I niedziela Adwentu 30.11.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Rozpoczyna się także Rok Życia Konsekrowanego.

2. Dziś Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.

3. W dni powszednie Adwentu w kościele parafialnym o godz. 6.00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach.

4. Roraty dla dzieci w Lubrzy będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30.

5. Dzieci we wszystkich kościołach na Roraty przynoszą lampiony najlepiej przez siebie wykonane lub z pomocą rodziców i serduszka z wypisanymi, spełnionymi dobrymi uczynkami.

6. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

7. Spotkanie grupy domowej p. Ewy Tarbaj odbędzie się we wtorek 02 grudnia o godz. 16.30 w Oratorium, a spotkanie p. Zofii Rusiniak w środę 03 grudnia o godz. 17.30 w Staropolu.

8. Wieczorna Msza święta codziennie o godz. 17.30.

9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

W I czwartek na Mszy świętej o godz. 17.30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Spowiedź I piątkowa w Lubrzy w czasie rorat rano o 6.00 i od godziny 17.00.

Spowiedź w Mostkach w I Piątek od godziny 16.00.

10. W przyszłą niedzielę 7 grudnia, doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza święta odpustowa o godz. 13.00. Zapraszamy parafian.

11. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w I sobotę 6 grudnia. W kościołach filialnych w niedzielę 7 grudnia po Mszach świętych. Intencja modlitewna: „O dobre przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia dla naszych Parafian”.

12. W tym tygodniu Oratorium będzie nieczynne.

13. Można nabyć kartki świąteczne jest to cegiełka na paczki dla rodzin ubogich.

14. Od przyszłej niedzieli Caritas rozprowadzać będzie świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca 5 zł., a duża 12 zł.

15. Po raz drugi Caritas parafialny organizuje akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc rodzinom potrzebującym naszej Parafii. Przy ołtarzu Matki Boskiej stanęło drzewko z zawieszonymi serduszkami. Kto chce zrobić paczkę, zabiera z drzewka serduszko i w dowolnym czasie przynosi paczkę zostawiając ją pod drzewkiem razem z serduszkiem. Paczki zostaną dostarczone przez Caritas do rodzin potrzebujących przed świętami.

16. Od poniedziałku pan Organista będzie rozprowadzał opłatki: poniedziałek 1 grudnia – Staropole; wtorek 2 grudnia – Buczyna, Zagaje; środa 3 grudnia – Zagórze, Romanówek; czwartek, piątek, sobota od 4 do 6 grudnia – Lubrza.

17. Spotkanie Parafialnego Caritas będzie we wtorek 2 grudnia o godz. 18.30.

18. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

19. Zmarła Olga Wąsowicz l. 79 z Lubrzy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.30. Powierzmy dusze zmarłej Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się