II Niedziela Zwykła 16.01.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 2. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

 3. W niedziele 23 stycznia ks. Jarosław przeżywać będzie swoje imieniny we wspólnocie w Mostkach, Przełazach i Bucze. Wypowiedzmy naszą wdzięczność za Jego posługę.

 4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 5. W sobotę 22 stycznia przypada 36 r. śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Módlmy się o Jego rychłą beatyfikację.

 6. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy rodzinom które zaprosiły kapłana do swojego domu, za chwile wspólnej modlitwy i serdeczne przyjęcie kapłana. Dziękujemy także tym wszystkim którzy wybrali drugą formę kolędy udział we Mszy św. kolędowej. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.

 7. Gdyby któraś z rodzin chciałaby jeszcze przyjąć kapłana na Kolędę, a z różnych powodów nie mogła, to można umówić się telefonicznie lub w zakrystii na konkrertny dzień i godzinę.

 8. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach. Dziękujemy za zeszłoroczny odpis na cele Stowarzyszenia.

 1. Spotkanie noworoczne dla Parafialnego Zespołu Caritas będzie w czwartek 20 stycznia o godz. 19.00 na plebani. Serdecznie zapraszamy.

 2. Intencje Mszalne.

 3. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 4. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Niedziela Chrztu Pańskiego 9.01.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych.

 3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 4. Lubrza: Dziś na Mszy św. o 11.30 DPS z Toporowa przedstawi misterium Bożonarodzeniowe. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na Dom Pomocy Społecznej w Toporowie.

 5. W niedzielę 16 stycznia ks. Jarosław będzie obchodził swoje imieniny w Staropolu, Nowej Wiosce, Lubrzy o g. 11.30 i Zagajach. W następną niedziele 23 stycznia w Mostkach, Przełazach i Bucze. Złóżmy życzenia wyrażając w ten sposób naszą wdzięczność za Jego prawie 20 letnią posługę salezjańską i kapłańską w naszej Parafii.
 6. Pragniemy zaprosić na Msze Święte kolędowe, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości. Będziemy wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Świętego Józefa, o zdrowie, pomyślność, wzajemną miłość, zrozumienie i szacunek w naszych rodzinach w całym Nowym Roku.

  Z każdego domu niech będzie jeden przedstawiciel. Prosimy o przyniesienie na tę Msze święte naczynia z wodą, aby można było pobłogosławić ją podczas Mszy Św., by później móc pokropić nią mieszkanie. Przy wyjściu z kościoła będzie można również zabrać do domu obrazek kolędowy.
  Parafianie, którzy przy tej okazji chcieliby złożyć tradycyjną ofiarę „kolędową” na rzecz utrzymania kościoła, mogą to uczynić poprzez wrzucenie jej na tacę podczas Mszy Świętej w ich intencji. Za ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

 7. Msze św. kolędowe będą odprawiane o godz. 18.00 według poniższego harmonogramu:                                                                                                  wtorek 11 stycznia o godz.18.00 w Staropole, Nowa Wioska i Zagaje

  środa 12. stycznia o godz. 18.00 w Mostki, Przełazy i Bucze

  czwartek 13 stycznia o godz. 18.00 Lubrza

  piątek 14 stycznia o godz. 18.00 Lubrza

  We wtorek i środę Msza św. w Lubrzy rano o godz. 9.00 ze względu na Msze św. kolędowe w kościołach filialnych, w pozostałe dni tygodnia wieczorem o g. 18.00.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 4. Zam. Jarosław Filipowicz ze Staropola pogrzeb będzie w sobotę 15 stycznia Msza św. o g. 9.00 w Staropolu, złożenie prochów na cmentarzu w Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

II Niedziela po Bożym Narodzeniu 2.01.2022

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom

 2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na styczeń o pokój dla całego świata

 3. W czwartek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Msze św. odprawimy jak w niedzielę.

 4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego ofiary zbierane na tace z tego dnia będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

 5. Kolędowanie przy żłóbku będzie w Uroczystość Trzech Króli w czwartek 6 stycznia o godz. 17.00 w kościele w Lubrzy. Każdy będzie mógł zaśpiewać lub zagrać kolędę, wyrecytować poezje – wiersz o Bożym Narodzeniu. Można przyjść na kolędowanie w stroju kolędnika. Zapraszamy dzieci, rodziców i starszych z całej naszej Parafii na kolędowanie.

 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

  W I piątek 7 stycznia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  W I Piątek M-ca 7 stycznia adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej do g. 18.00(skrócona na okres zimowy) . Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00. Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie w czasie adoracji.Zapraszamy do osobistej modlitwy za nasze rodziny, Parafię, Ojczyznę i jako dar wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego.

 8. Lubrza: W przyszła niedzielę 9 stycznia DPS z Toporowa przedstawi misterium Bożonarodzeniowe w Lubrzy na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na Dom Pomocy Społecznej w Toporowie.

 9. Rozkład Kolęda na zaproszenie

  poniedziałek 3 stycznia od 16.00 Nowa Wioska( 3 kapłanów)

  wtorek 4 stycznia od 16.00 Mostki, Przełazy, Laski i Zagórze (3 kapłanów)

  środa 5 stycznia od 16.00 Lubrza (3 kapłanów)

  piątek 7 stycznia od 16.00 Buczyna i Zagaje (2 kapłanów)

  sobota 8 stycznia od 15.00 Staropole.(1 kapłan) Bucze (1 kapłan)

 10. Lubrza: Msza św. w poniedziałek, wtorek i środę 3, 4, 5 stycznia tylko rano o godz. 9.00 nie ma wieczornej. Natomiast w piątek i w sobotę Msza św. tylko wieczorem o g. 18.00.

 11. W związku z zaleceniami sanitarnymi prosimy o zakładanie maseczek w kościele.

 12. Intencje Mszalne.

 13. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 14. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 15. Zm. śp. Waldemar Maczalski l. 57 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

 2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty, umiłowanego ucznia Jezusa, autora Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów . We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków dzieci zamordowanych z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

 3. W piątek 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego 2021. Na Mszy św. o godz. 18.00 w Lubrzy podziękujemy Panu Bogu za miniony czas, za dobro, któreś my w tym czasie doznali. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne.

 4. Ks. Biskup Tadeusz Lityński na piątek 31 grudnia udziela dyspensy od 4 przykazania nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.

 5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze św. 1 i 2 stycznia tradycyjnie jak w niedziele w ciągu roku według stałego rozkładu.

 6. 1 stycznia przypada I Sobota M-ca o godz. 17.00 w Lubrzy nabożeństwo w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec i rozważanie. Zapraszamy na I Sobotę.

 7. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie w niedzielę 2 stycznia. Intencja modlitewna na miesiąc styczeń o pokój na świecie.

 8. Przez cały styczeń nie ma Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych. Tylko wtedy odprawimy Mszę św. gdy będzie ogłoszona Msza św. kolędowa.

 9. Plan Kolędy na zaproszenia zapowiemy 2 stycznia.

 10. Kolędowanie przy żłóbku będzie w Uroczystość Trzech Króli w czwartek 6 stycznia o godz. 17.00 w kościele w Lubrzy. Każdy będzie mógł zaśpiewać lub zagrać kolędę, wyrecytować poezje – wiersz o Bożym Narodzeniu. Można przyjść na kolędowanie w stroju kolędnika. Zapraszamy dzieci, rodziców i starszych z całej naszej Parafii na kolędowanie.

 11. Intencje Mszalne.

 12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 13. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Boże Narodzenie 2021

ogłoszenie Komentarze (0) »

W ten szczególny czas Betlejemskiej Nocy– kiedy przeżywamy po raz kolejny Pamiątkę Narodzenia naszego Zbawiciela
pragniemy złożyć z serca płynące życzenia.

Życzymy Wam wszystkim:

Szanownym Gościom i Wam drodzy Parafianie, aby Chrystus obdarzył Was wszelkimi łaskami: zdrowiem, radością i pokojem.
Maryja i św. Józef, którzy czuwali przy Żłóbku Pana– niech czuwają nad Wami i wypraszają u Swego Syna potrzebne dary i łaski w czasie Świąt i na każdy dzień Waszego życia.

Spokojnych, Radosnych i Błogosławionych Świąt: życzą Wasi Duszpasterze Salezjanie

 1. Dziękujemy za nadesłane życzenia świąteczne. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszych kościołów. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za choinki i za wykonane żłóbki w naszych kościołach.

 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie dary, które otrzymaliśmy z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Bóg zapłać naszym Parafianom za życzliwość i dobre serce.

 3. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawione według rozkładu:

  – Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

  – Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

  – Bucze godz. 8.30

  – Przełazy i Zagaje godz. 11.30

 1. W niedzielę 26 grudnia w Uroczystość Świętej Rodziny Msze św. odprawimy według następującego porządku:

  – Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

  – Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

  – Bucze godz. 8.30

  – Przełazy i Zagaje godz. 11.30

  Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 1. Kolęda tylko na zaproszenie indywidualne danej Rodziny. Zaproszenia składamy do księży do 31 grudnia. Plan kolędy podamy po zebraniu wszystkich zaproszeń. Zaproszenia są wyłożone na stoliku z gazetami.

 2. Druga forma kolędy: spotkanie kolędowe w kościele w ramach wieczornej Mszy św. z obrzędem błogosławieństwa. Plan Mszy św. kolędowych będziemy podawać na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.

IV Niedziela Adwentu 19.12.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Roraty kościele parafialnym do 24 grudnia włącznie o g. 6.00 rano.

 2. Roraty dla dzieci w Lubrzy ostatnie są w środę 22 grudnia o godz. 18.00.

 3. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali paczki dla samotnych i potrzebujących z naszej Parafii. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zaangażowanie, wielkie serce i bezinteresowną pomoc.

 4. Spowiedź przedświąteczna będzie w poniedziałek 20 grudnia.

  Plan Spowiedzi jest następujący:

  Staropole od g.16.00 i Msza św. roratnia o 16.30

  Zagaje g. 16.30 Nowa Wioska od g. 17.00, Lubrza od g. 17.30.

  Bucze 16.00, Przełazy od g. 16.30, Mostki, od g. 17.00.

  Spowiadamy tak długo jak będą chętni do Spowiedzi św.

 1. 24 grudnia comiesięcznie wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych i zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne. Przed Mszą św. odmówimy dziesiątek Różańca św. polecając tę intencję modlitewną.

 2. Zasiadając 24 grudnia do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, oraz o śpiewie kolęd.

 3. Pasterki w naszych kościołach będą odprawione według następującego porządku:

  Bucze i Zagaje – o godz. 21.00

  Nowa Wioska, Przełazy i Staropole – o godz. 22.30

  Lubrza i Mostki – o godz. 24.00

 1. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Sługi Bożego ks. bp Wilhelma Pluty.

 2. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia, rozkład Mszy świętych przedstawia się następująco:

  Lubrza godz. 8.30 oraz godz.11.30

  Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

  Bucze g. 8.30

  Przełazy, Zagaje godz. 11.30.

 1. W Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, w niedzielę 26 grudnia przypada Uroczystość Świętej Rodziny Msze święte odprawimy tak jak w pierwszym dniu świąt. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 2. Kolęda tylko na zaproszenie indywidualne danej Rodziny. Zaproszenia składamy do księży do 31 grudnia. Plan kolędy podamy po zebraniu wszystkich zaproszeń. Zaproszenia są wyłożone na stoliku z gazetami.

 3. Druga forma kolędy: spotkanie kolędowe w kościele w ramach wieczornej Mszy św. z obrzędem błogosławieństwa. Plan spotkań kolędowych będziemy podawać na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.

 4. Prosimy parafian z Lubrzy na wtorek na g. 18.30 do pomocy w dekoracji Kościoła na Święta.

 5. Intencje Mszalne.

 6. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Dnia 14 grudnia 2021 r. odszedł do Pana śp. Ks. Eugeniusz BŁĘDEK W 86 r. życia 65 ślubów zakonnych i 56 kapłaństwa; w Lubrzy pracował w latach 1968 – 1974. Pogrzeb był 16 grudnia w Suwałkach. Wieczny odpoczynek…

III Niedziela Adwentu 12.12.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana.

 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

 3. Musimy pamiętać o trudnych kartach historii naszej wolnej Polski i wyciągać wnioski. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 4. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra.

 5. W kościele parafialnym Roraty w dni powszednie rano o godz. 6.00.

 6. Roraty dla dzieci w Lubrzy są w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 18.00.

 7. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

 8. W sobotę 18 grudnia w kościele w Lubrzy o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. i po Mszy św. nabożeństwo uwielbienia z modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy parafian.

 9. W piątek 17 grudnia spotkanie kandydatów do Bierzmowania klas VII i VIII na Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież klas VII i VIII prosimy o punktualne przybycie do Kościoła na spotkanie.

 10. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie w czwartek 16 grudnia o godz. 18.30. Dziś ostatni dzień składania torb charytatywnych dla potrzebujących i samotnych.

 11. Można nabyć opłatki wigilijne w zakrystii.

 12. Kolęda tylko na zaproszenie indywidualne danej Rodziny. Zaproszenia składamy do księży do 31 grudnia. Plan kolędy podamy po zebraniu wszystkich zaproszeń. Zaproszenia są wyłożone na stoliku z gazetami.

 13. Druga forma kolędy: spotkanie kolędowe w kościele w ramach wieczornej Mszy św. z obrzędem błogosławieństwa. Plan spotkań kolędowych będziemy podawać na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.

 14. Spowiedź przedświąteczna będzie w poniedziałek 20 grudnia.

  Plan Spowiedzi jest następujący:

  Zagaje, Staropole od g.16.30, Nowa Wioska od g. 17.00, Lubrza od g. 17.30.

  Bucze i Przełazy od g. 16.30, Mostki, od g. 17.00

  Spowiadamy tak długo jak będą chętni do Spowiedzi św.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

II Niedziela Adwentu 5.12.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Taca przeznaczona jest na ten cel.

 2. Dziś doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz.13.00.

 3. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień oprócz papieskiej i misyjnej: W intencji Ojczyzny.

 4. Dziś Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i samotnych z naszej Parafii.

 5. W kościele parafialnym Roraty w dni powszednie rano o godz. 6.00.

 6. Roraty dla dzieci w Lubrzy w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 18.00.

 7. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

 8. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. 8 grudnia zapraszamy na Godzinę Łaski w południe od godz. 12.00 do 13.00. Matka Boże o tej szczególnej godzinie powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. O godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i czas do indywidualnej modlitwy w ciszy.

 1. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz kartki Bożonarodzeniowe. Caritas bardzo serdecznie prosi by torby charytatywne dla potrzebujących i samotnych składać do niedzieli 12 grudnia, bo potem trzeba jeszcze dostarczyć je dla konkretnych osób.

 2. Lubrza: We wtorek 7 grudnia w Lubrzy spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców na Mszy św. o godz. 18.00. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 3. Spotkania opłatkowe dla ministrantów i Oazy będzie w sobotę 11 grudnia o godz. 16.00 w Domu Maryi w sali św. Józefa. Prosimy rodziców by podwieźli swoje dzieci na spotkania opłatkowe do Lubrzy.

 4. Można nabyć opłatki wigilijne w zakrystii. Ofiara dowolna.

 5. Informujemy , że tradycyjnej kolędy od domu do domu nie będzie. Kolęda tylko na zaproszenie indywidualne danej Rodziny. Są specjalne wydrukowane zaproszenia, które trzeba wypełnić i złożyć do 31 grudnia. Plan kolędy podamy po zebraniu wszystkich zaproszeń. Zaproszenia są wyłożone na stoliku z gazetami.  Dla pozostałych będzie druga forma kolędy: spotkanie kolędowe w kościele w poszczególnych miejcowościach,ale tam gdzie są kościoły. Będzie ono w ramach wieczornej Mszy św. z obrzędem błogosławieństwa. Plan spotkań kolędowych będziemy podawać na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarł śp. + Roman Bejer l. 80 z Mostek pogrzeb w poniedziałek g. 11.30 Msza św. w Mostkach; pochówek – cmentarz Świebodzin. Wieczny odpoczynek…

I Niedziela Adwentu 28.11.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”

 2. W kościele parafialnym Roraty od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.00.

 3. Roraty dla dzieci w Lubrzy będą w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach. Dzieci we wszystkich kościołach na Roraty przynoszą lampiony najlepiej wykonane z pomocą rodziców oraz serduszka z wypisanymi, spełnionymi dobrymi uczynkami i podpisane.

 4. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 • W I Czwartek M-ca 2 grudnia o 17.00 adoracja w intencji powołań i o 18.00 Msza św.

 • W I piątek 3 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 • w I Piątek M-ca 3 grudnia adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej do g. 18.00. Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie w czasie adoracji. Zapraszamy do osobistej modlitwy za nasze rodziny, Parafię, Ojczyznę i jako dar wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa. Zachęcamy parafian do praktykowania nabożeństwa Pierwszych Piątków.

 1. Mostki:Spowiedź w Mostkach w I Piatek od godziny 16.00 i o 16.30 Msza św roratnia.

 2. Lubrza: Nabożeństwo I Sobotnie będzie 4 grudnia o godz. 17.20: Różaniec i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. o g. 18.00 z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. w kościele – w kaplicy Domu Maryi rozpocznie się nocne czuwanie w intencji kapłanów i osób konsekrowanych do g. 8.00 rano. Jest to inicjatywa osób świeckich w wielu kościołach i kaplicach w całej Polsce. Można przyjść o dowolnej porze i niekonieczne czuwać całą noc.

 3. W piątek 4 grudnia wspominamy św. Barbarę, patronkę górników. W Niedzielę 5 grudnia, doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz.13.00.

 4. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała świeca 7 zł. duża 20 zł. oraz kartki Bożonarodzeniowe.

 5. Tak jak 2 lata temu jest „ Torba Charytatywna”. Torby z logo Caritasu, wyłożone na stoliku z gazetami, można już dziś zabrać do domu i wypełnić potrzebnymi artykułami dla potrzebujących i samotnych. Torby przynosimy do Kościoła do niedzieli 12 grudnia włącznie (bardzo nam zależy na dotrzymaniu tego terminu) i stawiamy przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego.

 6. W przyszła niedzielę 5 grudnia Caritas Parafialny organizuje zbiórkę po puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i samotnych z naszej Parafii.

 7. 30 listopada ostatni dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko Ojca i Nauczyciela Młodzieży. Tego dnia przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła.

 8. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie 5 grudnia: intencja modlitewna na miesiąc grudzień oprócz papieskiej i misyjnej: W intencji Ojczyzny.

 9. Od dziś można nabyć opłatki wigilijne w zakrystii. Ofiara dowolna.

 10. Przy wyjściu z kościoła można się poczęstować adwentowymi pierniczkami. Paniom za dobry pomysł i upieczenie pierniczków bardzo serdecznie dziękujemy.

 11. Intencje Mszalne.

 12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zmarła Anastazja Wiencko l.86 z Przełaz. Wieczny odpoczynek..

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 21.11.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej.

 2. Dziś zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP zbiórka do puszek na pomoc migrantom na granicy polsko – białoruskiej.  Módlmy się także o pokój na wschodniej granicy Polski.

 3. W trzecią niedzielę, 21 listopada obchodzimy„Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych”. Wspomnijmy szczególnie z naszej parafii tych, którzy odeszli tragicznie – ginąc na drodze.

 4. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne – Diecezjalne.

 5. Lubrza: Dziś na Mszach św. w Lubrzy o godz. 8.30 i 11.30 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabywać tylko w kościołach naszej Parafii od I niedzieli Adwentu.

 6. Lubrza: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w środę 24 listopada: o godz. 17.30 Różaniec i Nabożeństwo do Wspomożycielki. Msza św. w intencji Żywego Różańca. Intencja modlitewna na najbliższy miesiąc: Za dusze w czyśćcu cierpiące.

 7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny.

 8. Już dziś informujemy parafian, że Roraty w kościele parafialnym w dni powszednie będą tradycyjnie rano o godz. 6.00.

 9. Roraty dla dzieci w Lubrzy będą w poniedziałek, środę i piątek wieczorem o godz. 18.00. Prosimy Rodziców by pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony.

 10. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na Różańcu do soboty 27 listopada.

 11. W sobotę 27 listopada w kościele w Lubrzy o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. i po Mszy św. nabożeństwo uwielbienia z modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy parafian.

 12. Świece Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom Caritas będzie rozprowadzać od I niedzieli Adwentu czyli od 28 listopada mała świeca 7 zł. duża 20 zł. oraz kartki Bożonarodzeniowe. Ofiary złożone za świece i kartki przeznaczone są na Caritas Diecezjalny i nasz Caritas parafialny.

 13. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 23 listopada o godz. 19.00.

 14. Intencje Mszalne.

 15. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarli w ostatnim czasie: Jadwiga Tołoczko l. 75 z Zagórza i Józef Stasik l. 88 z Buczyny Wieczny odpoczynek…

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się