Program Odpust w Rokitnie

ogłoszenie Komentarze (0) »

Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna
w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

14-20 czerwca 2021 r.

Zrodzeni do żywej nadziei” (por. 1P 1,3)

Poniedziałek, 14 czerwca

 • 11.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

Msza św. z udziałem Apostolatu Trzeźwości.

Wtorek, 15 czerwca

 • 11.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

Msza św. z udziałem osób posługujących w parafiach: zakrystianów, organistów i in.

Środa, 16 czerwca

 • 10.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia
 • 11.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących oraz służby zdrowia

pod przew. ks. Arkadiusza Zawistowskiego, krajowego duszpasterza Służby Zdrowia

Czwartek, 17 czerwca

 • 11.00 Msza św. z udziałem leśników

pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego, krajowego duszpasterza leśników

Piątek, 18 czerwca – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna

 • 11.00 Msza św. z udziałem kapłanów z dekanatu Rokitno
 • 21.30 Diecezjalne Dni Młodzieży

Czuwanie modlitewne liderów grup młodzieżowych (do 6.30)

Sobota, 19 czerwca

 • 11.00 Msza św. z udziałem doradców życia rodzinnego
 • 12.30 Diecezjalne Dni Młodzieży

Msza św. pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego

Niedziela, 20 czerwca – Obchody centralne

 • 11.00 Modlitwa różańcowa i okazja do spowiedzi
 • 12.00 Suma odpustowa na placu przed bazyliką

pod przew. i z homilią bp. Edwarda Dajczaka, biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego

Transmisja: TVP 3 Gorzów Wielkopolski

 • Poczęstunek dla pielgrzymów

***

Codziennie w Rokitnie:

 • Nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00
 • 18.00 Msza św. (we wtorek i czwartek z udzieleniem sakramentu bierzmowania pod przew.

bp. Stefana Regmunta)

 • 20.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa
 • 21.00 Apel Maryjny (od poniedziałku do czwartku z Nowenną do MB Rokitniańskiej)

X Niedziela Zwykła 6.06.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »

LIST PASTERSKI BISKUPÓW

 1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

 3. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc czerwiec: za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne.

 4. W środę 9 czerwca na Mszy św. o g. 18.00 ks. bp Stefan Regmunt udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

 5. Próba generalna przed Bierzmowaniem będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej ok. 19.00.

 6. Spowiedź dla Bierzmowanych będzie w poniedziałek od g. 17.30.

 7. W środę 9 czerwca w związku z Bierzmowaniem nie ma procesji wokół K-ła.

 8. W czwartek 10 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 w Nowej Wiosce. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i procesja do 4 ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych będących symbolem ludzkiej pracy. Ołtarze w Nowej Wiosce usytuowane będą tak jak w ubiegłym roku. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy i udział we Mszy św. i procesji.

 9. W czwartek 10 czerwca nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy zapraszamy do Nowej Wioski na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

 10. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku przypada setna rocznica poświęcenia ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Akt poświęcenia Ojczyzny będzie odnowiony przez polskich biskupów w bazylice Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie. W łączności z tym wydarzeniem, poświęcenie zostanie również dokonane w każdej polskiej parafii tego samego dnia. W naszej parafii akt ten ponowimy po Mszy św. wieczornej podczas nabożeństwa przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

 11. W sobotę 12 czerwca wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 12. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała.

 13. Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie będzie przez cały tydzień od 14 do 20 czerwca. Suma Odpustowa w niedziele 20 czerwca o g. 12.00.Transmisja: TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Program odpustowy jest wywieszony w gablocie. Ks. Biskup serdecznie zaprasza.

 14. Komputerowe badanie wzroku będzie 24 czerwca od 16.30 do 18.00 w Opto- Busie. Więcej szczegółów o rejestracji i miejscu na plakacie w gablocie.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. 25 lat temu święcenia kapłańskie przyjął ks. Krzysztof i ks. Szymon Spalony, który kilka lat temu pracował w naszej Parafii. Jubilatom życzymy trwania na drodze powołania.

 2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej .

 3. W czwartek 3 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

 4. Rozkład Mszy św. i procesji będzie następujący:

  LUBRZA godz. 8.30 i 11.30. Po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą tak jak w minionych latach.

  MOSTKI godz. 10.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji w stronę placu zabaw . Lokalizacja Ołtarzy do ustalenia we własnym zakresie.

  PRZEŁAZY godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą tak jak w minionych latach.

  STAROPOLE godz. 10.00 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeden ołtarz przygotowują mieszkańcy ze Staropola Wieś, drugi mieszkańcy od strony Lubrzy do krzyżówki w stronę Sieniawy i dwa ołtarze przygotowują mieszkańcy bloków.

  NOWA WIOSKA godz. 10.00 Msza św. bez procesji.

  BUCZE I ZAGAJE godz. 8.30 Msza św. bez procesji.

 5. Prosimy wszystkich parafian o zaangażowanie się w budowę i przystrojenie ołtarzy. Prosimy również o przystrojenie domów. Przypominamy o przygotowaniu orszaku procesyjnego: chorągwi, sztandarów i figur. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Dzieci które nie sypia kwiatków z Lubrzy niosą w procesji duży Różaniec, pomogą im w tym ich rodzice. Baldachim niesie bractwo św. Józefa tak jak w ubiegłym roku.

 6. W czasie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W Niedzielę procesja po Mszy św. o 11.30.

 7. Lubrza: W I Piątek M-ca 4 czerwca od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. o 18.00 Msza św. po Mszy św. procesja i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Zapraszamy do osobistej modlitwy za nasze rodziny, Parafię, Ojczyznę.

 8. Chorych odwiedzimy w I piątek 4 czerwca od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy.

 9. Mostki: W I Piatek M-ca 4 czerwca okazja do Spowiedzi św. od g. 16.00 i Msza św. 16.30.

 10. Lubrza: Nabożeństwo I Sobotnie będzie 5 czerwca o godz. 17.30 potem Msza św. Zapraszamy.

 11. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie 6 czerwca.

 12. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 13. W Piątek 4 czerwca ks. Biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 14. Intencje Mszalne.

 15. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 16. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Zesłanie Ducha Św. 23.05.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.

 2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

 3. Jutro także 24 maja w Rodzinie Salezjańskiej obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Odpust w Staropolu. Msza św. odpustowa o godz. 16.30.

 4. Lubrza: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w poniedziałek 24 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki i Różaniec. Zapraszamy cały Żywy Różaniec. Intencja modlitewna na cały miesiąc: Za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne.

 5. W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Podczas nabożeństwa i Mszy św. przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

 6. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

 7. Kolejna próba do Bierzmowania będzie w czwartek 27 maja o g. 18.30. Obecność obowiązkowa dla tych którzy chcą w tym roku przystąpić do tego Sakramentu.

 8. W tym roku 30 maja przypada 25 rocznica święceń kapłańskich ks. Krzysztof. Jubilat odprawi Mszę św. jubileuszową w niedzielę 27 czerwca w Lubrzy o godz. 11.30. Już dziś życzymy wytrwałości, wielu łask i światła Ducha św. i opieki MB Wspomożycielki w posługiwaniu salezjańskim i kapłańskim.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Wniebowstąpienie Pańskie 16.05.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

 2. Zgodnie z komunikatem ks. Biskupa, dziś zbiórka do puszek na pomoc Parafii po pożarze w Jakubowie.

 3. Dziś Moderatorzy zapraszają na g. 16.00 do kościoła w Lubrzy wszystkich oazowiczów i dzieci które chciałyby należeć do Oazy.

 4. Nabożeństwa majowe w dni powszedni przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

 5. Biały Tydzień dla dzieci komunijnych w Mostkach będzie do piątku włącznie o g. 16.30. Przychodzą na Biały Tydzień wszystkie dzieci na godz. 16.30.

 6. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 7. Odpust w Staropolu ku czci NMP Wspomożenie Wiernych będzie w przyszły poniedziałek 24 maja o godz. 16.30.

 8. Kolejna próba do Bierzmowania będzie w piątek 21 maja o g. 18.30. Obecność obowiązkowa dla tych którzy chcą w tym roku przystąpić do tego Sakramentu.

 9. Intencje Mszalne.

 10. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

VI Niedziela Wielkanocna 9.05.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Komunikat biskupa.

 2. Biały Tydzień dla dzieci komunijnych w Lubrzy: I grupa: ma w poniedziałek, środę, piątek. II grupa: ma we wtorek, czwartek i sobotę. Dzieci przychodzą na 17.30 na nabożeństwo Majowe i potem zaraz po nabożeństwie Msza św.

 3. W sobotę 15 maja Uroczystość I Komunii Świętej w Mostkach. I grupa: dzieci przystąpi do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30. II grupa: dzieci przystąpi do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. W kościele będą mogły być tylko dzieci i Rodzice. Pozostali uczestnicy uroczystości na zewnątrz kościoła.

 4. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców i chrzestnych, rodzeństwa w piątek 14 maja: I grupa dzieci przychodzi na Spowiedź na godz. 15.30. II grupa dzieci przychodzi na Spowiedź na godz. 16.00. Spowiadać będzie trzech kapłanów.

 5. Próby dla dzieci komunijnych będą od poniedziałku 10 maja codziennie do czwartku włącznie: I grupa dzieci ma próby o g.16.00. II grupa o g.17.30.

 6. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

 7. W piątek 14 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 8. W piątek 14 maja wspomnienie św. Maciej, apostoł, wybranego przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

 9. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego w poniedziałek, wtorek i w środę będą dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Celem Dni Krzyżowych jest wyproszenie u Boga obfitych owoców ziemi błogosławieństwo dla ludzkiej pracy.

 10. Przypominamy wszystkim wierzącym o obowiązku Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 11. Moderatorzy serdecznie zapraszają wszystkich oazowiczów i dzieci które chciałyby należeć do Oazy. Spotkanie będzie w przyszłą niedzielę 16 maja o g. 16.00 w kościele w Lubrzy.

 12. Nowa Wioska i Lubrza: Dziś w Nowej Wiosce będzie poświęcenie odnowionej kapliczki na „Futorach”. O g. 16.00 gromadzimy się przy kościele i przejdziemy ze śpiewem do kapliczki by dokonać poświęcenia. Zapraszamy mieszkańców Nowej Wioski i Lubrzy Dziękujemy tym wszystkim którzy poświęcili swój czas, pracę i środki na odnowienie kapliczki. Wielkie Bóg zapłać!

 13. Bierzmowanie będzie w środę 9 czerwca w Lubrzy o g. 18.00. I próba kandydatów do Bierzmowania klasy VIII i I średniej będzie w czwartek 13 maja o g. 16.00 w kościele w Lubrzy. Obecność obowiązkowa.

 14. Intencje Mszalne.

 15. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarł śp. Stanisław Mazur l. 64 z Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

V Niedziela Wielkanocna 2.05.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę odmówimy litanie na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 2. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu lub śpiewie Litanii do Matki Bożej.

 3. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja na miesiąc maj o ustanie pandemii na świeci i w Polsce.

 4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu.To również 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według następującego porządku:

   Lubrzy g. 8. 30 i g. 11.30 w intencji Ojczyzny.

  w Staropolu o g. 8.30 i w Bucze g. 8.30

  w Nowej Wiosce o g. 10.00, w Mostkach o g. 10.00 w Zagajach o g. 10.00

  w Przełazach o godz. 11.30.

 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I czwartek 6 maja o g. 17.30 litania do Matki Bożej i Msza św. Nie ma adoracji ze względu na próby dzieci w kościele do I Komunii św.

  W I piątek 7 maja okazja do Spowiedzi św. w czasie nabożeństwa majowego. Po Mszy św. nie ma adoracji ze względu na próby dzieci w kościele do I Komunii św.

 1. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w I piątek 7 maja od godz. 9.00.

 2. W sobotę 8 maja Uroczystość I Komunii Świętej w Lubrzy. I grupa: dzieci przystąpi do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30. II grupa: dzieci przystąpi do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. W kościele będą mogły być tylko dzieci i Rodzice. Pozostali uczestnicy uroczystości na zewnątrz kościoła.

 3. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców i chrzestnych, rodzeństwa w piątek 7 maja: I grupa dzieci przychodzi na Spowiedź na godz. 15.30. II grupa dzieci przychodzi na Spowiedź na godz. 16.00. Spowiadać będzie trzech kapłanów.

 4. Próby dla dzieci komunijnych będą od wtorku 4 maja codziennie do piątku włącznie: I grupa dzieci ma próby o godz. 16.30. II grupa po Mszy św. o 18.30.

 5. Dziś w niedziele 2 maja próba śpiewu dla dzieci komunijnych w kościele: I grupa g. 14.30   II grupa g. 15.00.

 6. Przypominamy wszystkim wierzącym o obowiązku Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 7. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, a na kolejny tydzień prosimy Panie: Rodzice dzieci komunijnych.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

 2. W piątek 30 kwietnia ostatni dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.

 3. Od soboty 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę odmówimy litanie na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 4. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu lub śpiewie Litanii do Matki Bożej.

 5. W niedzielę 2 maja zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja na miesiąc maj o ustanie pandemii na świeci i w Polsce.

 6. Nabożeństwo I Sobotnie będzie 1 maja godz. 17.30: Różaniec, Litania do Matki Bożej i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę.

 7. W niedzielę 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.

 8. I Komunia św. w Lubrzy będzie w 2 grupach 8 maja w sobotę. I grupa: dzieci przystąpi do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30. II grupa: dzieci przystąpi do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. W kościele będą mogły być tylko dzieci i Rodzice. Pozostali uczestnicy uroczystości na zewnątrz kościoła.

 9. I Komunia św. w Mostkach będzie w 2 grupach 15 maja w sobotę. I grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30. II grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. W kościele będą mogły być tylko dzieci i Rodzice. Pozostali uczestnicy uroczystości na zewnątrz kościoła.

 10. Lubrza: Rocznica I Komunii św. dzieci które przystąpiły w ubiegłym roku do I Komunii św. będzie we wrześniu.

 11. Intencje Mszalne.

 12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

III Niedziela Wielkanocna 18.04.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

 2. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

 3. Lubrza: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w sobotę 24 kwietnia w comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.30 Różaniec i nabożeństwo do Wspomożycielki. Zapraszamy Żywy Różaniec. Intencja modlitewna na cały miesiąc: o uwolnienie świata i naszej Ojczyzny od epidemii.

 4. Dziś na zakończenie tygodnia Miłosierdzia jest zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej. Ofiarodawcom Bóg zapłać !

 5. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania klas VII i VIII będzie w piątek 23 kwietnia w kościele w Lubrzy o godz. 18.00.

 6. Intencje Mszalne.

 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 8. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 9. Zmarł Jan Hartmann l. 66 z Nowej Wioski pogrzeb w środę o g. 13.00 w kaplicy cmentarnej w Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Miłosierdzia 11.04.2021

ogłoszenie Komentarze (0) »
 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.

 2. Dzisiaj przypada patronalne święto Caritasu. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za ich posługę.

 3. W kościołach filialnych dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna na ten miesiąc: O ustanie pandemii na świeci i w Polsce.

 4. LUBRZA: W środę 14 kwietnia spotkanie dzieci komunijnych i rodziców w Lubrzy na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców. Żeby nie przekroczyć limitu osób na spotkanie przychodzi ojciec lub matka dziecka. Mama lub tata siadają razem z dzieckiem w jednym miejscu.Zachowujemy dystans. Przysłonięte usta i nos.

 5. MOSTKI. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Mostkach w piątek 16 kwietnia na Mszy św. o godz. 16.30. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców. Żeby nie przekroczyć limitu osób na spotkanie przychodzi ojciec lub matka dziecka. Mama lub tata siadają razem z dzieckiem w jednym miejscu. Zachowujemy dystans. Przysłonięte usta i nos.

 6. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

 7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

 8. Biskup diecezjalny przychyla się do próśb płynących z Urzędów Statystycznych o wsparcie Narodowego Spisu Powszechnego. Dlatego prosi ks. Proboszczów o dodanie do ogłoszeń parafialnych takiej informacje: Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl
  W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem
  infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

 9. Intencje Mszalne.

 10. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 11. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 12. Zmarł Jarosław Basałyga l. 45 z Nowej Wioski pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w kościele w Nowej Wiosce. Wieczny odpoczynek…

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się