II niedziela Adwentu – 06.12.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

2. Dziś Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz. 13.00.

3. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień: Za obojętnych i o żywą wiarę dla nich.

4. Roraty w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 6.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w roratach.

5. Roraty dla dzieci w Lubrzy w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30.

6. Roraty w kościołach filialnych są w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

7. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ale już dziś rozdajemy medaliki Matki Bożej Niepokalanej, które są wyłożone na stoliku z gazetami. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia.

8. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kartki Bożonarodzeniowe.

9. W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego w Oratorium o godz. 19.00.

10. Próba chóru w czwartek o godz. 18.00 w Dużym Domu, wejście od kancelarii. Nowe osoby serdecznie zapraszamy.

11. Ostatni raz w tym roku kalendarzowym zapraszamy dzieci i młodzież w piątek oraz w sobotę do Oratorium od godz. 18.00 do 21.00.

12. Spotkania grup domowych ks. Szymona w Bucze we wtorek, a w czwartek w Przełazach, po Mszach świętych.

13. W środę o godz. 17.30 spotkanie grupy domowej p. Zofii Rusiniak w Staropolu, a w piątek o godz. 17.30 spotkanie grupy domowej p. Bogumiły Dziubińskiej w Oratorium.

14. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiary na remont naszych organów w kościele parafialnym w Lubrzy. Podziękowania są wyłożone na stoliku z gazetami.

15. W przyszła niedzielę 13 grudnia Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

17. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Zofia Kunicka l. 67 z Zielonej Góry oraz śp. Eugeniusz Walczak l. 67 z Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się