III – niedziela zwykła 2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Otoczmy naszą modlitwą cierpiących na tę straszną chorobę oraz tych wszystkich, którzy śpieszą im z pomocą.

2. Dziś można wrzucić do puszki kartkę z nazwiskami jako swoją propozycję; kogo bym widział w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej.

3. W piątek 31 stycznia w rodzinie salezjańskiej uroczystość św. Jana Bosko założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Msza św. wieczorna z kazaniem i ucałowaniem relikwii św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. parafian oraz wszystkich czcicieli i sympatyków tego świętego wychowawcy i nauczyciela młodzieży.

4. Uroczystość Odpustową ku czci św. Jana Bosko w Bucze, będziemy obchodzić w niedzielę 2 lutego o godz. 13.00.

5. Pierwszego lutego – I sobota miesiąca; po Mszy świętej o 17.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy. W tym miesiącu modlimy się za chorych i cierpiących. Natomiast Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych w przyszłą niedzielę po Mszach św.

6. W sobotę 1 lutego o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, odbędzie się Biesiada Kolędowa. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich parafian do wspólnego kolędowania.

7. W niedzielę 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przynieśmy świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione.

8. Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

9. W piątek o godz. 15.00 sprzed plebanii, Oaza wyjeżdża ze swoim opiekunem księdzem Jarosławem do Dębna na doroczne Nabożeństwo Światła. Życzymy im głębokich przeżyć duchowych.

10. W piątek i sobotę zapraszamy młodzież i dzieci do oratorium od godz. 18.00 do 21.00.

11. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się