III Niedziela Adwentu 17.12.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic.

 2. Dziś spotkanie opłatkowe dla ministrantów o godz. 16.00 w Oratorium.

 3. W piątek zakończenie rorat dla dzieci z Lubrzy na Mszy św. o godz. 17.30 z rozdaniem upominków za aktywny udział w roratach.

 4. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz kartki Bożonarodzeniowe.

 5. Lubrza: W czwartek po Mszy św. prosimy serdecznie o pomoc w dekorowaniu kościoła i przygotowaniu szopki na Boże Narodzenie.

 6. Spowiedź przed Bożym Narodzeniem będzie we wtorek 19 grudnia:

  Przełazy od godz. 17.00

  Bucze od godz. 17.00. Msza św. we wtorek o 16.30.

  Nowa Wioska od godz. 17.00

  Zagaje od godz. 17.00

  Staropole od godz. 17.00

  Lubrza od godz. 17.30 i Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00 po Spowiedzi św.

  Mostki od godz. 17.30

  Spowiadamy tak długo jak będą penitenci.

 1. Msze Święte w IV niedzielę Adwentu 24 grudnia w Wigilię będą odprawiane według następującego rozkładu:

  Lubrza i Staropole godz. 8.30.

  Nowa Wioska, Mostki i Bucze godz. 10.00

  Lubrza, Przełazy i Zagaje godz. 11.30.

  Zmiana tylko w Bucze i Zagajach, w pozostałych kościołach bez zmian.

 1. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest obowiązkowy.

 2. Pasterki w naszych kościołach będą odprawione według następującego porządku:

  Bucze i Zagaje – o godz. 21.00

  Nowa Wioska, Przełazy i Staropole – o godz. 22.30

  Lubrza i Mostki – o godz. 24.00.

 1. Rozkład Mszy św. na Święta Bożego Narodzenia podamy w niedzielę 24 grudnia.

 2. Oratorium otwarte przed świętami ostatni raz w piątek i sobotę od godz. 18.00 do 21.00.

 3. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                    Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

II Niedziela Adwentu 10.12.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

 2. Roraty kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty dla dzieci w Lubrzy; w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w roratach.

 3. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

 4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie.

 5. MOSTKI. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Mostkach w piątek 15 grudnia na Mszy św. o godz. 16.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie w najbliższy wtorek 12 grudnia o godz. 18.15 na plebanii. Jest to również spotkanie opłatkowe.

 7. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz kartki Bożonarodzeniowe i wieńce adwentowe.

 8. Dziś Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.

 9. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas VII, II i III Gimnazjum będzie w piątek na Mszy św. o godz. 17.30.

 10. Trzecie spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 16 grudnia o godz. 18.00 w Lubrzy wyjątkowo w Oratorium w dużym domu.

 11. 16 grudnia w sobotę w kościele w Lubrzy o godz. 17.30 będzie odprawiona Msza św. z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą oraz namaszczeniem olejem św. Charbela. Zapraszamy naszych parafian.

 12. Spowiedź przedświąteczna będzie we wtorek 19 grudnia. Szczegółowy rozkład podamy w przyszłą niedzielę 17 grudnia.

 13. Spotkania opłatkowe: dla Oazy będzie w sobotę 16 grudnia o godz. 16.00 w Oratorium, natomiast dla ministrantów w niedzielę 17 grudnia o godz. 16.00 także w Oratorium.

 14. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty od godz. 18.00 do 21.00. Zapraszamy młodzież i dzieci do Oratorium.

 15. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

I Niedziela Adwentu 3.12.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
 2. Dziś zbiórka do puszek na pomoc kościołom na Wschodzie.
 3. Dziś także w kościołach filialnych Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszach św. Przypominamy: Intencja modlitewna na miesiąc grudzień o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.
 4. Od jutra roraty. W kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty dla dzieci w Lubrzy będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w roratach.
 5. Dzieci we wszystkich kościołach na Roraty przynoszą lampiony najlepiej wykonane z pomocą rodziców oraz serduszka z wypisanymi, spełnionymi dobrymi uczynkami i podpisane. Na koniec rorat rozlosowane będą nagrody za udział i zaangażowanie w roratach.
 6. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.
 7. Kandydaci do bierzmowania z Lubrzy przychodzą na Roraty według uznania rano na 6.00 lub wieczorem na 17.30.
 8. Wieczorna Msza św. w dni powszednie w Lubrzy o godz. 17.30.
 9. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarowują nas upominkami.
 10. W piątek 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej; rano o 6.00 i wieczorem o 17.30.
 11. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w czwartek 7 grudnia w Lubrzy na Mszy św. o godz. 17.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
 12. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Mostkach w piątek 15 grudnia na Mszy św. o godz. 16.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
 13. Spotkanie domowe dla kandydatów do Bierzmowania grupy p. Ewy Tarbaj będzie w czwartek o godz. 16.30 w Oratorium.
 14. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała świeca 6 zł. duża 13 zł., oraz kartki Bożonarodzeniowe w cenie 50 gr. i 1 zł.
 15. Po raz czwarty Caritas parafialny organizuje akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc osobom potrzebującym szczególnie samotnym z naszej Parafii. Przy ołtarzach w naszych wszystkich kościołach stanęły drzewka z zawieszonymi serduszkami. Kto chce zrobić paczkę zabiera z drzewka serduszko i w dowolnym czasie przynosi paczkę zostawiając ją pod drzewkiem razem z serduszkiem. Paczki zostaną dostarczone przez Caritas osobom potrzebującym i samotnym przed świętami.
 16. W przyszła niedzielę 10 grudnia Caritas Parafialny organizuje zbiórkę po puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.
 17. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty od godz. 18.00 do 21.00. Zapraszamy młodzież i dzieci do naszego Oratorium.
 18. Drugie spotkanie z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 9 grudnia o godz. 18.00 w kościele w Lubrzy.
 19. Roznoszenie opłatków przez p. Organistę: Poniedziałek: Zagórze i Romanówek. Wtorek: Buczyna i Zagaje. Środa: Staropole. Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela: Lubrza.
 20. Intencje Mszalne.
 21. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
 22. Zamarł Tomasz Szwedt l. 42 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

 

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem.Taca z tego dnia przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Paradyżu.

 2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Idźcie i głoście. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Jesteśmy Napełnieni Duchem Świętym.”

 3. Różaniec z wypominkami do czwartku 30 listopada.

 4. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła, który był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra.

 5. W czwartek ostatni dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego wychowawcy i nauczyciela młodzieży.

 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00 i Msza św. o 17.30 na zakończenie Mszy św. odmówimy Litanię do Najśw.Serca Pana Jezusa.

 1. Mostki:Spowiedź w Mostkach w I Piątek od godziny 16.00 i o 16.30 Msza św.

 2. W przyszłą Niedzielę 3 grudnia, doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz. 13.00.

 3. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w I sobotę 2 grudnia. W kościołach filialnych w niedzielę 3 grudnia po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.

 4. Od I Niedzieli Adwentu tj. 3 grudnia Caritas rozprowadzać będzie świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała świeca 6 zł. duża 13 zł., oraz kartki Bożonarodzeniowe w cenie 50 gr. i 1 zł.

 5. Po raz czwarty Caritas parafialny organizuje akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc osobom potrzebującym szczególnie samotnym z naszej Parafii. Przy ołtarzach w naszych wszystkich kościołach staną drzewka z zawieszonymi serduszkami. Kto chce zrobić paczkę zabiera z drzewka serduszko i w dowolnym czasie przynosi paczkę zostawiając ją pod drzewkiem razem z serduszkiem. Paczki zostaną dostarczone przez Caritas osobom potrzebującym i samotnym przed świętami.

 6. W przyszła niedzielę 3 grudnia zbiórka do puszek na pomoc kościołom na Wschodzie.

 7. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty od godz. 18.00 do 21.00. Zapraszamy młodzież i dzieci do naszego Oratorium.

 8. 1 grudnia w piątek o godz. 19.00 w Parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie rozpocznie się kurs przedmałżeński.Zakończenie w niedzielę 3 grudnia. Kto ma zamiar zawrzeć w przyszłym roku Sakrament Małżeństwa powinien taki kurs ukończyć.

 9. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 2, 9,16 grudnia o godz. 18.00 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy planują chrzest swojego dziecka w grudniu, styczniu lub lutym powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem. Następne spotkania będą dopiero po kolędzie w lutym.

 10. Serdecznie dziękujemy za wygrabienie liści przy kościele w Lubrzy.

 11. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                 Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła.

 2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritasu będzie w poniedziałek 20 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Od 26 listopada Caritas będzie rozprowadzać kartki bożonarodzeniowe, nabywając kartkę świąteczną wspieramy dobroczynną działalność Caritasu.

 4. W środę 22 listopada przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: pana organisty i wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej przez śpiew.

 5. W piątek 24 dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą św. o godz. 17.15 nabożeństwo do Wspomożycielki i Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

 6. Spotkanie młodzieży gimnazjalnej Klas VII, II i III Gimnazjum z całej Parafii będzie w piątek 24 listopada o godz. 17.30 w kościele w Lubrzy. Obecność dla tych którzy chcą przystąpić do Bierzmowania jest obowiązkiem.

 7. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Paradyżu.

 8. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty od godz. 18.00 do 21.00. Zapraszamy młodzież i dzieci do naszego Oratorium.

 9. 1 grudnia w piątek o godz. 19.00 w Parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie rozpocznie się kurs przedmałżeński.Zakończenie w niedzielę 3 grudnia. Kto ma zamiar zawrzeć w przyszłym roku Sakrament Małżeństwa powinien taki kurs ukończyć.

 10. Prosimy o wygrabienie pozostałych liści na placu przykościelnym w Lubrzy. Nie ogłaszamy daty ani godziny każdy może przyjść i spontaniczne wygrabić.

 11. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarła Weronika Giecołd l. 95 z Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

                                                                  Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXXII Niedziela Zwykła 12.11.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie.

 2. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie- Kościołom Prześladowanym.

 3. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

 4. 13 listopada jutro wspominamy świętych: Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze. Patroni tej diecezji.

 5. Lubrza: W poniedziałek 13 listopada w Lubrzy spotkanie dzieci komunijnych i rodziców na Mszy św. o godz. 17.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone książeczki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 6. Mostki: W Mostkach spotkanie dzieci komunijnych i rodziców będzie 17 listopada w następny piątek na Mszy św. o godz. 16.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone książeczki i spotkanie dla rodziców.

 1. 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie.

 2. W czwartek 16 listopada spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w Lubrzy na plebani o godz. 18.30.

 3. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty od godz. 18.00 do 21.00. Zapraszamy młodzież i dzieci do naszego Oratorium.

 4. Spotkanie grupy domowej p.Bogumiły Dziubińskiej będzie we wtorek 14 listopada o godz. 16.30 w Oratorium.

 5. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiarę na Seminarium Duchowne w Lądzie i Paradyżu.

 1. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Rafał Kałach l. 44 z Mostek i Józef Cidyło l. 60 ze Staropola. Wieczny odpoczynek…

                                                                         Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXXI Niedziela Zwykła 5.11.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. intencja za dusze w czyśćcu cierpiące.

 3. Trzecie spotkanie dla rodziców i chrzestnych będzie 11 XI o godz. 18.00 w kościele w Lubrzy.

 4. Różaniec z wypominkami w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.00. W niedzielę czytamy wypominki przed Mszą św. o godz. 8.30 i 11.30.

 5. W kościołach filialnych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w te dni, w które odprawiana jest Msza święta i w niedzielę przed Mszą świętą.

 6. W sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny w sobotę o godz. 8.30. Bezpośrednio po Mszy św. w GOK-u będzie wyświetlony film „Katyń” Zapraszamy parafian.

 7. Lubrza: W przyszły poniedziałek 13 listopada w Lubrzy spotkanie dzieci komunijnych i rodziców na Mszy św. o godz. 17.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone książeczki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 8. Mostki:  W Mostkach spotkanie dzieci komunijnych i rodziców będzie 17 listopada, czyli w następny piątek na Mszy św. o godz. 16.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone książeczki i spotkanie dla rodziców.

 1. Lubrza: Spotkanie grupy domowej p. Ewy Tarbaj będzie 9 listopada w czwartek o godz. 17.00 w Oratorium.

 2. Staropole: Spotkanie grupy domowej p. Zofii Rusiniak będzie w środę 8 listopada w świetlicy: grupa starsza III Gimnazjum o godz. 18.15 i grupa młodsza VII SP i II G o godz. 18.45.

 3. Oratorium będzie otwarte w piątki i soboty od godz. 18.00 do 21.00. Zapraszamy młodzież i dzieci do naszego Oratorium.

 4. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiarę na Seminarium Duchowne w Lądzie i Paradyżu.

 5. W przyszła niedzielę 12 listopada będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie- Kościołom Prześladowanym.

 1. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                  Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXX Niedziela Zwykła 29.10.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Lubrza: Ostatni Różaniec dla dzieci będzie w poniedziałek 30 października o godz. 17.00 z rozdaniem upominków za udział w Różańcu.

 2. Msza św w dni powszednie po zamianie czasu w Lubrzy o godz. 17.30.

 3. Drugie spotkanie dla rodziców i chrzestnych będzie 4 XI o godz. 18.00 w kościele w Lubrzy.

 4. Przypominamy, że we wtorek 31 października ulicami naszej miejscowości przejdzie I Lubrzański Marsz Świętych. Rozpocznie się o godz. 16.30 w kościele. W czasie Marszu z relikwiami świętych i błogosławionych będziemy chwalić Boga modlitwą różańcową i śpiewem. Bardzo serdecznie prosimy rodziców, by pomogły dzieciom przebrać się za wybranego świętego. Po Marszu Świętych Msza św. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych z całej naszej Parafii.

 5. W środę 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawimy w uroczystość Wszystkich Świętych według następującego porządku:

  w Lubrzy – godz. 9.00 w kościele, o 11.00 na starym cmentarzu, o 13.00 na nowym cmentarzu.

  Staropole – o godz. 9.00 w kościele i procesja na cmentarz

  Nowa Wioska – o godz. 11.00 Msza św. w kościele i procesja na cmentarz

  Przełazy – o godz. 9.00 Msza św. w kościele i procesja na cmentarz

  Mostki – o godz. 11.00 Msza św. w kościele i procesja na cmentarz

  Nie ma Mszy świętej w Bucze i Zagajach.

 1. W czwartek 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze święte odprawiamy:

  Bucze g. 15.00 i Zagaje g. 15.00.

  Staropole g. 16.30 i Przełazy g. 16.30

  Mostki g.18.00 i Nowa Wioska g. 18.00

  Lubrza o g. 9.00 i g. 17.00 różaniec z wypominkami, a o 17.30 Msza św.

 1. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go za dusze czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia Św. nawiedzenie cmentarza i dowolna modlitwa w intencji Ojca świętego.

 2. Różaniec z wypominkami w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.00. W niedziele czytamy wypominki przed Mszą św. o godz. 8.30 i 11.30.

 3. W kościołach filialnych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w te dni, w które odprawiana jest Msza święta i w niedzielę przed Mszą świętą.

 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, dorosłych i młodzieży w Lubrzy od godziny 17.00 i Msza św. z komunią św. wynagradzającą. Po Eucharystii nabożeństwo wynagradzające do NSPJ.

  W Mostkach od godziny 16.00 spowiedź św. i o 16. 30 Msza św. Po Eucharystii w Mostkach nabożeństwo wynagradzające do NSPJ.

 1. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w I Sobotę m-ca 4 listopada. W tym miesiącu modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące.

 2. W kościołach filialnych zmiana Tajemnic Żywego Różańca 5 listopada po Mszach św.

 3. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiarę na Seminarium Duchowne w Lądzie i Paradyżu.

 4. Staropole: W poniedziałek nie ma Mszy św. w Staropolu.

 5. Bucze: We wtorek nie ma Mszy św. w Bucze. Zapraszamy na Marsz świętych do Lubrzy.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                    Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Ofiary na tace przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

 2. Nabożeństwa różańcowe, w kościele parafialnym odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 do zmiany czasu. Natomiast w niedzielę Różaniec w Lubrzy o godz. 17.00.

 3. We wtorek przypada 24 dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych i Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

 4. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. bp. Tadeusz Lityński ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej. Polecajmy Ks. Biskupa Bożej Opiece.

 5. Przyszła niedziela jest niedzielą synodalną i Słowo Zespołu Synodalnego.

 6. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiarę na Seminarium Duchowne w Lądzie i Paradyżu.

 7. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Można składać ofiary na wypominki listopadowe w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy wpisać nazwę miejscowości gdzie mają być wyczytywane i pisać czytelnie.

 8. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Pamiętajmy o grobach kapłanów na starym cmentarzu w Lubrzy.

 9. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 28.X o godz. 18.30, 4 i 11.XI (po zmianie czasu o godz. 18.00) w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić dziecko powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 10. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania klas: VII, II i III Gimnazjum z całej naszej Parafii, będzie w piątek 27 października na Mszy św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa dla tych którzy chcą przystąpić do Bierzmowania.

 11. Lubrza: Ostatni Różaniec dla dzieci będzie w przyszły poniedziałek 30 października z rozdaniem upominków za udział w Różańcu.

 12. Kto nie złożył swojego podpisu pod projektem ustawy„ Zatrzymaj Aborcję” może jeszcze to uczynić w tę niedzielę.

 13. Lubrza: Spotkanie grup domowej do Bierzmowania p. Ewy Tarbaj będzie w czwartek 26 października o godz. 17.00 w Oratorium.

 14. Przełazy: Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania z Przełaz ks. Jarosława będzie w czwartek o godz. 16.30.

 15. Informujemy parafian, że we wtorek 31 października ulicami naszej miejscowości przejdzie I Lubrzański Marsz Świętych. Rozpocznie się o godz. 16.30 w kościele. W czasie Marszu z relikwiami świętych i błogosławionych będziemy chwalić Boga modlitwą różańcową i śpiewem. Bardzo serdecznie prosimy rodziców, by pomogli dzieciom przebrać się za wybranego świętego. Natomiast osoby, które chciałaby nieść relikwiarze świętych mogą zgłaszać się po Mszy św. do zakrystii. Po Marszu Świętych Msza św. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych z całej naszej Parafii.

 16. W dzisiejszą niedzielę w naszej Parafii jak co roku jest liczenie wiernych.

 17. Przypominamy o zmianie czasu z letniego na zimowy z soboty na niedzielę.

         Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                               Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku. Ofiarodawcom Bóg zapłać!

 2. W dzisiejszą niedzielę na terenie naszej parafii przeprowadzona zostanie zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Przypominamy, że jest to kolejna próba ograniczenia procederu aborcji w polskich szpitalach. Wyjątkowość tego projektu zakłada zmianę dotychczasowego brzmienia ustawy o uchyleniu zapisu dającego możliwość dokonania tzw. aborcji eugenicznej czyli w przypadku prawdopodobieństwa upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Pozostaje natomiast w mocy zapis o zagrożeniu życia matki oraz ciąży w wyniku czynu zabronionego. Projekt nie zakłada karania kobiet za czyn aborcyjny. Aby podpisać się pod projektem ustawy należy byś osobą pełnoletnią 18 lat, oraz wykazać się nr PESEL. Listy na wpis są wyłożone pod chórem.

 3. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

 4. Nabożeństwa różańcowe, w kościele parafialnym odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30. Natomiast w niedzielę Różaniec w Lubrzy o godz. 17.00.

 5. Różaniec prowadzony przez dzieci jest w poniedziałki, środy i piątki.

 6. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie szczególnie naszą miejscową Służbę Zdrowia.

 7. W przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca przeznaczona jest na Misje.

 8. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiarę na Seminarium w Lądzie i Paradyżu.

 9. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku. Prosimy wpisać nazwę miejscowości gdzie mają być wyczytywane i pisać czytelnie.

 10. Dnia 21 października br.(sobota) o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem tzn. ”Dzieci Utraconych”. Pochowane zostaną dzieci nienarodzone z okręgu Świebodzina zmarłe i pozostawione w świebodzińskim szpitalu, między 20.03.2017., a 20.10.2017 roku . Pół godziny wcześniej rozpocznie się w kaplicy nabożeństwo różańcowe.Do udziału w tym smutnym obrzędzie zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu świebodzińskiego.

 11. Od piątku 20. X do niedzieli 22. X odbędzie się 77 zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych w Lubrzy pod hasłem:” OTO MATKA TWOJA” Przybędzie młodzież z całej Polski, aby odbyć swoje spotkania formacyjne. Zapraszamy naszych parafian w piątek na godz. 19.30 na Mszę św. i nabożeństwo uwielbienia. Natomiast w sobotę o godz. 16.00 odbędzie się Marsz Ewangelizacyjny ulicami naszej miejscowości a o godz. 17.30 młodzież razem z naszymi parafianami odmówi Różaniec św. Serdecznie zapraszamy.

          Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                               Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się