IX Niedziela Zwykła 3.06.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dziś swój jubileusz 60 lecia kapłaństwa obchodzi ks. Ryszard Ptasiński SDB. Jubilatowi życzymy obfitych darów nieba i doczekania w zdrowiu kolejnego jubileuszu.

 2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.Dziś zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej.

 3. Dziś także Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja o Boże Bł. dla naszej Ojczyzny.

 4. Do środy włącznie Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła

 5. W czwartek 7 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 w Nowej Wiosce. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i procesja do 4 ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych będących symbolem ludzkiej pracy. Ołtarze w Nowej Wiosce usytuowane będą tak jak w ubiegłym roku tylko 4 ołtarz przy figurze św. Floriana. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy i udział we Mszy św. i procesji.

 6. W czwartek 7 czerwca Nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy zapraszamy do Nowej Wioski na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

 7. W piątek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 8. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

 9. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.

 10. Trzecie spotkanie przed chrztem będzie 9 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 1. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                      Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się