III niedziela Wielkanocna – 10.04.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocna w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie.

2. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się w Wielką Sobotę – 14 kwietnia. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie miejskim w Poznaniu.

3. W najbliższym czasie Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii Królowej Polski w Świebodzinie. Rozpocznie się 15 kwietnia o godz. 19.00.

4. Za tydzień czwarta niedziela Wielkanocna, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 53 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele i rozpoczynający się Tydzień Modlitw o Powołania.

5. Tylko w Lubrzy i w Nowej Wiosce: Ponawiamy prośbę, by zgłaszały się osoby które chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów na ŚDM do swoich domów. Będą w naszej Parafii zaledwie 4 dni,  od 21 do 25 lipca.

6. Próba chóru w poniedziałek o godz. 19.00.

7. W środę w Oratorium spotkanie Kręgu biblijnego o godz. 19.00.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na organy. I prosimy o dalsze wspieranie tej poważnej inwestycji.

9. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Łukasz Wójtowicz, cywilnie związany, zam. Bucze

Anna Kotarska, cywilnie związana, zam. Bucze zap. I

Mateusz Przemysław Szczołko, kawaler, zam. Mostki

Anna Czartoryjska, panna, zam. Kwidzyn zap. II

Łukasz Skrycki, kawaler, zam. Lubrza

Ewelina Kaus, panna, zam. Lubrza zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Kazimierz Barcewicz  z Bucze, Zygmunt Łucki i Edwarda(f) Burek z Lubrzy, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się