III niedziela wielkanocna 19.04.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

2. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika.

3. 24 kwietnia comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Nabożeństwo do Wspomożycielki przed Mszą świętą o godz. 17.45.

4. W piątek 24 kwietnia na Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.

5. Za tydzień czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele i rozpoczynający się Tydzień Modlitw o Powołania.

6. Ksiądz Szymon zaprasza swoje grupy domowe na spotkania formacyjne do kościoła: Bucze we wtorek, Przełazy w czwartek, Mostki w piątek.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia. Przypominamy, że wyjazd będzie w sobotę 2 maja rano o godz. 5.00. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy u księży.

8. I Komunia św. w Mostkach będzie w niedzielę 10 maja o godz. 10.00, natomiast w Lubrzy w niedzielę 17 maja o godz. 11.15 (15 minut wcześniej).

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się