I niedziela Wielkiego Postu 2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia.

2. W czwartek 13 marca, I rocznica wyboru Papieża Franciszka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo i owocny pontyfikat.

3. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy o godz.17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w Kościołach filialnych, według stałego porządku, jak w minionych latach.

5. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży gimnazjalnej rozpoczną się 30 marca – od IV niedzieli Wielkiego Postu.

6. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W II Niedzielę Wielkiego Postu – 16 marca, ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

8. Dziękujmy za ofiary składane na remont kościoła parafialnego.

9. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.30 w Lubrzy, zapraszamy ministrantów honorowych.

10. Również w przyszłą niedzielę spotkanie grupy domowej ks. Szymona po Mszy św. w Zagajach.

11. Pod hasłem „Wiara i Miłosierdzie” rozpoczyna się Jałmużna Wielkopostna – doroczna akcja charytatywna prowadzona przez Caritas Kościoła Katolickiego. Poprzez małą ofiarę możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Chodzi o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób środków na rzecz potrzebujących pomocy. Caritas przygotowała specjalne skarbonki, które można zabrać do domu i wrzucać ofiary podczas całego okresu Wielkiego Postu. Skarbonki przyniesiemy w niedzielę Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.

12. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku będzie 26 marca od godz. 16.00 do 17.00 w Lubrzy przy ul. Świebodzińskiej 18. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

13. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się