II niedziela zwykła 18.01.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.

2. Dziś o godz. 16.00 w dużym domu odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich ministrantów z całej naszej Parafii.

3. Msze święte od poniedziałku w dni powszednie w kościele parafialnym w Lubrzy o godz. 17.30.

4. Msze święte w tygodniu w kościołach filialnych rozpoczniemy odprawić od 2 lutego.

5. W poniedziałek 19 stycznia od godz. 16.00 kolęda uzupełniająca.

6. W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek Dzień Dziadka. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

7. W środę 21 stycznia obchodzi swoje imieniny ks. Jarosław. Solenizant oprawi Mszę świętą w środę o godz. 17.30 w czasie której będziemy się modlić w Jego intencji i złożymy Mu życzenia. Już dziś życzymy wielu łask w posłudze duszpasterskiej i salezjańskiej w naszej Parafii.

8. W piątek o godz. 17.30 w Oratorium odbędzie się spotkanie grupy domowej p. Barbary Chamarczuk.

9. Do rozpoczęcia ferii zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium w piątki i soboty od godz. 18.00 do godz. 21.00.

10. W sobotę 24 dzień miesiąca – comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą świętą o godz. 17.15. nabożeństwo do Wspomożycielki. O godz. 17.30 Eucharystia w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

11. W sobotę także wspominamy św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej oraz naszego Zgromadzenia Salezjańskiego.

12. W sobotę o godz. 14.00 odbędzie się próba scholi w Oratorium. Serdecznie zapraszamy.

13. W najbliższą niedzielę 25 stycznia kazania głosić będzie ks. Jacek Grochowski SDB z Trzcińca, organizator Sejmików Młodzieży. Po Mszach świętych zbierać będzie dobrowolne ofiary na organizację Sejmiku 2015 roku w Trzcińcu. Polecamy tę inicjatywę.

14. Także w niedziele 25 stycznia na Mszy świętej o godz. 11.30 będzie śpiewał chór ze Świebodzina „Adoramus”. Przed Eucharystią, jak i po, wykona dodatkowo po trzy kolędy. Można będzie nabyć płytę z kolędami w ich wykonaniu.

15. Odpust w Bucze ku czci św. Jana Bosko będzie w niedzielę 1 lutego o godz. 13.00.

16. Zakończyliśmy w naszej parafii Kolędę. Wszystkim Parafianom pragniemy serdecznie podziękować za wspólną modlitwę, za miłe i życzliwe przyjęcie kapłana w swoich rodzinach. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczone będą na potrzeby parafii, Kurii Diecezjalnej i Zgromadzenia Salezjańskiego. Za każdą chwilę spotkania, okazane dobro dla Kościoła i naszej parafii, pragniemy powiedzieć każdemu – „Bóg Zapłać!”.

17. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii, to P17. Pieniądze trafią na nasze duszpasterstwo młodzieżowe. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach.

18. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

19. Zmarła Martyna Kuchelska l. 24 z Buczyny. Msza święta pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12.00 w Zagajach. Ceremonie pogrzebowe na cmentarzu w Świebodzinie. Wieczny odpoczynek … .

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się