I Niedziela Adwentu 2.12.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. W Imię Boże rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania.

 2. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.

 3. Dziś Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i samotnych z naszej Parafii. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała świeca 6 zł. duża 13 zł., oraz kartki Bożonarodzeniowe po złotówce.

 4. Są wyłożone „ Torby Charytatywne”, które można zabrać do domu i wypełnić potrzebnymi artykułami dla potrzebujących i samotnych. Torby składamy w kościele do 16 grudnia.

 5. Od jutra roraty. W kościele parafialnym w dni powszednie rano o godz. 6.00.

 6. Roraty dla dzieci w Lubrzy będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w roratach. Dzieci we wszystkich kościołach na Roraty przynoszą lampiony najlepiej wykonane z pomocą rodziców oraz serduszka z wypisanymi, spełnionymi dobrymi uczynkami i podpisane. Na koniec rorat rozlosowane będą nagrody za udział i zaangażowanie w roratach.

 7. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

 8. Kandydaci do bierzmowania z Lubrzy i z Nowej Wioski przychodzą na Roraty w poniedziałki środy i piątki na godz. 18.00. W innych kościołach naszej Parafii w te dni gdy jest odprawiana Msza św.

 9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I Czwartek M-ca 6 grudnia o 17.30 adoracja w intencji powołań i o 18.00 Msza św.

  W I piątek 7 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy rano w czasie rorat i od godziny 17.30 i Msza św. o 18.00 na zakończenie Mszy św. odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

 1. Mostki:Spowiedź w Mostkach w I Piątek od godziny 16.00 i o 16.30 Msza św.

 2. We wtorek 4 grudnia wspominamy św. Barbarę, patronkę górników. W Niedzielę 9 grudnia, doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz.13.00.

 3. W czwartek 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja.

 4. W sobotę 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msza św. rano o 6.00 i wieczorna o 18.00.

 5. W czasie Adwentu wieczorna Msza św. w dni powszednie w Lubrzy o godz. 18.00.

 6. Trzecia nauka przed chrztem będzie w sobotę 8 grudnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 7. W niedzielę 9 grudnia zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

 8. Spotkanie grup domowej do Bierzmowania p. Ewy Tarbaj będzie w poniedziałek 3 grudnia o godz. 16.00 w Oratorium.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.

                                               Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się