IX niedziela zwykła – 29.05.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła po litanii do NMP przed Mszą św. W niedzielę procesja na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

2. We wtorek ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP oraz wspomnienie comiesięczne św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego kapłana i wychowawcy.

3. W środę 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

4. Od środy 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy św. Tego dnia procesja będzie na zakończenie Mszy św.

5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 w Nowej Wiosce. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i procesja. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych będących symbolem ludzkiej pracy. W czwartek nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy. Zapraszamy do Nowej Wioski na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

6. Ołtarze w Nowej Wiosce usytuowane będą tak jak w ubiegłym roku z wyjątkiem 4 ołtarza, który będzie przy figurze św. Floriana. Ołtarze 1 i 4 budują mieszkańcy wioski przed kanałem, natomiast 2 i 3 mieszkańcy wioski za kanałem.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ponieważ jest to uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym dniu zapraszamy uczniów klas drugich gimnazjum na spotkanie przygotowujące do bierzmowania, które rozpocznie się w Lubrzy o godz. 18.00 Mszą św. w kościele.

8. W sobotę 4 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30. Msza św. o 18.00 w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Eucharystii nabożeństwo do NSPJ.

W Mostkach w I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 i Msza św.

10. 4 czerwca w I sobotę miesiąca w Lubrzy Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: W intencji Ojczyzny.

11. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie w niedzielę 5 czerwca po Mszach św.

12. W sobotę 4 czerwca Caritas organizuje wyjazd dla dzieci, które się wcześniej zapisały na Dzień Dziecka do Sanktuarium w Rokitnie. Autobus będzie podstawiony na przystankach PKS w Mostkach o 8.10, w Bucze o 8.20, w Buczynie o 8.40, w Staropolu o 8.50. W Lubrzy zbiórka o 8.30 przy plebanii.

13. W niedzielę 5 czerwca zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

14. Informujemy, że I Komunia św. w 2017 roku będzie w Lubrzy 14 maja, a w Mostkach 21 maja.

15. Lubrza i Nowa Wioska: Spotkanie rodzin, które będą przyjmować pielgrzymów na ŚDM, będzie w przyszłą niedzielę 5 czerwca o godz. 18.00 w Lubrzy w Oratorium. W tracie spotkania zostaną omówione szczegóły pobytu młodzieży z Niemiec w naszej parafii. Zapraszamy także te osoby, które się nie zgłosiły, a chciałyby przyjąć młodzież do swoich domów.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na organy. Polecamy się ofiarności.

17. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Piotr Łukasz Sadowski kawaler zam. Szczaniec

Marlena Anna Jańczak panna zam. Mostki zap. III

Kamil Błażej Starzycki cywilnie związany zam. Bucze

Anna Danuta z domu Kruszyna cywilnie związana za. Bucze zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

18. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się