Zesłanie Ducha Św. 23.05.2021

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.

 2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

 3. Jutro także 24 maja w Rodzinie Salezjańskiej obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Odpust w Staropolu. Msza św. odpustowa o godz. 16.30.

 4. Lubrza: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w poniedziałek 24 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki i Różaniec. Zapraszamy cały Żywy Różaniec. Intencja modlitewna na cały miesiąc: Za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne.

 5. W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Podczas nabożeństwa i Mszy św. przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

 6. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

 7. Kolejna próba do Bierzmowania będzie w czwartek 27 maja o g. 18.30. Obecność obowiązkowa dla tych którzy chcą w tym roku przystąpić do tego Sakramentu.

 8. W tym roku 30 maja przypada 25 rocznica święceń kapłańskich ks. Krzysztof. Jubilat odprawi Mszę św. jubileuszową w niedzielę 27 czerwca w Lubrzy o godz. 11.30. Już dziś życzymy wytrwałości, wielu łask i światła Ducha św. i opieki MB Wspomożycielki w posługiwaniu salezjańskim i kapłańskim.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się