I niedziela Wielkiego Poztu – 14.02.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania.

2. Wraz z Środą Popielcową rozpoczął się czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Zapraszam na to nabożeństwo.

4. Droga Krzyżowa w Lubrzy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz.17.00.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali w kościołach filialnych według stałego porządku jak w minionych latach.

6. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiary na remont naszych organów w kościele parafialnym w Lubrzy. Podziękowania są wyłożone na stoliku z gazetami.

8. Przyszła niedziela, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na dzieło misyjne Kościoła.

9. Próba chóru w poniedziałek o godz. 18.00. Nowe osoby zapraszamy.

10. W środę spotkanie Kręgu biblijnego o godz. 19.00 w Oratorium.

11. W piątek i sobotę Oratorium otwarte od godz. 18.00 do godz. 21.00.

12. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Pieniądze trafią na nasze duszpasterstwo LSO. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach.

13. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

14. Zmarła Mojsiej Maria l. 86 z Nowej Wioski. Wieczny odpoczynek… .

 

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się