Boże Narodzenie – 25.12.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Dziś w uroczysty sposób świętujemy tajemnicę przyjścia Boga na świat – tajemnicę Jego wcielenia, które jest początkiem naszego zbawienia. Pamiętajmy, że to Pan Jezus jest miłosiernym obliczem Boga Ojca, o czym przypomina nam trwający w Kościele Rok Miłosierdzia. Pozwólmy zatem, aby Pan Bóg ze swoją miłością rodził się nieustannie w naszych sercach, przemieniał je, a nam błogosławił i udzielał wszelkich potrzebnych darów.

2. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

3. Dziękujemy za nadesłane życzenia świąteczne. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszych kościołów. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za choinki i za wykonane żłóbki w naszych kościołach.

4. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawione według rozkładu:

– Lubrza godz. 8.30, godz.11.30;

– Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00;

– Bucze, Przełazy godz. 11.30;

– Zagaje godz. 13.00;

5. W drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte tak jak w pierwszym dniu świąt. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

6. W niedzielę 27 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Będziemy się modlić za wszystkie rodziny naszej parafii. Msze św. według tradycyjnego niedzielnego rozkładu.

7. Kolęda rozpoczniemy od 29 grudnia. Rozkład podamy w niedzielę 27 grudnia.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się