PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA
w Lubrzy
Ogłoszenia duszpasterskie
« poprzednie ogłoszenie

Ogłoszenia na Zesłanie Ducha Świętego - 19.5.2024

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.
 2. Lubrza: Dziś Rocznica I Komunii św. które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Dzieciom rocznicowym życzymy trwania przy Panu Jezusie Eucharystycznym i by nie zapominały o niedzielnej Mszy św.
 3. Jutro,20 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku.  Tego dnia od 17.30 rozpoczniemy spotkanie z młodzieżą która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania
 4. Mostki: Biały tydzień od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30
 5. W środę 22 maja po mszy świętej wieczornej  o godzinie 19.00 zapraszam wszystkie osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie festynu parafialnego ku czci św. Jana Chrzciciela.
 6. W dniach 21 – 22 czerwca 2024 parafia pw. Św. Anny w Jordanowie organizuje pielgrzymkę autokarową z Jordanowa do Lichenia. Wyjazd w piątek 21 czerwca o g. 13.00 powrót 22 czerwca ok. g. 16.00. Cena obejmuje przejazd autokarem, nocleg w Domu Pielgrzyma „Arka”, śniadanie oraz ubezpieczenie. Koszt 230 zł. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 664132677.
 7. W Piątek 24 maja przypada uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych.  W Lubrzy Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.30  Różaniec i Litania do NMP, po nabożeństwie Msza św.  o godz. 18.00. Zapraszamy cały Żywy Różaniec.

Intencja modlitewna: za dzieci które przystąpiły do sakramentu Eucharystii o doświadczenia Boga w czasie zbliżającego się odpustu parafialnego ku czci św. Jana Chrzciciela, który będziemy przeżywać 23 czerwca

 1. Staropole: odpust ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych będziemy przeżywać 26 maja o godzinie 10.00
 2. Nowa Wioska: z racji odpustu w Staropolu msza święta będzie przesunięta na godzinę 8.30.
 3. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

                             Bartosz Błażków parafia Szczaniec

                             Weronika Tide parafia Lubrza Zapowiedź II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną

 1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, a na kolejny tydzień prosimy Panie: Dorotę Węglarską, Ninę Węglarską, Kaję Sobańską. Węglarska Dorota
 2. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

WARTO ZAJRZEĆ

© Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Lubrzy | wykonanie: Wojciech Łastowski