XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś w Lubrzy Rocznica I Komunii św.

 2. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka.

 3. Lubrza: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w piątek 24 września O godz. 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki i Różaniec. Zapraszamy cały Żywy Różaniec. Intencja modlitewna na cały miesiąc: O wiarę, nadzieję i miłość dla naszych Parafian.

 4. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 25 września, 2 i 9 października po Mszy św wieczornej w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy planują chrzest swojego dziecka w najbliższym czasie powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 5. Spotkanie młodzieży klas VII i VIII przygotowujących się do Bierzmowania z całej naszej Parafii będzie w piątek 24 września na Mszy św. o godz. 18.00.

 6. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy dzieci i młodzież.

 7. W sobote 25 września będzie obchodził swoje imieniny ks. Michał ( nieco wcześniej ze względu na pielgrzymkę) Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 18.00. Na koniec Mszy św. złożymy ks. Michałowi życzenia.

 8. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Pielgrzymkę Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty w sobotę 25 września 2021 r. do Rokitna. Początek o godz. 12.00.

 9. Kuria Diecezjalna w Zielonej Górze, parafie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej  oraz organizatorzy zapraszają na 9 PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN DO KOLEBKI CHRZEŚCIJAŃSTWA I POLSKOŚCI W MĘDZYRZECZU 25 WRZEŚNIA. Rozpoczęcie o g. 9.30.

 10. PIELGRZYMKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA I APOSTOLSTWA MARGARETKA Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej będzie w Rokitnie w sobotę 2 października pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję”. Rozpoczęcie o godz. 10.00 na placu przy ołtarzu polowym modlitwą różańcową i procesją ze sztandarami po rokitniańskich ogrodach.

 11. Na stoliku z gazetami są wyłożone koperty, które zabieramy i później składamy z dobrowolną ofiarą na Seminiaria Duchowne: w Paradyżu i Zakonne w Lądzie. Informujemy parafian, że koperty w tym roku nie będą roznoszone tak jak to było wcześniej.

 12. Dnia 25 września 2021r. od godz. 16.00 w Nowej Wiosce rozpocznie się festyn „Pieczony Ziemniak”. W czasie Festynu będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w mobilnym punkcie szczepień, który będzie się mieścił w Świetlicy wiejskiej. Dostępne będą dwa warianty szczepionek : jednakowych Jonson&Jonson lub dwu dawkowych Pfizer. Szczepionka Pfizer daje możliwość zaszczepienia się także dla młodzieży od 12 roku życia.

 13. Intencje Mszalne.

 14. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

XXIII Niedziela Zwykła 5.09.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc wrzesień oprócz papieskiej i misyjnej: W intencji Ojczyzny.

 2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

 3. Od poniedziałku 6 września rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych według stałego rozkładu.

 4. W przyszły wtorek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.

 5. Odpust w Przełazach będzie w niedzielę 12 września . Msza św. odpustowa o godz. 11.30. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Zapraszamy parafian.

 6. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Apelujemy do wierzących Rodziców, aby dołożyli wszelkich starań, by ich dzieci uczestniczyły w coniedzielnej Mszy św. Jest to obowiązek i zadanie Rodziców Katolickich.

 7. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu Jezusa Chrystusa jako ministrant. Zgłaszamy się do Opiekuna LSO ks. Jarosława.

 8. Rocznica I Komunii św. będzie w niedziele 19 września na Mszy św. o godz. 11.30.

 9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritasu będzie w środę 8 września o godz. 19.00.

 10. Lubrza: Spotkanie Bractwa św. Józefa mężczyzn, będzie w niedzielę 12 września o godz. 16.00 w Domu Maryi. Po dłuższej przerwie wznawiamy spotkania i zapraszamy tych, którzy należą jak i nowych mężczyzn.

 11. Od dzisiejszej niedzieli na stoliku z gazetami są wyłożone koperty, które zabieramy i później składamy z dobrowolną ofiarą na Seminaria Duchowne: w Paradyżu i Zakonne w Lądzie. Informujemy parafian, że koperty w tym roku nie będą roznoszone tak jak to było wcześniej.

 12. Jest Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Dnia Solidarności z Afgańczykami”. W naszej Parafii w niedzielę 12 września będziemy się modlić o pokój w Afganistanie i w intencji Afgańczyków, a po Mszach św. zgodnie z prośbą zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu. Ofiary przekażemy na konto Caritas Polska.

 13. W sobotę 11 września o godz. 16.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne scholi parafialnej. Serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki ze szkoły podstawowej.

 14. Od piątku 10 września po Mszy św. wieczornej czynne będzie Oratorium. Zapraszamy dzieci i młodzież.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Można nabyć „Gość Extra” wydanie specjalne o Prymasie Tysiąclecia i Matce Róży Czackiej

w cenie 10 zł.

XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności.

 2. Dziś w Warszawie Uroczystości beatyfikacyjne Prymasa Tysiąclecia ks. kard Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

 3. W naszej Parafii dziś dzień Solidarności z Afgańczykami”. Po Mszach św. można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu. Ofiary przekażemy na konto Caritas Polska.

 4. Msza św. odpustowa w Przełazach dziś o godz. 11.30.

 5. Lubrza: Dziś o 16.00 w Domu Maryi Spotkanie Bractwa św. Józefa mężczyzn. Zapraszamy tych, którzy należą jak i nowych mężczyzn.

 6. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością?

 7. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 8. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.

 9. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu Jezusa Chrystusa jako ministrant. Zgłaszamy się do Opiekuna LSO ks. Jarosława.

 10. W przyszła niedzielę w Lubrzy Rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.30.

 11. Spowiedź dla dzieci i Rodziców z racji Rocznicy I Komunii św. będzie w piątek 17 września od godz. 17.30. Próby dla dzieci rocznicowych będą dwie w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej o 18.30.

 12. Na stoliku z gazetami są wyłożone koperty, które zabieramy i później składamy z dobrowolną ofiarą na Seminiaria Duchowne: w Paradyżu i Zakonne w Lądzie. Informujemy parafian, że koperty w tym roku nie będą roznoszone tak jak to było wcześniej.

 13. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy dzieci i młodzież.

 14. W sobotę 18 września w kościele w Lubrzy o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. i po Mszy św. nabożeństwo uwielbienia z modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy parafian.

 15. Intencje Mszalne.

 16. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, a na kolejna niedzielę i rocznicę I Komunii św.prosimy: Rodziców dzieci rocznicowych. Prosimy o posprzątanie K-ła w piątek po wieczornej Mszy św. lub w sobotę przedpołudniem. Bo w sobotę wieczorem będzie nabożeństwo które potrwa do ok. g. 21.00.

 17. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 18. Zmarła Krystyna Malcherczyk l. 85 z Lubrzy pogrzeb był w sobotę i Edward Poźniak l. 55 z Dolisk pogrzeb we wtorek o 11.30 Msza św. w Mostkach, pochówek cm. Świebodzin.Wieczny odpoczynek…

XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. przed kościołami w całej Parafii odbędzie się zbiórka na leczenie malutkiej Mai. Ofiarodawcom wielkie Bóg zapłać!

 2. We wtorek 31 sierpnia przypada comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko wychowawcy i nauczyciela młodzieży.

 3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jest to Dzień Weterana Walk o Niepodległość RP. W kościele w Przełazach 1 września o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i za poległych i zmarłych żołnierzy. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.

 4. Lubrza: W środę 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Msza święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego w Lubrzy dla dzieci Szkoły Podstawowej o godz. 8.00 i o 9.00 dzieci gromadzą się przed Szkołą na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.

 5. Mostki: Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego w Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mostkach będzie 1 września o godz. 8.00, potem dzieci idą rozpoczęcie do Szkoły.

 6. Dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej przynoszą na Msze św. tornistry i przybory szkolne, które zostaną poświęcone. Zapraszamy wszystkie dzieci, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię. Przed Mszą św. i w czasie Mszy św. okazja do Spowiedzi św. Niech nie zabraknie żadnego dziecka – Nowy Rok Szkolny zaczynamy z Panem Bogiem.

 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  Lubrza: 2 września w I Czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań, o 17.45 nabożeństwo w intencji powołań i o 18.00 Msza św. Zapraszamy do licznego udziału w adoracji.

  W I piątek 3 września po wakacyjnej przerwie od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  Lubrza: Od 3 września w I Piątek M-ca Adoracja Najśw. Sakramentu będzie od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej do g. 18.00. Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.  Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie w czasie adoracji. Nie ma wtedy adoracji po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do osobistej modlitwy za nasze rodziny, Parafię, Ojczyznę i jako dar wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa. Zachęcamy parafian do praktykowania nabożeństwa Pierwszych Piątków Miesiąca. 

  Mostki: Spowiedź I piątkowa 3 września w Mostkach o godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30.

 1. Lubrza: Nabożeństwo I Sobotnie będzie 4 września godz. 17.20: Różaniec i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. o g. 18.00 z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy parafian na kolejną I Sobotę M-ca.

 2. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie 5 września: intencja modlitewna na miesiąc wrzesień oprócz papieskiej i misyjnej: W intencji Ojczyzny.

 3. Od poniedziałku 6 września rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych.

 4. W Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny. Osoby, które dotychczas nie wzięły udziału w internetowym spisie mogą skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Gminy w Lubrzy, bądź zgłosić się do rachmistrz pod numerem telefonu 22 828 88 88. Przypomina się również, że udział w spisie jest obowiązkowy, a niedopełnienie tego obowiązku grozi karą grzywny.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Kazimiera Szymianiak l. 79 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

XXI Niedziela Zwykła 22.08.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

 2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych.

 3. Lubrza: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie we wtorek 24 sierpnia: o godz. 17.30 Różaniec i Nabożeństwo do Wspomożycielki. Msza św. w intencji Żywego Różańca. Intencja modlitewna na najbliższy miesiąc: Za nasza Ojczyznę by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

 4. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów.

 5. W Mostkach Odpust ku czci MB Częstochowskiej i rocznica I Komunii św. dzieci. Msza św. odpustowa i rocznicowa w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 6. Spotkanie dla rodziców i dzieci rocznicowych będzie w poniedziałek 23 sierpnia w Mostkach o godz. 17.00. Zapraszamy rodziców i dzieci.

 7. W czwartek 26 sierpnia Msza św. w Lubrzy wyjątkowo o godz. 17.00 ze względu na Odpust w Mostkach.

 8. W sobotę 28 sierpnia w kościele w Lubrzy o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. i po Mszy św. nabożeństwo uwielbienia z modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy parafian.

 9. Wjątkowe ogłoszenie naszej parafianki z Mostek, która o to ogłoszenie bardzo prosiła. Jej bliską rodzinę dotknęła tragedia. Dziewczynka o imieniu Maja ma 16 miesięcy i cierpi na SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Potrzeba sporo pieniędzy żeby uratować życie i sprawność dziecka. Za tydzień w niedzielę 29 sierpnia po Mszach św. przed kościołami w całej Parafii odbędzie się zbiórka na leczenie malutkiej Mai. W imieniu rodziców dziecka prosimy o wsparcie. Tylko dzięki Wam, ludziom dobrej woli Maja może stanąć na własne nogi i być sprawna. Za każdą ofiarę serdecznie dziękują Rodzice i Rodziny Dziecka. Ofiarodawcom już dziś wielkie Bóg zapłać!

 10. Intencje Mszalne.

 11. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarła Karolina Fabiś l. 64 z Nowej Wioski pogrzeb był w sobotę. Wieczny odpoczynek…

Wniebowzięcie NMP 15.08.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

 2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

 3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

 4. Odpust ku czci MB Częstochowskiej w Mostkach będzie w czwartek 26 sierpnia połączony z rocznicą I Komunii św. dzieci które w ubiegłym roku w lipcu przystąpiły do I Komunii św. w Mostkach.

 5. Intencje Mszalne.

 6. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarł śp. Feliks Rudowicz l. 100 ze Staropola pogrzeb w poniedziałek Msza św. o 13.00 w Staropolu, cmentarz Lubrza.

XIX Niedziela Zwykła 8.08.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Lubrza; Nowa Wioska i Zagaje: Dziś gościmy Panią Anetę Barcik, która zaśpiewa i opowie nam swoje świadectwo wiary. Po każdej Mszy św., przy wyjściu, będzie możliwość nabycia płyty CD z Jej śpiewem.

 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i IFT w Zielonej Górze.

 3. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

 4. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

 5. Stowarzyszenie Wokół Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Lubrzy zapraszają na koncert „Zaproś Chopina do siebie”. Koncert będzie w piątek 13 sierpnia o godz. 19.00 w GOKu. W programie znane utwory Fryderka Chopina. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.

 6. Intencje Mszalne.

 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarł Roman Grefling l. 71 z Mostek pogrzeb był we wtorek. Wieczny odpoczynek …

Apel dotyczący szczepień przeciw Covid-19

ogłoszenie Komentarze (0) »

 

Drodzy Diecezjanie,

kierując się wielką troskę o Wasze zdrowie, które – zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia – jest nie tylko brakiem choroby czy niepełnosprawności, ale także stanem dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, duchowego i społecznego, pragnę zapewnić o mojej modlitwie.

Różne opinie dotyczące szczepień przeciw Covid-19, zarówno ze świata medycznego jak i przestrzeni publicznej, stanowią dla wielu osób trudność w podjęciu decyzji. Jako osoba zaszczepiona wiem, że powinna być ona podjęta w duchu wolności, roztropności i odpowiedzialności. Nota Kongregacji Nauki Wiary na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid, zaakceptowana przez papieża Franciszka, wskazuje, że w obecnym czasie pandemii można korzystać z wszystkich szczepionek uznanych za klinicznie bezpieczne i skuteczne z pełną świadomością, zaś postanowienie o szczepieniu powinno zależeć nie tylko od obowiązku troski o własne zdrowie, ale także od obowiązku dążenia do dobra wspólnego.

Wyrażam nadzieję, że dzięki modlitwie i podejmowaniu właściwych decyzji związanych z zaszczepieniem przeciw Covid-19, wspólnie wyrazimy troskę o ochronę zdrowie nas samych i naszych bliskich.

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 29.07.2021 r.

Znak: B2-9/21

_________________

Apel należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich w najbliższa niedzielę, 1 sierpnia 2021 r., i udostępnić na parafialnych stronach internetowych i profilach społecznościowych

ks. Piotr Kubiak

Wikariusz Generalny

XVIII Niedziela Zwykła 1.08.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś 1 sierpnia obchodzimy 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

 2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja na miesiąc sierpień za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne.

 3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 5. W I Czwartek miesiąca 5 sierpnia od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań i o 18.00 Msza św.

 6. Chorych odwiedzimy dopiero po wakacjach – we wrześniu. W razie potrzeby zgłaszamy telefonicznie.

 7. W Piątek 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

 8. Lubrza: Spowiedź w I Piątek M-ca 6 sierpnia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o 18.00 Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ i adoracja do godz. 20.00. Zachęcamy parafian do praktykowania nabożeństwa Pierwszych Piątków Miesiąca.

 9. Mostki: Spowiedź w I Piątek m-ca będzie 6 sierpnia w Mostkach od g. 16.00 i Msza św. o 16.30. Zachęcamy parafian do praktykowania nabożeństwa Pierwszych Piątków Miesiąca.

 10. Nabożeństwo I Sobotnie będzie 7 sierpnia nieco wcześniej godz. 17.20: Różaniec i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę M-ca.

 11. Lubrza; Nowa Wioska i Zagaje: Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii wokalistkę i reżyser z Myśliborza, Panią Anetę Barcik, która zaśpiewa podczas wszystkich naszych liturgii w niedzielę 8. sierpnia i opowie nam swoje świadectwo wiary. Aneta Barcik przez 25 lat mieszkała w Niemczech, w Hamburgu, studiowała muzykę w Anglii, w Londynie i jest absolwentką prestiżowej szkoły SOAS, Uniwersytetu Londyńskiego. Trzy lata temu wróciła do Polski, do rodzinnego Myśliborza, aby ewangelizować poprzez śpiew i film. U nas Aneta Barcik będzie: w niedzielę 8 sierpnia na Mszach św. w Lubrzy o godz. 8:30, 11:30, w Nowej Wiosce o godz. 10:00, w Zagajach o godz. 13.00.Po każdej Mszy św., przy wyjściu, będzie możliwość nabycia płyty CD z Jej śpiewem, w cenie 35 zł. Płyta jest bardzo miłym prezentem chrześcijańskim.

 12. W przyszła niedziele taca przeznaczona jest na KUL i IFT w Zielonej Górze.

 13. Intencje Mszalne.

 14. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarł śp. Jerzy Majchrzak z Bucze pogrzeb był w piątek. Wieczny odpoczynek …

XVII Niedziela Zwykłą 25.07.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

 2. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w czasie burz i nawałnic w Europie.

 3. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołami naszej Parafii. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 4. Dziś Odpust w Nowej Wiosce ku czci św. Anny i Jubileusz 25 lecia kapłaństwa ks. Szymona Spalonego SDB. Msza św. Odpustowa i Jubileuszową w Nowej Wiosce wyjątkowo o godz. 13.00. Ks. Szymonowi Jubilatowi życzymy obfitych darów nieba i dalszej owocnej posługi w pracy salezjańskiej i kapłańskiej.

 1. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

 2. W przyszłą niedzielę 1 sierpnia zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja na miesiąc sierpień za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne.

 3. 31 lipca ostatni dzień miesiąca wspomnienie comiesięczne św Jana Bosko Ojca i Nauczyciela dzieci i młodzieży.

 4. W sobotę 31 lipca w kościele w Lubrzy o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. i po Mszy św. nabożeństwo uwielbienia z modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy parafian.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się