II Niedziela zwykła 20.01.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 2. W czwartek 24 dzień miesiąca wspomnienie comiesięczne Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, przed Mszą św. o godz. 17.40 nabożeństwo do Wspomożycielki i Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

 3. W przyszła niedzielę 27 stycznia ks. Jarosław będzie obchodził swoje imieniny w Staropolu, Nowej Wiosce, Lubrzy o godz. 11.30 i Zagajach. Złóżmy życzenia wyrażając w ten sposób naszą wdzięczność za Jego posługę kapłańską.

 4. W poniedziałek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek 22 stycznia Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków. A dla zmarłych o szczęście wieczne.

 5. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

 6. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie kapłana. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy, zapewniając o modlitwie przed Bogiem.

 7. Odpust w Bucze będzie w niedzielę 3 lutego. Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Bosko o godz. 13.00.

 8. We wtorek 22 stycznia przypada XXXII rocznica śmierci Sługi Bożego Bp. Wilhelma Pluty.

 9. Spotkanie opłatkowe dla Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 22 stycznia o godz. 19.00.

 10. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 26 stycznia, 2 i 9 lutego o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy planują chrzest swojego dziecka w najbliższym czasie powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 1. Przypominamy o wymaganiach Kościoła dotyczące chrzestnych:
  – są praktykującymi katolikami i przyjęli już sakrament bierzmowania, żyją zgodnie z wiarą
  – jeśli są małżonkami – przyjęli sakrament małżeństwa (ślub kościelny),
  – nie są rodzicami naturalnymi dziecka.

  Nie mogą być rodzicami chrzestnymi dziecka: 
  • osoby niepraktykujące
  • osoby, żyjące w związku niesakramentalnym (bez ślubu kościelnego)
  • młodzież nieuczęszczającą na katechizację.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

                                                                          Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się