II niedziela Wielkiego Postu 16.03.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś obchodzimy dzień modlitw za misje i misjonarzy. Do puszek możemy złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc misjonarzom Ad gentes.

2. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny oraz innych osób powierzonych ich opiece.

3. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy o godz.17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w Kościołach filialnych według stałego porządku, tak jak w minionych latach.

5. Informujemy, że I Komunia św. w Lubrzy będzie w niedzielę 18 maja o godz. 11.30, natomiast w Mostkach w niedzielę 11 maja o godz.10.00.

6. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Dziękujmy za ofiary składane na remont kościoła parafialnego.

8. Staropole: Serdeczna prośba do parafian ze Staropola o wygrabienie liści na placu przykościelnym.

9. 25 marca przypada Zwiastowanie Pańskie – Maryja zostaje matką Jezusa. W związku z tym świętem wiele parafii podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. W niedzielę 23 marca będziemy mieli możliwość włączenia się w Duchową Adopcje Dziecka Poczętego.

10. Rekolekcje wielkopostne dla Lubrzy, Nowej Wioski, Staropola i Zagajów rozpoczną się w niedzielę 30 marca i potrwają do wtorku 1 kwietnia włącznie. Natomiast dla Mostek, Przełaz i Bucze rozpoczną się w środę 2 kwietnia i potrwają do piątku 4 kwietnia włącznie .

11. Rekolekcje szkolne dla SP w Mostkach będą w poniedziałek 31 marca i wtorek 1 kwietnia. Rekolekcje dla SP i Gimnazjum w Lubrzy będą w środę i czwartek 2 i 3 kwietnia.

12. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się