II niedziela Adwentu 08.12.2013 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Konferencja Episkopatu Polski postanawia, aby w dniu 8 grudnia 2013 r. kiedy to wypada II niedziela Adwentu dla dobra duchowego wiernych świętować uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. W Zagajach Odpust – św. Barbary przeniesiony z 4 grudnia. Msza św. odpustowa o godz. 13.00.

3. Dziś dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Kto chce pomóc naszym rodakom na wschodzie, może złożyć ofiarę na tacę. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Za tydzień taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które w kościele parafialnym są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00.

6. Roraty dla dzieci są w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału rodziców z dziećmi.

7. Roraty w kościołach filialnych są w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

8. W poniedziałek 9 grudnia w Lubrzy na Mszy św. o godz. 17.30, będzie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki.

9. MOSTKI. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Mostkach w piątek 13 grudnia na Mszy św. o godz. 16.30. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki.

10. Spowiedź przed Bożym Narodzeniem będzie we wtorek i środę, 17 i 18 grudnia.

11. Caritas rozprowadza świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pozostało już niewiele świec.

12. Caritas parafialny organizuje akcję „Paczka od św. Mikołaja”. Kto chce zrobić paczkę dla potrzebujących, zabiera z drzewka serduszko i w dowolnym czasie przynosi paczkę zostawiając ją pod drzewkiem razem z serduszkiem.

13. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie w środę 11 grudnia o godz. 19.00.

14. Spotkanie opłatkowe dla LSO i Oazy będzie w sobotę 14 grudnia. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 z obrzędem przyjęcia do Deterokatechumenatu młodzieży oazowej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe. Serdecznie prosimy rodziców o dowiezienie swoich dzieci na spotkanie na godz. 12.00 oraz ich odwiezienie.

15. W tym tygodniu odbędą się spotkania grup domowych młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania: wtorek (10.12.) – grupa p. Dziubińskiej – godz. 19.00 w oratorium; środa (11.12.) – grupa p. Ratajczak – godz. 18.15 w oratorium; piątek (13.12) – grupa p. Chamarczuk – godz. 16.30 w oratorium; również w piątek – grupa p. Rusiniak – godz. 17.30 – Staropole.

16. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby

Grzegorz Wierzbicki, kawaler, zam. Świebodzin

Magdalena Antończak, panna, zam. Mostki zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

17. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Proboszcz Parafii

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się