II – niedziela zwykła 2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

2. Wczoraj, 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. W piątek 24 dzień miesiąca – comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą św. o godz. 17.15, nabożeństwo do Wspomożycielki. O godz. 17.30 Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

5. W sobotę, 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła.

6. 24 stycznia wspominamy św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej oraz naszego Zgromadzenia Salezjańskiego.

7. Zakończyliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie popularnie nazywane Kolędą. Wszystkim, którzy przyjęli kapłana w swoim domu, by wspólnie się modlić, otrzymać błogosławieństwo składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać za okazaną życzliwość, serdeczne przyjęcie i za przygotowane poczęstunki w czasie kolędowania. Dziękujemy za ofiary złożone podczas kolędy. Jak zawsze przeznaczone są one na potrzeby parafii, Kurii Diecezjalnej oraz Zgromadzenia Salezjańskiego.

8. 21 stycznia obchodzi swoje imieniny ks. Jarosław Lubera. Życzymy Mu wielu łask w dalszej posłudze duszpasterskiej i salezjańskiej w naszej Parafii. W niedzielę 26 stycznia solenizant będzie odprawiał Msze święte w Mostkach, Przełazach i Bucze.

9. Msza św. w tygodniu w Kościołach filialnych dopiero po feriach.

10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 w Lubrzy, zapraszamy ministrantów honorowych. Po Eucharystii odbędzie się dla nich spotkanie formacyjne.

11. W miejscowościach gdzie jest kościół lub kaplica, chcemy powołać Parafialną Radę Duszpasterską. Mówi o tym Kodeks Prawa Kanonicznego (KPK 536): „… w każdej parafii ustanowić radę duszpasterską … .” Celem Rady jest troska o właściwy rozwój życia religijnego w parafii, oraz sprawy materialno-gospodarcze. Ma jej przewodniczyć proboszcz, a członkami powinni być wierni. Rada duszpasterska posiada jedynie głos doradczy. Dlatego 26 stycznia w niedzielę można będzie wrzucić do puszki kartkę z nazwiskami osób, które widzielibyśmy w tej Radzie. Po zasięgnięciu opinii, a także na podstawie własnego rozeznania, z propozycji podanych przez parafian, Proboszcz powoła Parafialną Radę Duszpasterską.

12. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

13. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Marcin Hołowaty lat 30, pogrzeb odbędzie się we wtorek. Powierzmy duszę zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się