I Niedziela Adwentu 3.12.2017

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
 2. Dziś zbiórka do puszek na pomoc kościołom na Wschodzie.
 3. Dziś także w kościołach filialnych Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszach św. Przypominamy: Intencja modlitewna na miesiąc grudzień o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.
 4. Od jutra roraty. W kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty dla dzieci w Lubrzy będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w roratach.
 5. Dzieci we wszystkich kościołach na Roraty przynoszą lampiony najlepiej wykonane z pomocą rodziców oraz serduszka z wypisanymi, spełnionymi dobrymi uczynkami i podpisane. Na koniec rorat rozlosowane będą nagrody za udział i zaangażowanie w roratach.
 6. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.
 7. Kandydaci do bierzmowania z Lubrzy przychodzą na Roraty według uznania rano na 6.00 lub wieczorem na 17.30.
 8. Wieczorna Msza św. w dni powszednie w Lubrzy o godz. 17.30.
 9. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarowują nas upominkami.
 10. W piątek 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej; rano o 6.00 i wieczorem o 17.30.
 11. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w czwartek 7 grudnia w Lubrzy na Mszy św. o godz. 17.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
 12. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Mostkach w piątek 15 grudnia na Mszy św. o godz. 16.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
 13. Spotkanie domowe dla kandydatów do Bierzmowania grupy p. Ewy Tarbaj będzie w czwartek o godz. 16.30 w Oratorium.
 14. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała świeca 6 zł. duża 13 zł., oraz kartki Bożonarodzeniowe w cenie 50 gr. i 1 zł.
 15. Po raz czwarty Caritas parafialny organizuje akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc osobom potrzebującym szczególnie samotnym z naszej Parafii. Przy ołtarzach w naszych wszystkich kościołach stanęły drzewka z zawieszonymi serduszkami. Kto chce zrobić paczkę zabiera z drzewka serduszko i w dowolnym czasie przynosi paczkę zostawiając ją pod drzewkiem razem z serduszkiem. Paczki zostaną dostarczone przez Caritas osobom potrzebującym i samotnym przed świętami.
 16. W przyszła niedzielę 10 grudnia Caritas Parafialny organizuje zbiórkę po puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.
 17. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty od godz. 18.00 do 21.00. Zapraszamy młodzież i dzieci do naszego Oratorium.
 18. Drugie spotkanie z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 9 grudnia o godz. 18.00 w kościele w Lubrzy.
 19. Roznoszenie opłatków przez p. Organistę: Poniedziałek: Zagórze i Romanówek. Wtorek: Buczyna i Zagaje. Środa: Staropole. Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela: Lubrza.
 20. Intencje Mszalne.
 21. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
 22. Zamarł Tomasz Szwedt l. 42 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się