II niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można poprzez dobrowolną ofiarę wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.

3. Droga Krzyżowa w Lubrzy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz.17.00.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali w kościołach filialnych według stałego porządku jak w minionych latach.

5. Znaki ŚDM Krzyż i Ikona, przybędą do Świebodzina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w środę 24 lutego. O godz. 17.30 powitanie przy figurze Chrystusa Króla i procesja do kościoła, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.30.

6. W środę 24 dzień miesiąca, comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą św. o godz. 17.15 nabożeństwo do naszej Wspomożycielki.

7. Rekolekcje dla dorosłych, dzieci SP i Gimnazjum rozpoczną się w IV niedzielę Wielkiego Postu, czyli 6 marca. Plan podamy w następną niedzielę.

8. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

9. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiary na remont naszych organów w kościele parafialnym w Lubrzy. Podziękowania są wyłożone na stoliku z gazetami.

10. Próba chóru w poniedziałek o godz. 18.00.

11. W środę spotkanie Kręgu biblijnego o godz. 19.00 w Oratorium.

12. W piątek i sobotę Oratorium otwarte od godz. 18.30 do godz. 21.00.

13. We wtorek spotkanie grupy domowej ks. Szymona w Bucze, a w czwartek w Przełazach.

14. W piątek spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania w Lubrzy o godz. 17.00. Obecność jak zawsze jest obowiązkowa.

15. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17.

16. Pod hasłem „Skarbonka Miłosierdzia” rozpoczyna się Jałmużna Wielkopostna – doroczna akcja charytatywna prowadzona przez Caritas. Poprzez małą ofiarę możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Caritas przygotowała specjalne skarbonki, które można zabrać do domu i wrzucać ofiary podczas całego okresu Wielkiego Postu. Skarbonki przyniesiemy w niedzielę Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zebrane w ramach jałmużny wielkopostnej ofiary przekazane będą Parafialnemu Zespołowi Caritas.

17. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

18. Zmarła Stefania Osuch l. 81 z Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się