IV niedziela Adwentu 21.12.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu.

2. Do środy włącznie roraty w kościele parafialnym o godz. 6.00.

3. W środę w wigilię nie ma Mszy świętej wieczornej. Jest to także 24 dzień miesiąca – wspomnienie miesięczne NMP Wspomożenia Wiernych.

4. W poniedziałek zakończenie rorat dla dzieci na Mszy świętej o godz. 17.30.

5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali paczki włączając się w akcje Caritasu „Paczka od świętego Mikołaja”. Podziękowanie kierujemy również do Parafialnego Zespołu Caritas za troskę o potrzebujących.

6. W środę wieczorem w Wigilię Bożego Narodzenia, zasiądziemy do świątecznego stołu. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliskich, znajomych, sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

7. Pasterki w naszych kościołach będą odprawione według następującego porządku:

Bucze i Zagaje – o godz. 21.00;

Nowa Wioska, Przełazy i Staropole – o godz. 22.30;

Lubrza i Mostki – o godz. 24.00;

8. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Wilhelma Pluty.

9. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia, rozkład Mszy świętych przedstawia się następująco:

– Lubrza godz. 8.30 oraz godz.11.30;

– Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00;

– Bucze, Przełazy godz. 11.30;

– Zagaje godz. 13.00;

10. W Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze święte tak jak w pierwszym dniu świąt. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

11. Kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 29 grudnia.

12. Od tegorocznej pierwszej Niedzieli Adwentu aż do 2 lutego 2016 r., trwa w całym Kościele Rok Życia Konsekrowanego. W tym okresie osoby konsekrowane oraz wszyscy wierni mogą uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne nawiedzenie kościołów wyznaczonych przez Biskupa Diecezjalnego oraz odmówienie w nich Modlitwy Pańskiej, Wyznania wiary oraz wezwań do Najświętszej Maryi Panny. Ponadto trzeba wypełnić zwykłe warunki konieczne dla uzyskania odpustu: sakramentalna spowiedź lub trwanie w łasce uświęcającej i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach podanych przez papieża. Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłego, jeden raz w ciągu dnia. Nasz kościół parafialny został wyznaczony przez Biskupa, gdzie można zyskać Odpust zupełny przez cały rok.

13. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Krzysztof Kwiatkowski cywilnie związany zam. Buczyna

Urszula Kwiatkowska z d. Stencel cywilnie związana zam. Buczyna zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

14. Solenizantom, a szczególnie p. Ewie katechetce i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się