II niedziela zwykła – 17.01.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

2. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.

3. We wtorek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często wiele im zawdzięczamy!

4. Dziś obchodzi swoje imieniny ks. Jarosław. Życzymy Mu wielu łask w dalszej posłudze duszpasterskiej i salezjańskiej w naszej Parafii. W niedzielę 24 stycznia solenizant będzie odprawiał Msze święte w Mostkach, Przełazach i Bucze.

5. Msza św. do wtorku włącznie w Lubrzy rano o godz. 8.30. Od środy Msza św. w Lubrzy o godz. 17.30.

6. W tym tygodniu zapraszamy do Oratorium od wtorku do soboty od godz. 18.00 do godz. 21.00.

7. Msza św. w tygodniu w Kościołach filialnych dopiero po feriach.

8. ROZKŁAD KOLĘNDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

poniedziałek 18 stycznia od godz. 15.00:

– od p. Ciapcia do pp. Walczak;

– od pp. Tołoczko w kierunku bloku i blok;

– od pp. Roźniata do pp. Hoppen;

wtorek 19 stycznia od godz. 16.00 kolęda uzupełniająca dla tych, którzy nie byli obecni, a chcieliby przyjąć księdza. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub telefonicznie.

9.W przyszłą niedzielę 24 stycznia młodzież z DPS z Toporowa na Mszy św. o godz. 11.30, wykona przedstawienie jasełkowe. Po Mszy św. można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na DPS w Toporowie.

10. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Kamil Łukasz Lewandowski, kawaler, zam. Buczyna

Dorota Nowak, panna, zam. Zawada Kościelna                        zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się