I niedziela Wielkiego Postu 22.02.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. W swoim Orędziu na Wielki Post 2015 papież Franciszek wzywa do porzucenia postawy obojętności na los drugiego człowieka. Ojciec Święty zauważa, że dobrobyt i wygoda życiowa sprawia, że zapominamy o innych ludziach, ich cierpieniach i krzywdach, a ta egoistyczna postawa nabrała wymiarów ogólnoświatowych i dziś możemy mówić już o globalizacji obojętności. Stąd, jako chrześcijanie, musimy stawić czoło temu problemowi, dotyczącemu zarówno relacji z Bogiem jak i z drugim człowiekiem.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.

3. Od Środy Popielcowej trwa nawiedzenie obrazu ks. Bosko w naszej Parafii. W najbliższym tygodniu obraz będzie w Staropolu w poniedziałek o godz. 16.30, w Bucze we wtorek o godz. 16.30 i w Nowej Wiosce w środę o godz. 16.30. Taca w te dni będzie przeznaczona na budowane sanktuarium św. Jana Bosko w Szczecinie. Na zakończenie Nawiedzenia Mszę świętą w Nowej Wiosce odprawi ks. Jarosław Pizoń wikariusz ks. Inspektora. Serdecznie zapraszamy wiernych z całej Parafii, a szczególnie z Nowej Wioski na to wydarzenie związane z 200 rocznicą urodzin św. Jana Bosko.

4. Droga Krzyżowa w Lubrzy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz.17.00.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w kościołach filialnych według stałego porządku, jak w minionych latach.

6. Mostki – Serdecznie zapraszamy na próbę scholi, która odbędzie się we wtorek 24 lutego o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej.

7. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży gimnazjalnej rozpoczną się 15 marca, czyli od IV niedzieli Wielkiego Postu.

8. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. W II Niedzielę Wielkiego Postu – 1 marca: ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

10. Pod hasłem „Wiara i Miłosierdzie” rozpoczyna się Jałmużna Wielkopostna – doroczna akcja charytatywna prowadzona przez Caritas. Poprzez małą ofiarę możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Chodzi o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób środków na rzecz potrzebujących pomocy. Caritas przygotowała specjalne skarbonki, które można zabrać do domu i wrzucać ofiary podczas całego okresu Wielkiego Postu. Skarbonki przyniesiemy w niedzielę Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zebrane w ramach jałmużny wielkopostnej ofiary przekazane będą Parafialnemu Zespołowi Caritas.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Jadwiga Hryniewicz l. 77 z Zagórza, Romuald Hołowko l.53 z Lubrzy, Wojciech Lipko l.43 z Buczyny mieszkał w Świebodzinie, Jadwiga Przybylska l. 89 z Lubrzy, Kazimierz Kasik l. 93 ze Staropola – pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00, Tadeusz Kep l. 69 ze Staropola – pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się