IV niedziela Adwentu – 22.12.2013 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu.

2. We wtorek 24 grudnia, ostatnie roraty o godz. 6.00. Nie ma Mszy świętej wieczornej. Jest to także 24 dzień miesiąca – wspomnienie miesięczne NMP Wspomożenia Wiernych.

3. W poniedziałek nie ma rorat dla dzieci.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcje Caritasu „Paczka od świętego Mikołaja”. Tym wszystkim, którzy przygotowali paczki, składamy serdeczne Bóg zapłać w imieniu wszystkich obdarowanych rodzin. Wielkie podziękowanie kierujemy również do Parafialnego Zespołu Caritas za troskę o potrzebujących.

5. We wtorek wieczorem w Wigilię Bożego Narodzenia, zasiądziemy do świątecznego stołu. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

6. Pasterki w naszych kościołach będą odprawione według następującego porządku:

Bucze i Zagaje – o godz. 21.00

Nowa Wioska, Przełazy i Staropole – o godz. 22.30

Lubrza i Mostki, – o godz. 24.00

Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki.

7. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia, rozkład Mszy świętych przedstawia się następująco:

– Lubrza godz. 8.30 oraz godz.11.30

– Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

– Bucze, Przełazy godz. 11.30

– Zagaje godz. 13.00

8. W Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze święte tak jak w pierwszym dniu świąt. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

9. Kolędę rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów Boże błogosławieństwo. Plan kolędy będzie podawany na bieżąco. Podczas kolędy niech będzie na stole nakrytym białym obrusem przygotowany krzyż i zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona. Młodzież i dzieci niech przygotują zeszyty z religii. Rodzina, w miarę możliwości, powinna być obecna w komplecie, a gospodarz domu powinien wyjść po księdza.

10. Dziś są podwójne numery tygodników: Gość niedzielny – 8 zł, Niedziela – 9 zł.

11. Solenizantom, a szczególnie p. Ewie katechetce i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się