III niedziela Wielkanocna 04.05.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś przypada 3 niedziela Wielkanocna. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu.

2. Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

3. Dzisiaj z racji wspomnienia Patrona Strażaków – św. Floriana, polecamy Bogu wszystkich strażaków z całej naszej Parafii, upraszając dla nich wiarę i moc ducha.

4. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych dziś po Mszach św. Intencja modlitewna na maj: O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.

5. W poniedziałek 5 maja przypada święto św. Dominika Savio patrona ministrantów. Wszystkim ministrantom, lektorom i kandydatom życzymy wytrwałości w tej pięknej i zaszczytnej służbie, dziękując Im za wszelką dyspozycyjność.

6. W czwartek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

7. Przyszła niedziela Wielkanocna jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

8. W przyszłą niedzielę, 11 maja, na Mszy świętej o godz. 10.00 I Komunia św. dzieci klas II i rocznica I Komunii św. dzieci klas III w Mostkach. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w sobotę 10 maja o godz. 10.00. Próby przed I Komunią św. i rocznicą, codziennie o godz. 18.00. w kościele.

9. Majowe nabożeństwa w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30.

10. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Masza święta, w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

11. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 6 maja o godz. 19.00 na plebanii.

12. Spotkanie grup domowych kandydatów do Bierzmowania: p. Ewy Tarbaj i p. Alicji Ratajczak w poniedziałek o godz. 18.30.

13. Koło Sybiraków ze Świebodzina organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 10 i 11 maja. Koszt 130 zł. Wyjazd 10 maja o godz. 5.00 z dworca autobusowego. Osoby chcące wziąć w niej udział proszone są o kontakt z p. Stanisławą Gołębiowską.

14. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się