V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś rocznica I Komunii św. w Mostkach. Dzieciom życzymy trwania przy Jezusie i pamięci na Jego obecność w codziennym życiu.

 2. Dziś w Nowej Wiosce przeżywa swoja I Komunię św. Szymon. Polećmy Go Bożej Opatrzności i Opiece Maryi Wspomożycielki.

 3. W piątek 24 maja Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych patronki naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Nabożeństwo majowe w Lubrzy o godz. 17.30 i po nabożeństwie Msza św.

 4. W Staropolu w poniedziałek nie ma Mszy św. Zapraszamy w piątek 24 maja na Odpusty ku czci NMP Wspomożenie Wiernych. Msza św. odpustowa o godz. 18.00, po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego i placu wokół kościoła.

 5. Bierzmowanie będzie w środę 29 maja o godz. 18.00. Próby przed Bierzmowaniem będą w piątek 24 maja i w sobotę 25 maja po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa nie ma zwolnienia z prób. Kto nie będzie przychodził na próby tym samym odczytujemy, że rezygnuje z przystąpienia do Bierzmowania.

 6. W przyszłą niedziele 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o Nich i otoczmy ich szczególną modlitwą wypraszając potrzebne łaski.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

 2. Zmarła Jadwiga Jastrzębska l. 65 z Nowej Wioski. Wieczny odpoczynek…

                                                                     Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

 2. Dziś rocznica I Komunii św. w Lubrzy. Dzieciom życzymy trwania przy Jezusie i pamięci na Jego obecność w Waszym codziennym życiu.

 3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie w Lubrzy o godz. 17.30.

 4. Mostki, Przełazy: W niedzielę 19 maja Rocznica I Komunii św. w Mostkach na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych, ich rodziców i najbliższych będzie w piątek o godz. 16.00. Próby dla dzieci rocznicowych będą we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00 w kościele. Spotkanie dla rodziców dzieci, z przystąpiły do I Komunii św. będzie we wtorek 14 maja o godz. 18.00. Prosimy by rodzice poważnie potraktowali nasze zaproszenie.

 5. Nowa Wioska: W niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 10.00 w Nowej Wiosce będzie przeżywał swoja I Komunię św. Szymon. Polećmy Go Bożej Opatrzności i Opiece Maryi.

 6. Trzecie spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem będzie w sobotę 18 maja o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

 2. Zmarła Danuta Żukowska l. 70 z Nowej Wioski pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 w Nowej Wiosce. Wieczny odpoczynek…

                                                                        Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc maj oprócz papieskiej i misyjnej: za naszą Ojczyznę.

 3. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

 4. W środę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

 5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 6. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę modlimy się litanią na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 7. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

 8. W przyszła niedzielę 12 maja Rocznica I Komunii św. w Lubrzy na Mszy św. o godz. 11.30.

 9. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będzie we wtorek 7 maja po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Prosimy by rodzice poważnie potraktowali nasze zaproszenie.

 10. Próby dla dzieci rocznicowych będą w środę, czwartek i piątek. Dzieci przychodzą na majowe i Mszę św. i po Mszy św. próba.

 11. Spowiedź dla dzieci które będą przeżywać swoja 1 rocznicę Komunii św, rodziców, chrzestnych i najbliższych będzie w sobotę 11 maja od godz. 17.00.

 12. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie w środę 8 maja po Mszy św. wieczornej.

 13. Drugie spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem będzie w sobotę 11 maja o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 14. W piątek 10 maja spotkanie indywidualne z kandydatami do Bierzmowania: klasa VIII przychodzi na g. 16.00 natomiast, III Gimnazjum na godz. 16.45 do Oratorium. Przynosimy indeksy. Na tym spotkaniu zapadnie decyzja kto przystąpi w tym roku do Bierzmowania. Bierzmowanie jest w środę 29 maja o godz. 18.00 w Lubrzy.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, a na kolejny tydzień prosimy: Rodziców dzieci rocznicowych.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

 2. Zmarł Zbigniew Jakimowicz l. 56 ze Świebodzina; Gertruda Babicz l. 86 z Buczyny; Zofia Basałyga l. 85 z Nowej Wioski pogrzeb we wtorek w Nowej Wiosce o g. 14.00. Wieczny odpoczynek..

                                                                          Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni miołsiedzia dostąpią”. Dziś zbiórka do puszek na działalność CARITASU.

 2. Dziś p.Organista obchodzi jubileusz 65 lat pracy. Życzymy wiele łask i Bożego Bł.

 3. W środę 1 maja od godz. 10.00 do godz. 12.00 będzie gościć łaskami słynący Obraz św. Józefa z Narodowego Sanktuarium w Kaliszu. O godz. 10.00 powitanie obrazu przez Parafian i Proboszcza. Po powitaniu Eucharystia. Po Eucharystii czuwanie przed Cudownym Obrazem św. Józefa. Zapraszamy wszystkich Parafian.

 1. Od środy 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę odmówimy litanie na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 2. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

 3. W czwartek 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.

 4. W piątek 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. To również 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według następującego porządku:

  w Lubrzy tylko jedna Msza św o godz. 10.30 w intencji Ojczyzny.

  w Staropolu o godz. 8.30 i w Bucze godz. 8.30

  Nowej Wiosce o godz. 10.00, w Mostkach o godz. 10.00

  w Zagajach o godz. 11.30 i Przełazach o godz. 11.30.

  Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I czwartek 2 maja od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań w czasie adoracji litania do Matki Bożej i Msza św.

  Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną wyjątkowo w sobotę 4 maja od godz. 9.00.

 1. Nabożeństwo I Sobotnie będzie 4 maja godz. 17.30: Różaniec, Litania do Matki Bożej i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. o g. 18.00 z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę M-ca i Mszę św. w intencji Żywego Różańca oraz zmiana Tajemnic Żywego Różańca: intencja modlitewna na miesiąc maj oprócz papieskiej i misyjnej: za naszą Ojczyznę.

 2. W kościołach filialnych zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w niedzielę 5 maja po Mszach św.

 3. Informujemy parafian, że Rocznica I Komunii św. w Lubrzy będzie w niedzielę 12 maja o godz. 11.30. Natomiast w Mostkach w niedzielę 19 maja o godz. 10.00.

 4. Nowa Wioska: I Komunia św. Szymona będzie 19 maja na Mszy św. o godz. 10.00 w kościele w Nowej Wiosce.

 5. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 4, 11 i 18 maja o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy planują chrzest swojego dziecka w najbliższym czasie powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 6. Intencje Mszalne.

 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 8. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 9. Zmarła Mirosława Kołodziejczyk l. 73 z Mostek i Anna Kościelska l. 80 z Mostek. Msza św. za śp. Annę od emerytowanych nauczycieli z Gminy Lubrza odprawiona będzie 6 września o g. 16.30 w Mostkach.

                                                                        Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim parafianom
i gościom najlepsze życzenia,
niech Chrystus Zmartwychwstały napełnia nas radością,
pokojem, nadzieją i miłością.

Niech blask poranka wielkanocnego
opromienia naszą codzienność tak,
byśmy potrafili dzielić się z innymi wiarą
w zwycięstwo dobra nad złem,
miłości nad nienawiścią, prawdy nad fałszem,
życia nad śmiercią.

Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana,
udziela nam wszystkim potrzebnych łask
i dodaje sił duchowych

i fizycznych do codziennego życia w blasku wielkanocnego poranka.

Życzą wasi duszpasterze

 1. Pragniemy podziękować za przygotowanie naszych kościołów do przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich: ks. Krzysztofowi i ks. Jarosławowi i wszystkim naszym parafianom, którzy pomagali i włączyli się gorliwie w przygotowanie dekoracji, za posprzątanie kościoła, wykoszenie trawy, za udział i zaangażowanie w liturgii Triduum Paschalnego, szczególnie LSO. Dziękujemy bardzo serdecznie za życzenia świąteczne i za wszelkie dobro i życzliwość.

 2. Msze św. w drugi dzień świąteczny w poniedziałek wielkanocny:

  Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

  Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

  Bucze, Przełazy godz. 11.30

  Zagaje godz. 13.00. Taca z Poniedziałku Wielkanocnego jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 1. Za tydzień – niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. W niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na działalność CARITASU. Prosimy o przyniesienie i złożenie przed ołtarzem skarbonek Caritasu z jałmużną wielkopostną.

 2. W środę 24 dzień miesiąca przed Mszą św. nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki i Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

 3. W niedzielę 28 kwietnia o godz. 11.30 nasz p.Organista będzie obchodził jubileusz 65 lat pracy. Na zakończenie Mszy św. złożymy panu Janowi serdeczne podziękowania za Jego oddaną pracę i złożymy życzenia.Serdecznie zapraszamy parafian.

 4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego na zakończenie Mszy św. wieczornej.

 5. W środę 1 maja od godz. 10.00 do godz. 12.00 będzie gościć łaskami słynący Obraz św. Józefa z Narodowego Sanktuarium w Kaliszu. Już dziś serdecznie zapraszamy parafian na modlitewne czuwanie razem ze św. Józefem patronem Kościoła, Opiekunem św. Rodziny i Patronem Mężczyzn.

 6. Intencje Mszalne.

 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na Święta

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                          Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Niedziela Palmowa 14.04.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 2. WIELKI CZWARTEK: Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo.Wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego.

 3. LUBRZA. W kościele Parafialnym Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji /Ciemnicy/ i adoracja do godziny 21.00.

 4. KOŚCIOŁY FILIALNE. Msze św. w Wielki Czwartek będą sprawowane według następującego rozkładu:

  Zagaje, Bucze godz. 15.30.

  Nowa Wioska, Staropole, Przełazy godz. 16.30

  Mostki godz. 18.00. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji /Ciemnicy/ i adoracja do godziny 21.00.

 1. WIELKI PIĄTEK Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Ofiary z Wielkiego Piątku są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko trochę.

  LUBRZA . Adoracja Wielki Piątek w Lubrzy od 10.00 do 21.00. Przeczytać program adoracji. Program adoracji jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

  Droga Krzyżowa w Lubrzy w Wielki Piątek w kościele o godzinie 15.00 i pierwszy dzień nowenna do Bożego Miłosierdzia.

  Liturgia Wielkiego Piątku w Lubrzy rozpocznie się o godz.18.00. Po skończonej liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 21.00.

  MOSTKI. Adoracja w Wielki Piątek w Mostkach od 15.00 do 21.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00 i po liturgii adoracja do godziny 21.00 w Grobie Pańskim.

 1. WIELKA SOBOTA.

  LUBRZA. Adoracja od 10.00 do Wigilii Paschalnej do godz. 19.00 z przerwą na sprzątanie od 14.00 – 16.00.

  MOSTKI – adoracja od g. 10.00 do Wigilii Paschalnej do godz. 19.00 z przerwą na sprzątanie od 14.00 – 16.00.

  WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

  LUBRZA – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece.

  MOSTKI – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece.

 1. ŚWIĘCENIE POKARMÓW

  Lubrza – godz. 10.00, 11.00, 12.00.

  Mostki – godz. 10.00, Przełazy godz. 10.30, Zagórze – godz. 11.00, Bucze godz. 11.30

  Zagaje – godz. 10.00, Staropole – godz. 10.30, Nowa Wioska – godz. 11.00.

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  Lubrza – Rezurekcja godz. 6.00 i Msza św. g. 11.30

  Mostki – Rezurekcja godz. 6.00 i Msza św. g.11.30

  Przełazy – Rezurekcja godz. 8.00

  Staropole Rezurekcja godz. 8.00

  Nowa Wioska Rezurekcja godz. 8.00

  Bucze – godz. 11.30,

  Zagaje – 13.00

 1. Na Rezurekcję prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego: dziewczynki do sypania kwiatków, chorągwie, figury i baldachim.

 2. DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT Wielkanocnych

  Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

  Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

  Bucze, Przełazy godz. 11.30

  Zagaje godz. 13.00.

  Taca z drugiego dnia świąteczne przeznaczona jest na KUL.

 1. W Wielki Wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy dorosłych i młodzież do wykonywaniu Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy w kościele parafialnym.

 2. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Tym którzy złożyli ofiary składamy Bóg zapłać.

 3. Staropole: Nie ma Mszy św. w Wielki Poniedziałek, przychodzimy w Wielki Czwartek

 4. Bucze: Nie ma Mszy św. w Wielki Wtorek przychodzimy w Wielki Czwartek

 5. Nowa Wioska: w Wielką Środę Msza św. o g. 16.30 (z intencją mszalną)

 6. W niedzielę 28 kwietnia o godz. 11.30 nasz Pan Organista Jan Kurowski będzie obchodził 65 lat pracy organisty w naszym kościele. Już dziś zapraszamy serdecznie na ten niezwykły jubileusz. Proszę Parafian by wyrazili swoją wdzięczność i złożyli życzenia na zakończenie Mszy św. panu Janowi za tyle lat pracy dla dobra Ludu Bożego.

 7. Intencje Mszalne.

 8. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 9. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 10. Zmarł śp. Mieczysław Staszak l. 70 z Lubrzy pogrzeb w Wielki Wtorek o godz. 13.00 w kaplicy cmentarnej.

                                                                                   Ks. Zygmunt Grochowiak Proboszcz Parafii

V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Dziś zasłaniamy krzyż by zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana. By w jakimś stopniu zdystansować się do widoku krzyża, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża.

 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.

 3. Dzisiaj w kościołach filialnych Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc kwiecień oprócz papieskiej i misyjnej; o dobrą Spowiedź wielkanocną dla naszych parafian.

 4. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 12 kwietnia, odprawimy przechodząc ulicą Świebodzińską w Klasztorną w stronę cmentarza dochodzimy do cmentarza i spowrotem. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.30 po Mszy św. Prosimy o zabranie książeczek do nabożeństwa i zniczy, które można złożyć przy krzyżu misyjnym lub przy krzyżu w pobliżu cmentarza. Zapraszamy do licznego udziału. Drogę Krzyżową ofiarujemy w intencji wszystkich mieszkańców Lubrzy.

 5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas VII, VIII i III Gimazjum z całej Parafii będzie w piątek 12 kwietnia. Przychodzimy punktualnie na g. 18.00 na Mszę św. z krótką nauką. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. Spotkanie jest obowiązkiem dla tych którzy chcą w tym roku 29 maja przystąpić do Bierzmowania.

 6. Przyszła Niedziela to Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

 7. W Lubrzy procesja z palmami – przed Mszą św. o godz. 11.30. Na rozpoczęcie liturgii przed Mszą św. zbierzemy się przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym i po poświęceniu palm procesja wokół kościoła.

 8. Serdecznie zachęcamy do nabywania palm w Niedzielę Palmową,wykonanych przez Parafialny Zespół Caritas. Zabierając palmę składamy dobrowolną ofiarę na działalność naszego Parafialnego Caritasu. Caritas rozprowadza także kartki Wielkanocne.

 9. Można nabyć świece na stół wielkanocny. Akcji jest prowadzona przez Caritas na pomoc kolejnym rodzinom w Syrii w ramach Programu Rodzina Rodzinie.Ofiara za  świecę to 15 zł. Pamiętajmy nabywając świece Caritas wspieramy rodziny w Syrii.

 10. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 11. W Dzisiejszą niedzielę o 18.00 spotkanie bractwa mężczyzn św. Józefa najpierw w kaplicy Domu Maryi wejście główne od ulicy 3 Maja, potem w sali Oratorium. Zapraszamy.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

 4. Zmarła Bożena Matyjaszczyk l.66 z Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

                                                              Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.

 2. Droga Krzyżowa w Lubrzy – dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz.17.30.

 3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 w Nowej Wiosce na sali wiejskiej będzie wieczór słowno – muzyczny o św. Janie Pawle II. W imieniu Stowarzyszenia Aktywni Sąsiedzi z Nowej Wioski serdecznie zapraszamy parafian.

 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • W I czwartek 4 kwietnia od 17.00 adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i Msza św. o godz. 18.00.

  • W I piątek 5 kwietnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

  • Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy przed Mszą św. wieczorną.

 5. Mostki: Spowiedź I piątkowa przed Mszą św. i . o g. 16.30 Droga Krzyżowa i Msza św.

 6. Nabożeństwo I Sobotnie będzie 6 kwietnia godz. 17.30: Różaniec i rozważanie. Potem Msza św. o g. 18.00 z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę M-ca.Tego dnia Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy i Msza św. w intencji Żywego Różańca. Intencja modlitewna na miesiąc kwiecień o dobrą Spowiedź wielkanocną dla naszych parafian.

 7. Po Mszy św. I sobotniej 6 kwietnia będzie świadectwo nawrócenia Aliny Marii z Medziugorja i nabożeństwo uzdrowienia.

 8. W kościołach filialnych Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w niedzielę 7 kwietnia po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc kwiecień o dobrą Spowiedź wielkanocną dla naszych parafian.

 9. Caritas rozprowadza kartki Wielkanocne. Kupując kartkę wspieramy nasz Parafialny Caritas.

 10. Od dziś można będzie nabyć świece na stół wielkanocny. Akcji jest prowadzona przez Caritas na pomoc kolejnym rodzinom w Syrii w ramach Programu Rodzina Rodzinie.Ofiara za  świecę to 15 zł. Pamiętajmy nabywając świece Caritas wspieramy rodziny w Syrii.

 11. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 12. Spotkanie bractwa mężczyzn św. Józefa z Lubrzy będzie w niedzielę 7 kwietnia o godz. 18.00 w Oratorium. Zapraszamy.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

                                                                        Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Zapraszam na to nabożeństwo pasyjne.

 2. Droga Krzyżowa w Lubrzy – dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz.17.30.

 3. Trzecie spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 30 marca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 4. Dziś w przeddzień Zwiastowania Pańskiego na wszystkich Maszach św. mieliśmy możliwość włączenia się w Duchową Adopcje Dziecka Poczętego. Prosimy o wpisanie się do księgi adopcyjnej, która jest wyłożona na stoliku z gazetami.

 5. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 6. Od dziś rozpocyznają się w naszej Parafii Rekolekcje wielkopostne. Nauki wygłosi ks. Wojciech Mielewczyk SDB z Kobylnicy koło Słupska, którego serdecznie witamy. Plan jest następujący:

 7. I część parafii: Lubrza, Staropole, Nowa Wioska i Zagaje od 24 marca do 26 marca.

 8. Poniedziałek i wtorek:; Lubrza g 9.00 i 18.30 ; Zagaje g. 15.30; Stropole g. 16.30 i Nowa Wioska g. 17.30.

 9. Spowiedź św. we wtorek: Zagaje g 15.15; Staropole od g. 16.00, Nowa Wioska od g. 17.00, Lubrza od g. 17.45.

 1. II część parafii : Mostki, Przełazy i Bucze 27 i 28 marca

 2. Środa, Czwartek: Bucze g. 16.00; Przełazy g. 17.00 i Mostki g. 18.00. Spowiedź w czwartek pół godz. przed Mszą św.

 3. Rekolekcje dla dzieci Szkoła Mostki: poniedziałek 25 marca i wtorek 26 marca g.11.00 spotkanie w szkole i drugi dzień w kościele

 1. Rekolekcje dla dzieci Szkoła Lubrza: środa 27 marca kl. 0-VI g. 8.30 spotkanie w szkole – sala widowiskowa

  środa 27 marca kl. VI,VII, VIII, III Gimnazjum g.10.35 spotkanie w szkole – sala widowiskowa

  czwartek 28 marca kl. 0-VI g. 7.45 spotkanie w kościele okazja do Spowiedzi i Msza św.

  czwartek 28 marca kl. VI,VII, VIII, III Gimnazjum g. 11.00 spotkanie w kościele okazja do Spowiedzi i Msza św. z nauką.

 1. Caritas rozprowadza kartki Wielkanocne. Kupując kartkę wspieramy nasz Parafialny Caritas.

 2. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece na stół wielkanocny. Akcji jest prowadzona przez Caritas na pomoc kolejnym rodzinom w Syrii w ramach Programu Rodzina Rodzinie.Ofiara za  świecę to 15 zł. Pamiętajmy nabywając świece Caritas wspieramy rodziny w Syrii.

 3. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 4. W niedzielę 31 marca w Nowej Wiosce na sali wiejskiej o godz. 18.00 będzie wieczór słowno – muzyczny o św. Janie Pawle II. W imieniu Stowarzyszenia Aktywni Sąsiedzi z Nowej Wioski serdecznie zapraszamy parafian.

 5. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek 29 marca o godz. 18.00 w kościele św. Michała w Świebodzinie.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych,

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

                                                                          Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Zapraszam na nabożeństwo pasyjne.

 2. Droga Krzyżowa w Lubrzy – dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz.17.30.

 3. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

 4. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

 5. Drugie spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 23 marca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 6. Pod hasłem „Skarbonka Miłosierdzia” rozpoczyna się Jałmużna Wielkopostna – doroczna akcja charytatywna prowadzona przez Caritas. Poprzez małą ofiarę możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej szczególnie seniorom. Caritas przygotowała specjalne skarbonki, które można zabrać do domu i wrzucać ofiary podczas całego okresu Wielkiego Postu. Skarbonki przyniesiemy w niedzielę Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zebrane w ramach jałmużny wielkopostnej ofiary przekazane będą Parafialnemu Zespołowi Caritas. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 19 marca o godz. 18.30.

 7. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 8. W niedzielę 24 marca w przeddzień Zwiastowania Pańskiego na wszystkich Maszach św. będziemy mieli możliwość włączenia się w Duchową Adopcje Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. Zachęcamy parafian do włączenia się w tę dobra i szlachetną inicjatywę.

 9. Od niedzieli 24 marca rozpoczynają się w naszej Parafii Rekolekcje wielkopostne. Nauki wygłosi ks. Wojciech Mielewczyk SDB z Kobylnicy. Plan jest następujący:

 10. I część parafii: Lubrza, Staropole, Nowa Wioska i Zagaje od 24 marca do 26 marca.

 11. Niedziela: Lubrza g. 8.30 i 11.30 Gorzkie Żale 17.00; Staropole g. 9.00; Nowa Wioska g. 10.00 i Zagaje g. 13.00.

 12. Poniedziałek i wtorek:; Lubrza g 9.00 i 18.30 ; Zagaje g. 15.30; Staropole g. 16.30 i Nowa Wioska g. 17.30.

 13. Spowiedź św. we wtorek: Zagaje g 15.15; Staropole od g. 16.00, Nowa Wioska od g. 17.00, Lubrza od g. 17.45.

 14. II część parafii : Mostki, Przełazy i Bucze 27 i 28 marca

 15. Środa, Czwartek: Bucze g. 16.00; Przełazy g. 17.00 i Mostki g. 18.00. Spowiedź w czwartek pół godz. przed Mszą św.

 16. Rekolekcje dla dzieci Szkoła Mostki: poniedziałek 25 marca i wtorek 26 marca g.11.00 spotkanie w szkole i drugi dzień w kościele

 1. Rekolekcje dla dzieci Szkoła Lubrza:

  środa 27 marca kl. 0-VI g. 8.30 spotkanie w szkole

  środa 27 marca kl. VI,VII, VIII, III Gimnazjum g.10.35 spotkanie w szkole

  czwartek 28 marca kl. 0-VI g. 7.45 spotkanie w kościele okazja do Spowiedzi i Msza św.

  czwartek 28 marca kl. VI,VII, VIII, III Gimnazjum g. 11.00 spotkanie w kościele okazja do Spowiedzi i Msza św. z nauką.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych,

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

                                                                       Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się