XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

 2. Dziś Odpust w Przełazach. Msza św. odpustowa o godz. 11.30.

 3. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

 4. Dziś zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Ofiarodawcom Bóg zapłać !

 5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami. Jest to także Dzień Sybiraka.

 6. W środę 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, jest to dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży.

 7. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania klas VII i VIII z całej Parafii będzie w piątek 20 września w kościele w Lubrzy o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa dla tych którzy chcą rozpocząć kolejny etap przygotowania do Bierzmowania.

 8. Można nabyć kalendarz diecezjalny na rok 2020 ze zdjęciami Paradyża w cenie 5 zł. Ofiarę za kalendarze wrzucamy tam gdzie za gazety lub przekazujemy księdzu.

 9. Wjazd na wycieczkę będzie w czwartek 19 września o godz. 5.30 sprzed kościoła.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

12.Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

XXIII Niedziela Zwykła 8.09.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

 2. W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.

 3. Odpust w Przełazach będzie w niedzielę 15 września . Msza św. odpustowa o godz. 11.30. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Zapraszamy parafian.

 4. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 5. W przyszłą trzecią niedzielę września zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 6. Jak co roku zostały rozprowadzone koperty na ofiary na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych. Tym którzy złożyli ofiarę bardzo serdecznie dziękujemy.

 7. Przed dwoma laty, w modlitwie różańcowej na granicach Polski zgromadziły się rzesze naszych rodaków, aby błagać Boga o miłosierdzie dla naszej Ojczyzny i świata. Dziś obserwujemy coraz więcej sytuacji zagrażających naszej wierze i Kościołowi, chcemy na nowo stanąć do wspólnej modlitwy. Szerzące się antychrześcijańskie ideologie, publiczne bluźnierstwa, napaści na kościoły i kapłanów, znieważanie obrazów Matki Bożej i wizerunków Świętych, domagają się ze strony wiernych podjęcia duchowego dzieła pokuty i moralnej odnowy. Musimy na nowo jako Polska stanąć pod Krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa. W sobotę 14 września nasza Parafia włączy się w inicjatywę modlitewną Polska pod Krzyżem. O godz. 18.00 Msza św. po Mszy św. Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej przejdziemy pod Krzyż misyjny by odśpiewać suplikacje. Zapraszamy naszych Parafian do licznego udziału w tym akcie wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej.

 8. Rozpoczęcie Roku Oazowego będzie w sobotę 14 września w Mostkach. O godz. 10.00 Msza św. po Mszy św. spotkanie w świetlicy wiejskiej. Zapraszamy na spotkanie także rodziców oazowiczów.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

XXII Niedziela Zwykła 1.09.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja na miesiąc wrzesień oprócz Papieskiej i misyjnej; za Rodziny Naszej Parafii by były Bogiem silne.

 2. Jutro w poniedziałek 2 września rozpoczęcie roku szkolnego. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w Lubrzy dla dzieci Szkoły Podstawowej o godz. 8.00 i w Mostkach dla dzieci Niepublicznej Szkoły Podstawowej także o godz. 8.00.

 3. Po Eucharystiach rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach. Dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej przynoszą na Msze św. tornistry i przybory szkolne, które zostaną poświęcone. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię. Przed Mszą św. i w czasie Mszy św. okazja do Spowiedzi św. Niech nie zabraknie żadnego dziecka – Nowy Rok Szkolny zaczynamy z Panem Bogiem.

 4. Od września rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w dni powszednie w kościołach filialnych o godz. 16.30. W najbliższy poniedziałek nie ma Mszy św. w Staropolu.

 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  Lubrza: 5 września w I Czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań, o 17.45 nabożeństwo w intencji powołań i o 18.00 Msza św. Zapraszamy do licznego udziału w adoracji.

  W I piątek 6 września od godz. 9.00 po wakacyjnej przerwie odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  Lubrza: Spowiedź I piątkowa 6 września dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o godz. 18.00 Msza św. po Mszy nabożeństwo wynagradzające do NSPJ.

  Mostki: Spowiedź I piątkowa 6 września w Mostkach o godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30.

  Lubrza: Nabożeństwo I Sobotnie będzie 7 września godz. 17.30: Różaniec i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. o g. 18.00 z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę M-ca i Mszę św. w intencji Żywego Różańca oraz zmiana Tajemnic Żywego Różańca: intencja modlitewna na miesiąc sierpień oprócz papieskiej i misyjnej: za Rodziny Naszej Parafii by były Bogiem silne.

 1. Trzecie ostatnie spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 7 września o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 2. Można wpłacać na wycieczkę Pieniny – Zakopane – Kraków. Koszt 530 zł.

 3. Od I niedzieli września dzieci od klas II do VI uczestnicząc we Mszy św. będą otrzymywać karteczki z tytułem „ZIARNO”, których celem będzie pomoc w zrozumieniu Słowa Bożego. Ziarno to rodzinne spotkania z Bogiem zawierające niedzielną Ewangelię, pouczające zadania i krzyżówki nawiązujące do zdarzeń biblijnych. Stanowić będą duchową przygodę i rozrywkę zarówno dla dzieci jak i dla Rodziców. Dolną część karteczki po odcięciu dzieci przekażą katechecie na religii. Dzieciom życzymy wytrwałości w coniedzielnych spotkaniach eucharystycznych.

 4. Intencje Mszalne.

 5. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

XXI Niedziela Zwykła 25.06.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

 2. Jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej związana jest z sanktuarium na Jasnej Górze, w którym od końca XIV wieku otaczany jest wielką czcią obraz Bożej Rodzicielki – Czarnej Madonny. W duchu wiary spoglądamy dziś w stronę kaplicy Cudownego Obrazu, aby podobnie jak pokolenia rodaków zawierzać naszej Królowej sprawy naszych serc, rodzin i Ojczyzny.

 3. W Mostkach Uroczystość Odpustowa ku czci MB Częstochowskiej. Msza św. odpustowa o godz. 18.00.

 4. W Lubrzy Msza św. w poniedziałek 26 sierpnia zostanie odprawiona o godz. 17.00 ze względu na Odpust w Mostkach.

 5. W czwartek 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

 6. W sobotę ostatni dzień miesiąca wspomnienie comiesięczne św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego Wychowawcy Młodzieży.

 7. W niedzielę 1 września wspominamy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

 8. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie niedzielę 1 września po Mszach św. Intencja na miesiąc wrzesień oprócz Papieskich; za Rodziny Naszej Parafii by były Bogiem silne.

 9. Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek 2 września. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w Lubrzy dla dzieci Szkoły Podstawowej o godz. 8.00 i w Mostkach dla dzieci Niepublicznej Szkoły Podstawowej także o godz. 8.00.

 10. Drugie spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 31 sierpnia o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 1. Można wpłacać na wycieczkę Pieniny – Zakopane – Kraków. Koszt 530 zł.

 2. Od I niedzieli września dzieci SP od klas II do VI uczestnicząc we Mszy św. będą otrzymywać karteczki z tytułem „ZIARNO”, których celem będzie pomoc w zrozumieniu Słowa Bożego. Ziarno to rodzinne spotkania z Bogiem zawierające niedzielną Ewangelię, pouczające zadania i krzyżówki nawiązujące do zdarzeń biblijnych. Stanowić będą duchową przygodę i rozrywkę zarówno dla dzieci jak i dla Rodziców. Dolną część karteczki po odcięciu dzieci przekażą katechecie na religii. Dzieciom życzymy wytrwałości w coniedzielnych spotkaniach eucharystycznych.

 3. Intencje Mszalne.

 4. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy w ostatnim tygodniu wakacji dobrego czasu odpoczynku.

XX Niedziela Zwykła 18.08.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

 2. W czwartek 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową.

 3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

 4. W sobotę 24 dzień miesiąca wspomnienie comiesięczne Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, przed Mszą św. o godz. 17.45 nabożeństwo do Wspomożycielki i Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

 5. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 24, 31 sierpnia 7 września o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić dziecko powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 1. Odpust ku czci MB Częstochowskiej w Mostkach będzie w sam dzień w poniedziałek 26 sierpnia. Msza św. odpustowa o godz. 18.00.

 2. Od przyszłej niedzieli można wpłacać na wycieczkę Pieniny – Zakopane – Kraków. Koszt 530 zł.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego czasu odpoczynku, a jednocześnie pięknego świadectwa wiary szczególnie przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.

XIX Niedziela Zwykła 11.09.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś zbiórka do puszek ofiary na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

 2. W czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.Taca z uroczystości przeznaczona jest na uboższe parafie.

 3. 15 sierpnia jest także rocznicą Cudu nad Wisłą, czyli zwycięstwa Wojska Polskiego nad Sowietami w 1920 r. w bitwie warszawskiej i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Czciciele Maryi przypisują je szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej, którego i my dzisiaj wzywamy nad naszą Ojczyzną. Z okazji święta Wojska Polskiego, składamy serdeczne życzenia wszystkim stojącym na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny.

 4. 15 sierpnia Pielgrzymka Rolników do Rokitna i Dożynki Diecezjalne. Suma odpustowa w Rokitnie o godz. 12.00. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego czasu odpoczynku, a jednocześnie pięknego świadectwa wiary szczególnie przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy również o godnym, nie plażowym stroju w świątyniach.

 3. Zmarł Jerzy Pyrtek l.72 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

XVIII Niedziela Zwykła 4.08.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

 2. Dziś Zmiana Tajemnic Różańcowych w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc sierpień oprócz papieskiej i misyjnej w intencji naszej Ojczyzny.

 3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

 4. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego.

 5. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy a w sobotę św. Wawrzyniec (III w.), rzymskiego diakona, opiekuna ubogich, męczennika.

 6. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego czasu odpoczynku, a jednocześnie pięknego świadectwa wiary szczególnie przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy również o godnym, nie plażowym stroju w świątyniach.

XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

 2. W środę 31 lipca ostatni dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego wychowawcy młodzieży.

 3. W czwartek 1 sierpnia wspominamy 75 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 5. W I Czwartek miesiąca 1 sierpnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, o 17.45 nabożeństwo i o 18.00 Msza św.

 6. Chorych odwiedzimy dopiero po wakacjach – we wrześniu. W razie potrzeby zgłaszamy telefonicznie.

 7. Spowiedź w I Piątek M-ca 2 sierpnia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o 18.00 Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.

 8. Nabożeństwo I Sobotnie będzie 3 sierpnia godz. 17.30: Różaniec i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. o g. 18.00 z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę M-ca i Mszę św. w intencji Żywego Różańca oraz zmiana Tajemnic Żywego Różańca: intencja modlitewna na miesiąc sierpień oprócz papieskiej i misyjnej: Za naszą Ojczyznę.

 9. Także w I Sobotę M-ca 3 sierpnia Mszę św. wieczorną odprawi ks. Krzysztof solenizant z 25 lipca jako imieninową, intencja od Żywego Różańca. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji i wyrażenia wdzięczności solenizantowi przez złożenie życzeń.

 10. Zmiana Tajemnic Różańcowych w kościołach filialnych będzie w niedzielę 4 sierpnia po Mszach św.

 11. W piątek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Każdy grzech pociąga za sobą karę. W sakramencie Pokuty Bóg odpuszcza nam winę, pozostaje jednak kara za skutki wywołane naszymi grzechami. Darowaniem takiej kary nazywamy Odpustem.

 12. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego czasu odpoczynku, a jednocześnie pięknego świadectwa wiary szczególnie przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy również o godnym, nie plażowym stroju w świątyniach.

XVI Niedziela Zwykła 21.07.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

 2. W środę 24 dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych przed Mszą św. o godz. 17.45 nabożeństwo do Wspomożycielki.

 3. W czwartek 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej. Samochody ustawiamy na parkingu przy ulicy Plażowej.

 4. 25 lipca swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof. Jest nieobecny, gdyż jest na urlopie. Polećmy Panu Bogu Jego osobę i kapłańską służbę Opiece MB Wspomożycielce.

 5. W piątek 26 lipca wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

 6. W piątek 26 lipca Odpust w Nowej Wiosce ku czci św. Anny patronki kościoła. Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 18.00, po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy przygotowanie orszaku procesyjnego. Serdecznie zapraszamy Parafian. Msza św. ofiarowana za Anny z Nowej Wioski: dla żyjących Boże Bł. a dla zmarłych szczęście wieczne. W Nowej Wiosce jest Uroczystość Odpustowa i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.Nie ma Mszy św. w Lubrzy o godz. 18.00, zapraszamy na Odpust do Nowej Wioski.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego czasu odpoczynku, a jednocześnie pięknego świadectwa wiary szczególnie przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy również o godnym, nie plażowym stroju w świątyniach.

XV Niedziela Zwykła 14.07.2019

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi.

 2. We wtorek 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

 3. Odpust w Nowej Wiosce ku czci św. Anny będzie w piątek 26 lipca o godz. 18.00.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego czasu odpoczynku, a jednocześnie pięknego świadectwa wiary szczególnie przez uczestnictwo w niedzielnych Mszach św. Pamiętajmy również o godnym, nie plażowym stroju w świątyniach.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się