II Niedziela po Bożym Narodzeniu 2.01.2022

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom

 2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na styczeń o pokój dla całego świata

 3. W czwartek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Msze św. odprawimy jak w niedzielę.

 4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego ofiary zbierane na tace z tego dnia będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

 5. Kolędowanie przy żłóbku będzie w Uroczystość Trzech Króli w czwartek 6 stycznia o godz. 17.00 w kościele w Lubrzy. Każdy będzie mógł zaśpiewać lub zagrać kolędę, wyrecytować poezje – wiersz o Bożym Narodzeniu. Można przyjść na kolędowanie w stroju kolędnika. Zapraszamy dzieci, rodziców i starszych z całej naszej Parafii na kolędowanie.

 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

  W I piątek 7 stycznia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  W I Piątek M-ca 7 stycznia adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej do g. 18.00(skrócona na okres zimowy) . Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00. Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie w czasie adoracji.Zapraszamy do osobistej modlitwy za nasze rodziny, Parafię, Ojczyznę i jako dar wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego.

 8. Lubrza: W przyszła niedzielę 9 stycznia DPS z Toporowa przedstawi misterium Bożonarodzeniowe w Lubrzy na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na Dom Pomocy Społecznej w Toporowie.

 9. Rozkład Kolęda na zaproszenie

  poniedziałek 3 stycznia od 16.00 Nowa Wioska( 3 kapłanów)

  wtorek 4 stycznia od 16.00 Mostki, Przełazy, Laski i Zagórze (3 kapłanów)

  środa 5 stycznia od 16.00 Lubrza (3 kapłanów)

  piątek 7 stycznia od 16.00 Buczyna i Zagaje (2 kapłanów)

  sobota 8 stycznia od 15.00 Staropole.(1 kapłan) Bucze (1 kapłan)

 10. Lubrza: Msza św. w poniedziałek, wtorek i środę 3, 4, 5 stycznia tylko rano o godz. 9.00 nie ma wieczornej. Natomiast w piątek i w sobotę Msza św. tylko wieczorem o g. 18.00.

 11. W związku z zaleceniami sanitarnymi prosimy o zakładanie maseczek w kościele.

 12. Intencje Mszalne.

 13. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 14. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 15. Zm. śp. Waldemar Maczalski l. 57 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się