Boże Narodzenie 2013 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

Obejmujemy życzeniami i modlitwą przy żłóbku Bożej Dzieciny wszystkich naszych parafian i gości, chorych, samotnych i starszych, dzieci i młodzież.

1. Dziękujemy za nadesłane życzenia świąteczne: Panu Wójtowi naszej gminy, Dyrektorom szkół i przedszkoli, sołtysom. Dziękujemy naszym parafianom za przygotowanie dekoracji świątecznych we wszystkich kościołach i kaplicach naszej parafii. Szczególne podziękowanie za wykonany żłóbek w kościele parafialnym, składamy księdzu Jarosławowi oraz LSO.

2. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawione według rozkładu:

– Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

– Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

– Bucze, Przełazy godz. 11.30

– Zagaje godz. 13.00

3. Jutro tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte tak jak w pierwszym dniu świąt. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

4. Kolęda w sobotę 28 grudnia będzie w Buczynie i Zagajach od godz. 10.00.

5. Kolęda w soboty będzie od godz. 10.00 w inne dni tygodnia od godz. 15.00. Msza św. w czasie kolędy w Lubrzy tylko rano o godz. 8.30. Nie ma Mszy św. wieczornej.

6. Msza św. w piątek 27 grudnia jest wieczorem o godz. 17.30.

7. W czasie kolędy nie ma Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych.

8. W najbliższą niedzielę, 29 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Msze św. według tradycyjnego niedzielnego rozkładu.

9. Oratorium na czas kolędy jest zamknięte.

Proboszcz Parafii Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się