Niedziela Chrztu Pańskiego 9.01.2022

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych.

 3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 4. Lubrza: Dziś na Mszy św. o 11.30 DPS z Toporowa przedstawi misterium Bożonarodzeniowe. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na Dom Pomocy Społecznej w Toporowie.

 5. W niedzielę 16 stycznia ks. Jarosław będzie obchodził swoje imieniny w Staropolu, Nowej Wiosce, Lubrzy o g. 11.30 i Zagajach. W następną niedziele 23 stycznia w Mostkach, Przełazach i Bucze. Złóżmy życzenia wyrażając w ten sposób naszą wdzięczność za Jego prawie 20 letnią posługę salezjańską i kapłańską w naszej Parafii.
 6. Pragniemy zaprosić na Msze Święte kolędowe, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości. Będziemy wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Świętego Józefa, o zdrowie, pomyślność, wzajemną miłość, zrozumienie i szacunek w naszych rodzinach w całym Nowym Roku.

  Z każdego domu niech będzie jeden przedstawiciel. Prosimy o przyniesienie na tę Msze święte naczynia z wodą, aby można było pobłogosławić ją podczas Mszy Św., by później móc pokropić nią mieszkanie. Przy wyjściu z kościoła będzie można również zabrać do domu obrazek kolędowy.
  Parafianie, którzy przy tej okazji chcieliby złożyć tradycyjną ofiarę „kolędową” na rzecz utrzymania kościoła, mogą to uczynić poprzez wrzucenie jej na tacę podczas Mszy Świętej w ich intencji. Za ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

 7. Msze św. kolędowe będą odprawiane o godz. 18.00 według poniższego harmonogramu:                                                                                                  wtorek 11 stycznia o godz.18.00 w Staropole, Nowa Wioska i Zagaje

  środa 12. stycznia o godz. 18.00 w Mostki, Przełazy i Bucze

  czwartek 13 stycznia o godz. 18.00 Lubrza

  piątek 14 stycznia o godz. 18.00 Lubrza

  We wtorek i środę Msza św. w Lubrzy rano o godz. 9.00 ze względu na Msze św. kolędowe w kościołach filialnych, w pozostałe dni tygodnia wieczorem o g. 18.00.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 4. Zam. Jarosław Filipowicz ze Staropola pogrzeb będzie w sobotę 15 stycznia Msza św. o g. 9.00 w Staropolu, złożenie prochów na cmentarzu w Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się