III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc maj oprócz papieskiej i misyjnej: za naszą Ojczyznę.

 3. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

 4. W środę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

 5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 6. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę modlimy się litanią na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 7. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

 8. W przyszła niedzielę 12 maja Rocznica I Komunii św. w Lubrzy na Mszy św. o godz. 11.30.

 9. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będzie we wtorek 7 maja po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Prosimy by rodzice poważnie potraktowali nasze zaproszenie.

 10. Próby dla dzieci rocznicowych będą w środę, czwartek i piątek. Dzieci przychodzą na majowe i Mszę św. i po Mszy św. próba.

 11. Spowiedź dla dzieci które będą przeżywać swoja 1 rocznicę Komunii św, rodziców, chrzestnych i najbliższych będzie w sobotę 11 maja od godz. 17.00.

 12. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie w środę 8 maja po Mszy św. wieczornej.

 13. Drugie spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem będzie w sobotę 11 maja o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 14. W piątek 10 maja spotkanie indywidualne z kandydatami do Bierzmowania: klasa VIII przychodzi na g. 16.00 natomiast, III Gimnazjum na godz. 16.45 do Oratorium. Przynosimy indeksy. Na tym spotkaniu zapadnie decyzja kto przystąpi w tym roku do Bierzmowania. Bierzmowanie jest w środę 29 maja o godz. 18.00 w Lubrzy.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, a na kolejny tydzień prosimy: Rodziców dzieci rocznicowych.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

 2. Zmarł Zbigniew Jakimowicz l. 56 ze Świebodzina; Gertruda Babicz l. 86 z Buczyny; Zofia Basałyga l. 85 z Nowej Wioski pogrzeb we wtorek w Nowej Wiosce o g. 14.00. Wieczny odpoczynek..

                                                                          Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się