III niedziela zwykła 25.01.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się również Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa.

2. W dniu dzisiejszym kazania głosi ks. Jacek Grochowski SDB z Trzcińca, organizator Sejmików Młodzieży. Po Mszach świętych zbierać będzie dobrowolne ofiary na organizację Sejmiku 2015 roku w Trzcińcu.

3. Dziś także swoim śpiewem uświetni liturgię Mszy świętej o godz. 11.30 chór Adoramus ze Świebodzina. Po Eucharystii można będzie nabyć płytę z kolędami w wykonaniu tego chóru.

4. W sobotę 31 stycznia w rodzinie salezjańskiej Uroczystość św. Jana Bosko założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Msza święta wieczorna z ucałowaniem relikwii św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię parafian oraz wszystkich czcicieli i sympatyków tego świętego wychowawcy i nauczyciela młodzieży. W tym roku przypada 200 setna rocznica urodzin ks. Bosko. 18 lutego w środę popielcową będziemy witać obraz ks. Bosko, który pozostanie u nas przez cały tydzień i nawiedzi wszystkie kościoły naszej Parafii. 25 lutego pożegnamy obraz ks. Bosko i przekażemy go następnej placówce salezjańskiej.

5. W przyszłą niedzielę odpust w Bucze ku czci św. Jana Bosko. Msza święta odpustowa o godz. 13.00.

6. Spotkanie grupy domowej p. Bogumiły Dziubińskiej odbędzie się w piątek 30 stycznia o godz. 17.30 w Oratorium.

7. W niedzielę 1 lutego Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. W tym miesiącu modlimy się za chorych i cierpiących z naszej Parafii.

8. 3 lutego w Lubrzy na Mszy świętej o godz. 17.30, będzie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W czasie Eucharystii zostaną poświęcone świece. Ogłaszamy wcześniej, by rodzice zdążyli zakupić świece komunijne.

9. MOSTKI i PRZEŁAZY. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Mostkach w piątek 6 lutego na Mszy świętej o godz. 16.30. W czasie Eucharystii zostaną poświęcone świece. Ogłaszamy wcześniej, by rodzice zdążyli zakupić świece komunijne.

10. MOSTKI. Spotkanie scholi w przyszłą niedzielę 1 lutego po Mszy świętej w kościele.

11. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach.

12. W piątek i sobotę zapraszamy do Oratorium w godzinach od 18.30 do 21.00.

13. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

14. Zmarła Stanisława Adamczyk l. 77 z Buczyny. Wieczny odpoczynek…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się