I Niedziela Adwentu 28.11.2021

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”

 2. W kościele parafialnym Roraty od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.00.

 3. Roraty dla dzieci w Lubrzy będą w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach. Dzieci we wszystkich kościołach na Roraty przynoszą lampiony najlepiej wykonane z pomocą rodziców oraz serduszka z wypisanymi, spełnionymi dobrymi uczynkami i podpisane.

 4. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 • W I Czwartek M-ca 2 grudnia o 17.00 adoracja w intencji powołań i o 18.00 Msza św.

 • W I piątek 3 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 • w I Piątek M-ca 3 grudnia adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej do g. 18.00. Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie w czasie adoracji. Zapraszamy do osobistej modlitwy za nasze rodziny, Parafię, Ojczyznę i jako dar wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa. Zachęcamy parafian do praktykowania nabożeństwa Pierwszych Piątków.

 1. Mostki:Spowiedź w Mostkach w I Piatek od godziny 16.00 i o 16.30 Msza św roratnia.

 2. Lubrza: Nabożeństwo I Sobotnie będzie 4 grudnia o godz. 17.20: Różaniec i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. o g. 18.00 z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. w kościele – w kaplicy Domu Maryi rozpocznie się nocne czuwanie w intencji kapłanów i osób konsekrowanych do g. 8.00 rano. Jest to inicjatywa osób świeckich w wielu kościołach i kaplicach w całej Polsce. Można przyjść o dowolnej porze i niekonieczne czuwać całą noc.

 3. W piątek 4 grudnia wspominamy św. Barbarę, patronkę górników. W Niedzielę 5 grudnia, doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz.13.00.

 4. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała świeca 7 zł. duża 20 zł. oraz kartki Bożonarodzeniowe.

 5. Tak jak 2 lata temu jest „ Torba Charytatywna”. Torby z logo Caritasu, wyłożone na stoliku z gazetami, można już dziś zabrać do domu i wypełnić potrzebnymi artykułami dla potrzebujących i samotnych. Torby przynosimy do Kościoła do niedzieli 12 grudnia włącznie (bardzo nam zależy na dotrzymaniu tego terminu) i stawiamy przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego.

 6. W przyszła niedzielę 5 grudnia Caritas Parafialny organizuje zbiórkę po puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i samotnych z naszej Parafii.

 7. 30 listopada ostatni dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko Ojca i Nauczyciela Młodzieży. Tego dnia przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła.

 8. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie 5 grudnia: intencja modlitewna na miesiąc grudzień oprócz papieskiej i misyjnej: W intencji Ojczyzny.

 9. Od dziś można nabyć opłatki wigilijne w zakrystii. Ofiara dowolna.

 10. Przy wyjściu z kościoła można się poczęstować adwentowymi pierniczkami. Paniom za dobry pomysł i upieczenie pierniczków bardzo serdecznie dziękujemy.

 11. Intencje Mszalne.

 12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zmarła Anastazja Wiencko l.86 z Przełaz. Wieczny odpoczynek..

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się