II niedziela po Bożym Narodzeniu – 27.12.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, które skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością.

2. Jutro święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda.

3. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego 2015. Na Mszy św. o godz. 17.30 podziękujemy Panu Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Po Eucharystii nabożeństwo dziękczynno – błagalne i ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.

4. W piątek 1 stycznia, w pierwszy dzień Nowego Roku i jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej. Msze Święte tego dnia, jak w Święta Bożego Narodzenia:

– Lubrza godz. 8.30, godz.11.30;

– Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00;

– Bucze, Przełazy godz. 11.30;

– Zagaje godz. 13.00;

5. W I sobotę miesiąca 2 stycznia po Mszy świętej o godz. 8.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy. W tym miesiącu modlimy się o Boże bł. dla całej naszej Parafii w Nowym Roku. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych w niedzielę 3 stycznia po Mszach św.

6. Kolędę rozpoczniemy od wtorku 29 grudnia. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów Boże błogosławieństwo. Podczas kolędy niech będzie na stole nakrytym białym obrusem, przygotowany krzyż i zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona. Młodzież i dzieci niech przygotują zeszyty z religii. Rodzina, w miarę możliwości, powinna być obecna w komplecie, a gospodarz domu powinien wyjść po księdza.

7. Msza św. w czasie kolędy w Lubrzy tylko rano o godz. 8.30. W poniedziałek 28 grudnia i w Sylwestra 31 grudnia, Msze św. o godz. 17.30.

8. W czasie kolędy nie ma Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych.

9. ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

wtorek 29 grudnia od godz. 10.00 – Zagórze, Chałupczyn, Romanówek, Stacja Doliska;

środa 30 grudnia od godz. 10.00 – Buczyna i Zagaje;

sobota 2 stycznia od godz. 10.00 – Staropole od stacji w kierunku Sieniawy i od strony Lubrzy po jednej i drugiej stronie;

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się