Boże Narodzenie 25.12.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego – drugą co do ważności uroczystość w roku kościelnym. Pełni podziwu i wdzięczności Bogu, pochylamy się w świątyni nad tajemnicą wcielenia i narodzenia Słowa Bożego. Starajmy się uczcić tę tajemnicę również w naszych Domowych Kościołach.

Drodzy Parafianie i Goście

składamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Jezus Chrystus nieustannie rodzi się w waszych sercach, niech Was obdarza wewnętrznym pokojem, radością i odwagą życia. Niech moc wiary pomoże Wam usunąć z życia wszelki lęk, pokonać obawy przed niepewnością jutra i zawsze pokładać ufność w Bogu. Życzymy Wam radości pochodzącej od Bożej Dzieciny. Niech czas świąt Bożego Narodzenia pozwoli pogłębić wiarę, więzi rodzinne i przebaczyć drugiemu człowiekowi.

3. Dziękujemy za nadesłane życzenia świąteczne: Władzom Samorządowym – Panu Wójtowi, Dyrektorom Szkół i Przedszkoli, Sołtysom, Strażakom z Nowej Wioski oraz Kołu Kresowian z Lubrzy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszych kościołów. Dziękujemy parafianom za choinki i za wykonane żłóbki w naszych świątyniach.

4. W dzień Bożego Narodzenia Msze święte będą odprawione według rozkładu:

– Lubrza godz. 8.30, godz.11.30;

– Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00;

– Bucze, Przełazy godz. 11.30;

– Zagaje godz. 13.00;

5. Jutro – drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w Polsce nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte tak jak w pierwszym dniu świąt. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

6. W sobotę – kolejny dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, a zarazem wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza Święta w kościele parafialnym o godz. 17.30.

7. W niedzielę 28 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Msze święte według tradycyjnego niedzielnego rozkładu.

8. Kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 29 grudnia. Rozkład podamy w najbliższą niedzielę.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się