Chrzest Pański 2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem.

3. ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

w poniedziałek 13 stycznia od godz. 15.00 Lubrza

ul. Świebodzińska – od pp. Falkowskich do pp. Moszyńskich

ul. Świebodzińska – od pp. Grodzickich do pp. Szpytko

ul. Świebodzińska – od pp. Słowikowskich do pp. Barwińskich

wtorek 14 stycznia od godz. 15.00 Lubrza

ul. Świebodzińska – od pp. Oleszczak do pp. Orkisz

ul. Zamkowa – od pp. Sawicz i ul. Świebodzińska do pp. Kołakowskich

ul. Noblistów, pl. Wdzięczności, ul. Klasztorna i ul. Krzywa

środa 15 stycznia od godz. 15.00 Lubrza

ul. 3 Maja

czwartek 16 stycznia od godz. 15.00 Lubrza

Osiedle Zamoście

ul. Leśna i Plażowa

piątek 17 stycznia od godz. 15.00 kolęda uzupełniająca dla tych, którzy nie byli obecni, a chcieliby przyjąć księdza. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub telefonicznie.

4. W poniedziałek odbędą się w Oratorium spotkania grup domowych: o godz. 17.30 grupa p. Alicji Ratajczak, a o godz. 18.30 grupa p. Ewy Tarbaj.

5. W piątek 15 stycznia obchodzi imieniny Ks. Biskup Paweł Socha. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.

6. W przyszłą Niedzielę w Staropolu, Nowej Wiosce, Lubrzy o godzinie 11.30 i Zagajach, ksiądz Jarosław będzie obchodził swoje imieniny. Będziemy mieli okazję podziękować Mu za Jego pracę i złożyć życzenia. W kolejną niedzielę 26 stycznia solenizant będzie odprawiał Msze święte w pozostałych kościołach.

7. Msza św. w czasie kolędy w Lubrzy do czwartku włącznie, rano o godz. 8.30, od piątku wieczorem o godz. 17.30.

8. Msza św. w tygodniu w Kościołach filialnych dopiero po feriach.

9. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Janina Świderska l. 77. Powierzmy duszę zmarłej Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… .

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się