II niedziela Adwentu 07.12.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Taca przeznaczona jest na Pomoc Kościołom na Wschodzie.

2. Dziś doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza święta odpustowa o godz. 13.00.

3. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

4. Roraty w dni powszednie Adwentu w kościele parafialnym o godz. 6.00.

5. Roraty dla dzieci w Lubrzy są w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30.

6. Roraty w kościołach filialnych w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

7. Dziś także w kościołach filialnych Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: „O dobre przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia dla naszych Parafian”.

8. W poniedziałek 8 grudnia w Lubrzy na Mszy świętej o godz. 17.30, będzie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W czasie Eucharystii zostaną poświęcone medaliki.

9. MOSTKI. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie 12 grudnia na Mszy świętej o godz. 16.30. W czasie Eucharystii zostaną poświęcone medaliki.

10. W piątek 12 grudnia w Lubrzy na Mszy świętej o godz. 17.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania klas drugich i trzecich gimnazjum całej naszej parafii.

11. Od dziś Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca 5 zł., a duża 12 zł.

12. Po raz drugi Caritas parafialny organizuje akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc rodzinom potrzebującym naszej Parafii. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa stanęło drzewko z zawieszonymi serduszkami. Kto chce zrobić paczkę, zabiera z drzewka serduszko i w dowolnym czasie przynosi paczkę zostawiając ją pod drzewkiem razem z serduszkiem. Paczki zostaną dostarczone przez Caritas do rodzin potrzebujących przed świętami. 12 i 13 grudnia będzie zbiórka żywności w sklepach na terenie naszej Parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych akcjach.

13. W tym tygodniu Oratorium otwarte w piątek i sobotę od godz. 18.00 do 21.00.

14. 13 XII – św. Łucji, dziewicy i męczennicy z czasów cesarza Dioklecjana, patronki niewidomych i chorych na oczy. W sobotę także przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

15. Spowiedź adwentowa będzie w trzecim tygodniu Adwentu.

16. W tym tygodniu opłatki w Nowej Wiosce roznosić będzie p. Gurba.

17. Za tydzień taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

18. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Krzysztof Kwiatkowski cywilnie związany zam. Buczyna

Urszula Kwiatkowska z d. Stencel cywilnie związana zam. Buczyna zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

19. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się