IV niedziela zwykła 01.02.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.

2. Dziś także Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy w I Sobotę Miesiąca 7 lutego. W tym miesiącu modlimy się za chorych i cierpiących z naszej Parafii.

3. Jutro święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Eucharystii zostaną poświęcenie gromnice. Msze święte w naszych kościołach odprawimy:

Lubrza – godz. 17.30

Bucze i Zagaje – godz. 15.30

Przełazy, Staropole i Nowa Wioska – godz. 16.30

Mostki – godz. 17.30

Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.

4. We wtorek 3 lutego w Lubrzy na Mszy świętej o godz. 17.30, będzie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W czasie Eucharystii zostaną poświęcone świece.

5. Tego dnia wspominamy św. Błażeja biskupa i męczennika, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła, po Mszy świętej błogosławieństwo gardła.

6. MOSTKI. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Mostkach w piątek 6 lutego na Mszy świętej o godz. 16.30. W czasie Eucharystii zostaną poświęcone świece. Spowiedź I piątkowa w Mostkach od godz. 16.00.

7. MOSTKI. Spotkanie scholi dziś po Mszy świętej przed kościołem.

8. W czwartek wspominamy w liturgii św. Agatę dziewicę i męczennicę. Uciekamy się do niej podczas burz i pożarów. W tym dniu w kościele parafialnym poświęcimy wodę i chleb.

9. Od 2 lutego rozpoczynamy odprawianie Mszy świętych w Kościołach filialnych.

10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

– W I czwartek na Mszy świętej o godz. 17.30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

– W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

– Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00. Msza święta o 17.30 w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Eucharystii nabożeństwo wynagradzające do NSPJ.

11. Spotkanie grupy domowej p. Bogumiły Dziubińskiej odbędzie się w piątek 6 lutego o godz. 17.30 w Oratorium.

12. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach.

13. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

14. Zmarł Kazimierz Cisowski l. 68 pogrzeb w poniedziałek 2 lutego o godz. 14.00 w kościele. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się