II niedziela po Bożym Narodzeniu – 03.01.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc styczeń: O Boże błogosławieństwo dla naszych Parafian w roku 2016.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody na każdej Mszy św.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Zbierane ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu.

5. Mostki: 6 stycznia o godz. 10.00 w czasie Mszy św. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mostkach wystawią jasełka, a po Mszy św. chór nauczycielski ze Świebodzina przedstawi krótki koncert kolęd.

6. Msza św. w czasie kolędy w Lubrzy tylko rano o godz. 8.30.

7. W czasie kolędy nie ma Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych.

8. Chorych odwiedzimy z posługa sakramentalną w piątek 8 stycznia. Prosimy powiadomić chorych.

9. Próba chóru będzie w czwartek 7 stycznia o godz. 18.00 w dużym domu wejście od kancelarii.

10. W kościołach naszej Parafii w minionym 2015 roku: sakrament chrztu świętego przyjęło 36 dzieci (5 spoza naszej Parafii); do I Komunii św. przystąpiło 31 dzieci; sakrament bierzmowania przyjęło 67 osób (5 spoza naszej Parafii); sakramentem małżeństwa zostało złączonych 6 par (1 spoza naszej Parafii); pożegnaliśmy z naszej ziemskiej wspólnoty parafialnej 40 osób (4 osoby spoza Parafii).

11. ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

poniedziałek 4 stycznia od godz. 15.00 Staropole bloki;

wtorek 5 stycznia od godz. 15.00 Bucze;

w środę 6 stycznia nie ma kolędy;

czwartek 7 stycznia od godz. 15.00 Nowa Wioska od mostu w stronę kościoła;

piątek 8 stycznia od godz. 15.00 Nowa Wioska od strony Lubrzy do mostu;

sobota 9 stycznia od godz. 10.00 Przełazy i Laski;

12. Intencje Mszalne.

13. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych, a na kolejny tydzień prosimy Panie: Maćkowiak Wanda, Bentkowska Maria, Moszyńska Anna.

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Maria Jankowiak z Mostek l. 85 i Jan Wroński z Buczyny l.59. Wieczny odpoczynek … .

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się