I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Zapraszam na to nabożeństwo pasyjne.

 2. Droga Krzyżowa w Lubrzy – dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz.17.30.

 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali w Kościołach filialnych według stałego porządku jak w minionych latach.

 4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

 5. Przypominamy, że przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w Parafii św. Jana Chrzciciela w Łagowie w Domu Rekolekcyjnym 15 marca w piątek o godz. 19.00.

 6. Informujemy parafian, że rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 24 do do 28 marca tak dla dzieci, młodzieży szkolnej jak i dla dorosłych. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

 7. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 16, 23 i 30 marca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy planują chrzest swojego dziecka w najbliższym czasie powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem. Przed samymi świętami wielkanocnymi nie będzie już nauk.

 8. Kolejny raz przypominamy o wymaganiach Kościoła dotyczące chrzestnych:
  – są praktykującymi katolikami i przyjęli już sakrament bierzmowania, żyją zgodnie z wiarą
  – jeśli są małżonkami – przyjęli sakrament małżeństwa (ślub kościelny),
  – nie są rodzicami naturalnymi dziecka.
  Nie mogą być rodzicami chrzestnymi dziecka: 
  • osoby niepraktykujące • osoby, żyjące w związku niesakramentalnym (bez ślubu kościelnego) i bez Bierzmowania • młodzież nieuczęszczającą na katechizację.

 9. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 10. Coroczne Caritasowskie Skarbonki Miłosierdzia – jako jałmużna wielkopostna będą dopiero od przyszłej niedzieli. Można będzie je zabrać do domu i wrzucać ofiary podczas całego okresu Wielkiego Postu. Skarbonki przyniesiemy w niedzielę Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. „Jałmużna Wielkopostna” to mała ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej.

 11. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas VII, VIII i III Gimnazjum z całej Parafii będzie w piątek 15 marca. Przychodzimy na g. 17.30 na Drogę Krzyżową i po Drodze Krzyżowej Msza św. z nauką. Spotkanie jest obowiązkiem dla tych którzy chcą w roku w maju przystąpić do Bierzmowania.

 12. Intencje Mszalne.

 13. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 14. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

                                                                         Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się