IV Niedziela Adwentu 23.12.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dziś spotkanie opłatkowe dla Oazy o godz. 16.00 w Domu Maryi. Prosimy rodziców by podwieźli swoje dzieci na spotkania opłatkowe do Lubrzy.

 2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.00.

 3. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali paczki dla samotnych i potrzebujących włączając się tym samym w akcje Parafialnego Zespołu Caritasu.

 4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

 5. Pasterki w naszych kościołach będą odprawione według następującego porządku: Bucze i Zagaje – o godz. 21.00   Nowa Wioska, Przełazy i Staropole – o godz. 22.30   Lubrza i Mostki – o godz. 24.00

 1. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Wilhelma Pluty.

 2. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia, rozkład Mszy świętych przedstawia się następująco: Lubrza godz. 8.30 oraz godz.11.30 Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00 Bucze, Przełazy, Zagaje godz. 11.30

 1. W Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze święte tak jak w pierwszym dniu świąt. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 2. Kolędę rozpoczynamy 28 grudnia w piątek od g.10.00 Buczyna i Zagaje. 29 grudnia w sobota od g. 10.00 Przełazy.

 1. 27 grudnia w czwartek Msza św. w Lubrzy o godz. 18.00 natomiast w czasie kolędy w piątek i sobotę 28 i 29 grudnia Msza św. w Lubrzy o godz. 8.30.

 2. W niedzielę 30 grudnia Msze św. jak w każdą niedzielę roku – według stałego rozkładu.

 3. Organizatorzy Żywej Szopki serdecznie zapraszają parafian, gości do wspólnego i rodzinnego kolędowania w I dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia na godz. 17.00 w parku przy kościele.

 4. Przychylając się do prośby wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana bp Tadeusz Lityński zdecydował o podjęciu w diecezji inicjatywy uczczenia 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, którego sukces zadecydował o kształcie odrodzonej w 1918 r. Polski. Upamiętnienie tej ważnej także dla naszego regionu rocznicy będzie uruchomienie kościelnych dzwonów 27 grudnia br. o godz. 16.40, czyli w godzinę wybuchu powstania. Było to jedno z czterech zwycięskich powstań w dziejach Polski.

 5. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.

                                                                  Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się