niedziela Adwentu 9.12.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

 2. Dziś doroczny Odpust w Zagajach – ku czci św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz.13.00

 3. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00.

 4. Roraty dla dzieci w Lubrzy są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w roratach.

 5. Roraty w kościołach filialnych są w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie w najbliższy wtorek 11 grudnia o godz. 18.30 na plebani.

 7. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz kartki Bożonarodzeniowe.

 8. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

 9. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas VII, VIII i III Gimnazjum z całej Parafii będzie w piątek 14 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie jest obowiązkiem dla tych którzy chcą w przyszłym roku w maju przystąpić do Bierzmowania. Przychodzimy punktualnie, bez wystawania przed kościołem.

 10. Spowiedź przedświąteczna będzie we wtorek 18 grudnia. Będą zaproszeni Spowiednicy i bardzo prosimy by nie odkładać Spowiedzi na niedzielę.

 11. Spotkania opłatkowe: dla ministrantów będzie w niedzielę 16 grudnia o godz. 16.00 w Domu Maryi. Natomiast dla Oazy będzie 23 grudnia w niedzielę o godz. 16.00 także w Domu Maryi. Prosimy rodziców by podwieźli swoje dzieci na spotkania opłatkowe do Lubrzy.

 12. Do niedzieli 16 grudnia włącznie składamy torby charytatywne dla potrzebujących i samotnych w naszych kościołach i kaplicach.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.

                                                                 Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

I Niedziela Adwentu 2.12.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. W Imię Boże rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania.

 2. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.

 3. Dziś Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i samotnych z naszej Parafii. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała świeca 6 zł. duża 13 zł., oraz kartki Bożonarodzeniowe po złotówce.

 4. Są wyłożone „ Torby Charytatywne”, które można zabrać do domu i wypełnić potrzebnymi artykułami dla potrzebujących i samotnych. Torby składamy w kościele do 16 grudnia.

 5. Od jutra roraty. W kościele parafialnym w dni powszednie rano o godz. 6.00.

 6. Roraty dla dzieci w Lubrzy będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w roratach. Dzieci we wszystkich kościołach na Roraty przynoszą lampiony najlepiej wykonane z pomocą rodziców oraz serduszka z wypisanymi, spełnionymi dobrymi uczynkami i podpisane. Na koniec rorat rozlosowane będą nagrody za udział i zaangażowanie w roratach.

 7. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

 8. Kandydaci do bierzmowania z Lubrzy i z Nowej Wioski przychodzą na Roraty w poniedziałki środy i piątki na godz. 18.00. W innych kościołach naszej Parafii w te dni gdy jest odprawiana Msza św.

 9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I Czwartek M-ca 6 grudnia o 17.30 adoracja w intencji powołań i o 18.00 Msza św.

  W I piątek 7 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy rano w czasie rorat i od godziny 17.30 i Msza św. o 18.00 na zakończenie Mszy św. odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

 1. Mostki:Spowiedź w Mostkach w I Piątek od godziny 16.00 i o 16.30 Msza św.

 2. We wtorek 4 grudnia wspominamy św. Barbarę, patronkę górników. W Niedzielę 9 grudnia, doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz.13.00.

 3. W czwartek 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja.

 4. W sobotę 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msza św. rano o 6.00 i wieczorna o 18.00.

 5. W czasie Adwentu wieczorna Msza św. w dni powszednie w Lubrzy o godz. 18.00.

 6. Trzecia nauka przed chrztem będzie w sobotę 8 grudnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 7. W niedzielę 9 grudnia zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

 8. Spotkanie grup domowej do Bierzmowania p. Ewy Tarbaj będzie w poniedziałek 3 grudnia o godz. 16.00 w Oratorium.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.

                                               Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA 25.11.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

 2. Dziś o godz. 17.00 będzie spotkanie Rady Parafialno – Duszpasterskiej na plebani. Wszystkich Radnych z poszczególnych miejscowości zapraszamy.

 3. Różaniec z wypominkami do piątku 30 listopada.

 4. W piątek ostatni dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego wychowawcy i nauczyciela młodzieży.

 5. 1 grudnia w I Sobotę M-ca o godz. 17.30 nabożeństwo w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec i rozważanie. Potem Msza św. z Komunią św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę M-ca wszystkich Parafian.

 6. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w I sobotę 1 grudnia. W kościołach filialnych w niedzielę 2 grudnia po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.

 7. Druga nauka przed chrztem będzie w sobotę 1grudnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 8. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

 9. Od I Niedzieli Adwentu tj. 2 grudnia Caritas będzie rozprowadzać świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała świeca 6 zł. duża 13 zł.

  W przyszła niedzielę 2 grudnia Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i samotnych z naszej Parafii.

 10. W tym roku zamiast serduszka będzie „ Torba Charytatywna”. Torby z logo Caritasu oraz z informacją co można w nią zapakować, będzie można zabrać do domu i wypełnić potrzebnymi artykułami dla potrzebujących i samotnych. Torby będą wyłożone na stoliku w tylnej części kościoła.

 11. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty od godz. 18.30 do 21.00. Zapraszamy młodzież i dzieci do naszego Oratorium.

 12. Można nabyć album o Kościołach naszej Parafii i naszego region Świebodzińskiego.

 13. Pan Organista będzie roznosił opłatki w tym tygodniu: Poniedziałek: Staropole. Wtorek: Buczyna i Zagaje. Środa: Zagórze i Romanówek. Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela: Lubrza.

 14. W Mostkach i w Nowej Wiosce opłatki będą roznoszone w najbliższym tygodniu.

 15. Intencje Mszalne.

 16. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.

                                            Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXXIII Niedziela Zwykła 18.11.2018

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

 2. W czwartek 22 listopada przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Kierujemy wyrazy wdzięczności pod adresem: pana organisty i wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej Parafii przez śpiew.

 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritasu będzie w środę 21 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Od 25 listopada Caritas będzie rozprowadzać kartki bożonarodzeniowe, nabywając kartkę świąteczną wspieramy dobroczynną działalność Caritasu.

 4. W sobotę 24 dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą św. o godz. 17.45 nabożeństwo do Wspomożycielki i Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

 5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Paradyżu.

 6. W piątek 23 listopada o godz. 19.00 w Parafii NMP Królowej Polski w Świebodzinie (w sali Domu Parafialnego) rozpocznie się kurs przedmałżeński. Narzeczeni którzy mają zamiar zawrzeć w przyszłym roku Sakrament Małżeństwa powinien taki kurs ukończyć.

 1. W niedzielę 25 listopada o godz. 17.00 będzie spotkanie Rady Parafialno – Duszpasterskiej w Oratorium. Wszystkich Radnych z poszczególnych miejscowości zapraszamy.

 2. Pierwsza nauka przed chrztem będzie w sobotę 24 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Po trzech spotkaniach rodzice i chrzestni otrzymają zaświadczenia o ukończeniu formacji do chrztu św. Nie będzie trzeba przechodzić takiej formacji kolejny raz przy następnym chrzcie dziecka. Rodziców i chrzestnych , którzy planują chrzest w grudniu lub styczniu zapraszamy.

 3. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty od godz. 18.30 do 21.00. Zapraszamy młodzież i dzieci do naszego Oratorium.

 4. Można nabyć album o Kościołach naszej Parafii i naszego regionu Świebodzińskiego. Album wydany jest na papierze kredowym w twardej oprawie z opisem i kolorowymi zdjęciami. Koszt 60 zł.

 5. Intencje Mszalne.

 6. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 7. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.

                                        Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się