I niedziela Adwentu – 01.12.2013r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Tematem programu na najbliższy rok liturgiczny są słowa „Wierzę w Syna Bożego”.

2. Dziś po Mszach św. w kościołach filialnych Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, natomiast w Lubrzy zmiana Tajemnic będzie w sobotę 7 grudnia. W tym miesiącu modlimy się w intencji rodzin naszej parafii, by były Bogiem silne oraz o dobre przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które w kościele parafialnym będą codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00.

4. Roraty dla dzieci będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

5. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

6. Dzieci we wszystkich kościołach na Roraty przynoszą lampiony najlepiej przez siebie wykonane lub z pomocą rodziców i serduszka z wypisanymi, spełnionymi dobrymi uczynkami.

7. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na Roraty według uznania rano na 6.00 lub wieczorem na 17.30.

8. Wieczorna Msza św. codziennie o godz. 17.30.

9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• W I czwartek na Mszy św. o godz. 17.30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne

• W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

• Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00, w Mostkach od godziny 16.00. Po Mszy świętej w Lubrzy i Mostkach nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

10. Spowiedź przed Bożym Narodzeniem będzie we wtorek i środę, 17 i 18 grudnia. Szczegółowy plan podamy później.

11. Od I Niedzieli Adwentu, Caritas będzie rozprowadzać świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca 5 zł. Duża 12 zł.

12. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję: „Tak, pomagam” świąteczną zbiórkę żywności w sklepach na terenie naszej Parafii w dniach 6 i 7 grudnia. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

13. Po raz pierwszy Caritas parafialny organizuje akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc rodzinom potrzebującym naszej Parafii. Przy ołtarzu Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych stanęło drzewko z zawieszonymi serduszkami. Kto chce zrobić paczkę, zabiera z drzewka serduszko i w dowolnym czasie przynosi paczkę zostawiając ją pod drzewkiem razem z serduszkiem. Paczki zostaną dostarczone przez Caritas do rodzin potrzebujących przed świętami. Już dziś składamy wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.

14. Spotkanie animatorów grup domowych do Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00.

15. Od poniedziałku pan Organista będzie rozprowadzał opłatki: poniedziałek – 2 grudnia – Zagórze, Romanówek; wtorek – 3 grudnia – Buczyna, Zagaje; środa – 4 grudnia – Staropole; czwartek, piątek, sobota od 5 do 7 grudnia – Lubrza.

16. Opłatki w pozostałych miejscowościach: Mostki, Nowa Wioska, Bucze, Przełazy, będą roznoszone w tym tygodniu.

17. W przyszłą Niedzielę 8 grudnia, doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Zapraszamy parafian a w szczególności górników, na ich patronalne święto.

18. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Grzegorz Wierzbicki, kawaler, zam. Świebodzin

Magdalena Antończak, panna, zam. Mostki zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

19. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Proboszcz Parafii

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się