Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego.

 2. Dziś DPS z Toporowa przedstawi misterium Bożonarodzeniowe w Lubrzy na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na Dom Pomocy Społecznej w Toporowie.

 3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

 4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

 5. Msza św. w czasie kolędy do środy włącznie w Lubrzy tylko rano o godz. 8.30. Od czwartku Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

 6. W czasie kolędy nie ma Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych dopiero od 2 lutego.

 7. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

 8. W niedzielę 20 stycznia ks. Jarosław będzie obchodził swoje imieniny w Mostkach, Przełazach i Bucze. W następna niedziele 27 stycznia w Staropolu, Nowej Wiosce, Lubrzy i Zagajach. Złóżmy życzenia wyrażając w ten sposób naszą wdzięczność za Jego posługę kapłańską.

 9. Organizatorzy serdecznie zapraszają parafian na wieczór kolęd w niedzielę 20 stycznia w Domu Kultury w Lubrzy, na g.17.00.

 10. ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

PONIEDZIAŁEK 14.01.2019 LUBRZA od godz. 15.00

ul. Świebodzińska – od pp. Oleszczak do pp. Jurek

ul. Zamkowa i ul. Świebodzińska – do pp. Kołakowskich przy Poczcie

ul. Noblistów, pl. Wdzięczności, Klasztorna i ul. Krzywa

WTOREK 15.01.2019 LUBRZA od godz. 15.00

Osiedle Zamoście

ul. Leśna i Plażowa

ŚRODA 16.01.2019 LUBRZA od godz. 15.00

ul. 3 Maja

CZWARTEK 17.01.2019 OD 16.00 Kolęda uzupełniająca. Zgłaszamy telefonicznie lub osobiście w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych,

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

                                                                       Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się