I niedziela Adwentu – 29.11.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.

2. Od jutra roraty. W kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 6.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w roratach.

3. Roraty dla dzieci w Lubrzy będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30.

4. Dzieci we wszystkich kościołach na Roraty przynoszą lampiony najlepiej wykonane z pomocą rodziców oraz serduszka z wypisanymi, spełnionymi dobrymi uczynkami i podpisane. Na koniec rorat rozlosowane będą nagrody za udział i zaangażowanie w roratach.

5. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

6. Wieczorna Msza św. w dni powszednie o godz. 17.30.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

W I czwartek na Mszy św. o godz. 17.30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy w czasie rorat rano o godz. 6.00 i od godz. 17.00.

8. Spowiedź w Mostkach w I Piątek od godziny 16.00.

9. W przyszłą Niedzielę 6 grudnia, doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz. 13.00.

10. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w I sobotę 5 grudnia. W kościołach filialnych w niedzielę 6 grudnia po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień za obojętnych i o żywą wiarę dla nich.

11. Od dzisiejszej I Niedzieli Adwentu, Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca 5 zł. Duża 12 zł. Caritas rozprowadza także kartki Bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla biednych rodzin.

12. Po raz trzeci Caritas parafialny organizuje akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc rodzinom potrzebującym naszej Parafii. Przy ołtarzach w naszych wszystkich kościołach stanęły drzewka z zawieszonymi serduszkami. Kto chce zrobić paczkę dla biednej rodziny, zabiera z drzewka serduszko i w dowolnym czasie przynosi paczkę zostawiając ją pod drzewkiem razem z serduszkiem. Paczki zostaną dostarczone przez Caritas przed świętami do rodzin potrzebujących.

13. W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego w Oratorium o godz. 19.00.

14. We wtorek spotkanie grupy domowej p. Ewy Tarbaj w Oratorium o godz. 16.30.

15. Próba chóru w czwartek o godz. 18.00 w Oratorium. Nowe osoby są mile widziane i zaproszone.

16. W piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Lubrzy na Mszy św. o godz. 17.30.

17. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież na turniej mikołajkowy do Oratorium w tenisa stołowego oraz piłkarzyki.

18. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na remont naszych organów w kościele parafialnym w Lubrzy. Podziękowania są wyłożone na stoliku z gazetami.

19. Za tydzień przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

20. Od poniedziałku pan Organista będzie roznosił opłatki: poniedziałek 30 listopada – Zagórze i Romanówek; wtorek 1 grudnia – Buczyna i Zagaje; środa 2 grudnia – Staropole, czwartek, piątek, sobota, niedziela od 3 do 6 grudnia – Lubrza.

21. Dziś spotkanie o godz. 16.00 rodziców ministrantów z wiosek filialnych w Lubrzy w Dużym Domu, wejście od kancelarii.

22. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

23. Zamarł Marian Adamczak l. 89 z Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się