III niedziela zwykła – 24.01.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

2. W dzisiejszą niedzielę wspominamy św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej oraz naszego Zgromadzenia Salezjańskiego.

3. W niedzielę 31 stycznia w rodzinie salezjańskiej uroczystość św. Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego.

4. W przyszłą niedzielę odpust w Bucze ku czci św. Jana Bosko. Msza św. odpustowa o godz. 13.00.

5. Zakończyliśmy Kolędę. Wszystkim Parafianom pragniemy serdecznie podziękować za wspólną modlitwę, za miłe i życzliwe przyjęcie kapłana w swojej rodzinie. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczone będą na potrzeby parafii, Kurii Diecezjalnej i Zgromadzenia Salezjańskiego. Za każdą chwilę spotkania, okazane dobro dla Kościoła i naszej parafii pragniemy powiedzieć każdemu – „Bóg Zapłać!”. Zapewniamy Was o naszej modlitwie.

6. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Pieniądze trafią na nasze duszpasterstwo LSO. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach.

7. Msza św. w tygodniu w kościołach filialnych dopiero po feriach.

8. W tym tygodniu zapraszamy do Oratorium od poniedziałku do soboty, od godz. 18.00 do godz. 21.00.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na remont naszych organów w kościele parafialnym w Lubrzy. Podziękowania są wyłożone na stoliku z gazetami.

10. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Kamil Łukasz Lewandowski, kawaler zam. Buczyna

Dorota Nowak, panna zam. Zawada Kościelna zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

12. W ubiegłym tygodniu zmarli: Pelagia Kliszcz l. 90 z Przełaz, w ostatnim czasie mieszkała w Malczycach oraz Tadeusz Pięta l.91 z Mostek, pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się