II Niedziela Adwentu 5.12.2021

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Taca przeznaczona jest na ten cel.

 2. Dziś doroczny Odpust w Zagajach – św. Barbary. Msza św. odpustowa o godz.13.00.

 3. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień oprócz papieskiej i misyjnej: W intencji Ojczyzny.

 4. Dziś Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i samotnych z naszej Parafii.

 5. W kościele parafialnym Roraty w dni powszednie rano o godz. 6.00.

 6. Roraty dla dzieci w Lubrzy w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 18.00.

 7. Roraty w kościołach filialnych będą w te dni, kiedy odprawiana jest Msza święta.

 8. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. 8 grudnia zapraszamy na Godzinę Łaski w południe od godz. 12.00 do 13.00. Matka Boże o tej szczególnej godzinie powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. O godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i czas do indywidualnej modlitwy w ciszy.

 1. Caritas rozprowadza świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz kartki Bożonarodzeniowe. Caritas bardzo serdecznie prosi by torby charytatywne dla potrzebujących i samotnych składać do niedzieli 12 grudnia, bo potem trzeba jeszcze dostarczyć je dla konkretnych osób.

 2. Lubrza: We wtorek 7 grudnia w Lubrzy spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców na Mszy św. o godz. 18.00. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 3. Spotkania opłatkowe dla ministrantów i Oazy będzie w sobotę 11 grudnia o godz. 16.00 w Domu Maryi w sali św. Józefa. Prosimy rodziców by podwieźli swoje dzieci na spotkania opłatkowe do Lubrzy.

 4. Można nabyć opłatki wigilijne w zakrystii. Ofiara dowolna.

 5. Informujemy , że tradycyjnej kolędy od domu do domu nie będzie. Kolęda tylko na zaproszenie indywidualne danej Rodziny. Są specjalne wydrukowane zaproszenia, które trzeba wypełnić i złożyć do 31 grudnia. Plan kolędy podamy po zebraniu wszystkich zaproszeń. Zaproszenia są wyłożone na stoliku z gazetami.  Dla pozostałych będzie druga forma kolędy: spotkanie kolędowe w kościele w poszczególnych miejcowościach,ale tam gdzie są kościoły. Będzie ono w ramach wieczornej Mszy św. z obrzędem błogosławieństwa. Plan spotkań kolędowych będziemy podawać na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarł śp. + Roman Bejer l. 80 z Mostek pogrzeb w poniedziałek g. 11.30 Msza św. w Mostkach; pochówek – cmentarz Świebodzin. Wieczny odpoczynek…

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się