III Niedziela Zwykła 27.01.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.

 2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

 3. W czwartek 31 stycznia w rodzinie salezjańskiej Uroczystość św. Jana Bosko założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Msza św. wieczorna z ucałowaniem relikwii św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. parafian oraz wszystkich czcicieli i sympatyków tego świętego wychowawcy i nauczyciela młodzieży.

 4. W najbliższą sobotę 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Ponieważ jest to sobota Msze św. odprawimy zasadniczo przed południem. Rozkład jest następujący:

  Lubrza godz. 9.00 i 18.00 ; Staropole g. 9.00;

  Mostki g. 10.00 i Nowa Wioska g. 10.00.

  Przełazy g. 11.00 Bucze g. 11.00. Zagaje g. 16.00

  Na wszystkich Mszach św.poświęcenie świec – gromnic.

 1. Nabożeństwo I Sobotnie będzie rano 2 lutego o godz. 8.30 : Różaniec i rozważanie. Potem Msza św. o g. 9.00 z Komunią św. Zapraszamy na kolejną I Sobotę M-ca i Mszę św. w intencji Żywego Różańca.

 2. 2 lutego z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane. Taca przeznaczona jest na zakonny kontemplacyjne.

 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I piątek 1 lutego od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30 i Msza św. z komunią św. wynagradzając.

 1. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w I Sobotę M-ca 2 lutego. Za chorych i cierpiących z naszej Parafii.

 2. W kościołach filialnych zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w niedzielę 3 lutego po Mszach św.

 3. Odpust w Bucze będzie w niedzielę 3 lutego. Msza św. odpustowa ku czcić św. Jana Bosko o godz. 13.00. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.

 4. Drugie spotkanie przed chrztem będzie 2 lutego nieco później o godz. 18.45 ze względu na Mszę św. wieczorną z kazaniem, bo tego dnia jest Święto Ofiarowania Pańskiego.

 5. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek 1 lutego o godz. 18.30 w kościele w Parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Ci którzy mają zamiar zawrzeć związek małżeński powinni zgłosić się na taki kurs.

 6. Intencje Mszalne.

 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 8. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

                                                                        Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się