IV niedziela Adwentu – 20.12.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Dziś spotkanie opłatkowe w Lubrzy dla ministrantów i ich rodziców o godz. 16.00. Zapraszamy.

2. Do czwartku włącznie roraty w kościele parafialnym o godz. 6.00.

3. W czwartek w wigilię nie ma Mszy świętej wieczornej. Jest to także 24 dzień miesiąca – wspomnienie miesięczne NMP Wspomożenia Wiernych.

4. W poniedziałek zakończenie rorat dla dzieci z Lubrzy na Mszy św. o godz. 17.30.

5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali paczki włączając się w akcje Caritasu „Paczka od świętego Mikołaja”. Podziękowanie kierujemy również do Parafialnego Zespołu Caritas za troskę o potrzebujących z naszej Parafii.

6. W czwartek wieczorem w Wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest obowiązkowy.

7. Pasterki w naszych kościołach będą odprawione według następującego porządku:

Bucze i Zagaje – o godz. 21.00;

Nowa Wioska, Przełazy i Staropole – o godz. 22.30;

Lubrza i Mostki – o godz. 24.00;

8. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Wilhelma Pluty.

9. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia, rozkład Mszy świętych przedstawia się następująco:

– Lubrza godz. 8.30 oraz godz.11.30;

– Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00;

– Bucze, Przełazy godz. 11.30;

– Zagaje godz. 13.00;

10. W Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze święte tak jak w pierwszym dniu świąt. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

11. W niedziele przypada Uroczystość św. Rodziny z Nazaretu. Msze św. w niedziele 27 grudnia, jak w każdą niedziele roku.

12. Kolędę rozpoczniemy od wtorku 29 grudnia.

13. Lubrza: We wtorek po Mszy św. prosimy serdecznie o pomoc w dekorowaniu kościoła i przygotowaniu szopki na Boże Narodzenie.

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się