IV niedziela zwykła – 31.01.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś Uroczystość św. Jana Bosko założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego oraz odpust w Bucze ku czci św. Jana Bosko. Msza św. odpustowa o godz. 13.00.

2. W najbliższy wtorek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. odprawimy według następującego porządku: Lubrza godz. 9.00 i 18.00; Zagaje godz. 15.00; Bucze i Staropole godz. 16.00; Nowa Wioska i Przełazy godz. 17.00; Mostki godz. 18.00. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie świec – gromnic.

3. W tym dniu po raz 20 będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

4. W środę 3 lutego, wspominamy Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa gardła za jego wstawiennictwem.

5. W piątek wspominamy w liturgii św. Agatę dziewice i męczennicę. Uciekamy się do niej podczas burz i pożarów. W tym dniu w kościele parafialnym poświęcimy chleb i wodę.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

W I czwartek na Mszy św. o godz. 17.30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00. Msza św. o 17.30 w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Mszy świętej w Lubrzy nabożeństwo wynagradzające do NSPJ.

7. W Mostkach w I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 i Msza św.

8. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy będzie w I sobotę 6 lutego. W kościołach filialnych w niedzielę 7 lutego po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc luty: Za chorych i cierpiących naszych parafian.

9. Od poniedziałku rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w kościołach filialnych.

10. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Pieniądze trafią na nasze duszpasterstwo LSO. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach.

11. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiary na remont naszych organów w kościele parafialnym w Lubrzy. Podziękowania są wyłożone na stoliku z gazetami.

12. W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego w Oratorium o godz. 19.00.

13. W piątek i sobotę zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium od godz. 18.00 do 21.00.

14. Kurs przedmałżeński w najbliższym czasie będzie w Parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Rozpoczęcie w piątek 12 lutego o godz.19.00, a zakończenie w niedziele 14 lutego o 19.00.

15. Próba chóru będzie w piątek o godz. 18.00 w dużym domu wejście od kancelarii.

16. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Kamil Łukasz Lewandowski, kawaler zam. Buczyna

Dorota Nowak, panna zam. Zawada Kościelna zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

19. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

20. W ubiegłym tygodniu zmarł Filla Ryszard 57 l. z Przełaz. Wieczny odpoczynek … .

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się