IV niedziela wielkanocna 26.04.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś czwarta niedziela wielkanocna, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.

2. W czwartek ostatni dzień miesiąca wspomnienie comiesięczne św. Jana Bosko. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii św. wychowawcy młodzieży.

3. 1 maja będziemy przeżywali wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika patrona ludzi pracy.

4. W piątek zaczynamy miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30.

5. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni, gdy jest odprawiana Msza święta w pozostałe dni zachęcamy wiernych, by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

1. maja w I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00. O 17.30 nabożeństwo majowe i Msza święta w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

W Mostkach w I Piątek M-ca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00 potem nabożeństwo majowe i Msza święta.

7. Liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski ze względu na niedzielę wielkanocną została przeniesiona na sobotę 2 Maja. Uroczystość ta przypomina nam o potrzebie modlitwy i ofiary za naszą ojczyznę. Msza święta tylko o godz. 18.00 w Lubrzy.

8. W Lubrzy w niedzielę 3 maja o godz.8.30, Msza święta z udziałem pocztów sztandarowych, w czasie której będziemy modlić się w intencji Ojczyny z racji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

9. W dniu 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej i jednocześnie Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Wywieśmy flagi narodowe w dniu 2 i 3 maja jako wyraz naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

10. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w Lubrzy w I sobotę M-ca 2 maja po Mszy świętej o godz. 18.00. W pozostałych kościołach 3 maja po Mszach świętych. Intencja modlitewna na maj: W intencji rodzin naszej parafii, by były Bogiem silne.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

12. Zmarła śp. Bronisława Suszczewicz l. 98 z Buczyny. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się