II Niedziela Zwykła 16.01.2022

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 2. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

 3. W niedziele 23 stycznia ks. Jarosław przeżywać będzie swoje imieniny we wspólnocie w Mostkach, Przełazach i Bucze. Wypowiedzmy naszą wdzięczność za Jego posługę.

 4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 5. W sobotę 22 stycznia przypada 36 r. śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Módlmy się o Jego rychłą beatyfikację.

 6. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy rodzinom które zaprosiły kapłana do swojego domu, za chwile wspólnej modlitwy i serdeczne przyjęcie kapłana. Dziękujemy także tym wszystkim którzy wybrali drugą formę kolędy udział we Mszy św. kolędowej. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.

 7. Gdyby któraś z rodzin chciałaby jeszcze przyjąć kapłana na Kolędę, a z różnych powodów nie mogła, to można umówić się telefonicznie lub w zakrystii na konkrertny dzień i godzinę.

 8. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach. Dziękujemy za zeszłoroczny odpis na cele Stowarzyszenia.

 1. Spotkanie noworoczne dla Parafialnego Zespołu Caritas będzie w czwartek 20 stycznia o godz. 19.00 na plebani. Serdecznie zapraszamy.

 2. Intencje Mszalne.

 3. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 4. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się